Skocz do zawartości


tablety.pl

Multiuruchamianie Internet Explorer
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 03 12 2006 - 07:43

Multiple IE installer

Ciekawostka: są w ofercie shackowane wersje Internet Explorer umożliwiające równoczesną instalację różnych wersji IE na pojedynczym systemie BEZ stemplowania wersji i bez konkurencyjnej podmiany plików systemowych. Jak wiecie coś takiego naturalnymi drogami Windows jest zupełnie niemożliwe. Do pobrania wersje:

Internet Explorer 7 standalone (dostępny ... kod źródłowy)
Multiply IE (IE3, IE4.01, IE5, IE5.5, IE6, można wybrać które zainstalować)

Gdzie to może być przydatne? Powiedzmy że:

- Internet Explorer 7 standalone: dla tych, którzy chcą przetestować IE7 bez konieczności instalowania go w wersji oficjalnej MS i bez szkody dla zamontowanego w systemie IE 6. Na komputerze będą dwie wersje: natywna 6 i dodatkowa niezależna 7, którą da się prosto odinstalować.
- Multiply IE: dla tych, którzy już zamontowali IE7 i zaszkodzili sobie usuwając przypadkowo kopię deinstalacyjną. W takiej systuacji powrót wsteczny do IE6 niemożliwy bez radykalnych kroków. Multiply IE jest najprostszym sposobem na pseudo rekonstrukcję IE6. Na komputerze będą dwie wersje: natywna 7 i dodatkowa niezależna 6.
- Internet Explorer 7 standalone + Multiply IE: dla webmastera, który ma obsesję sprawdzania wyglądu swojej strony na ... różnych wersjach IE.

Przeczytać bardzo dokładnie instruktaże bo jest mnóstwo haczyków / problemów a instalacje "with your fingers crossed".

Dołączona grafika

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 16 06 2008 - 10:22

IETester

Platforma: Windows XP/Vista/7
Licencja: freeware


IETester to lepsza alternatywa dla wyżej opisanego mechanizmu Multiple IE. Jest to rodzaj przeglądarki internetowej, która umożliwia jednoczesne emulowanie maszyn renderingowych i javascript różnych wersji Internet Explorer (IE8, IE7, IE6, IE5.5) do spółki z naturalnie zainstalowanym domyślnym systemowym Internet Explorer. Rzecz nie do wdrożenia standardowymi drogami instalacyjnymi. Zastosowanie oczywiste: dla webmasterów chcących sprawdzić wygląd i funkcjonowanie swoich produkcji na różnych wariantach maszynki Trident, oraz pomoc dla tych pracujących z poziomu Vista/7. Typowa strona wykazująca różnice renderingowe to sławny test: Acid2 / Acid3.

Dołączona grafika

Są też pokrewne projekty online umożliwiające wykazanie różnic renderingowych np.: BrowserShots. Także wtyczka do Firefoxa: IE NetRenderer.

Użytkownik picasso edytował ten post 08 11 2009 - 12:05

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych