Skocz do zawartości


tablety.pl

Tuning i poszerzenia Pulpitu
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 18 05 2007 - 11:57

Seria "Dock"

"Dock" to rodzaj paska szybkiego uruchamiania znany z platformy Mac OS. Poniżej przedstawione "emulatory" tego elementu dla Windows mogące stać się miłym graficznym odpowiednikiem Paska Zadań z funkcjonalnymi skrótami. Pierwszym dockiem dla Windows był Y'z Dock, ale został "zlikwidowany" na skutek interwencji Apple, i jest uznawany za nielegalny. Przedstawiane tu docki mogą być animowane oraz obsługują wymianę skórek. Proszę się nie sugerować wyglądem z obrazków, docki mogą być dowolnie przeobrażane i u każdego wyglądać inaczej. Do kompletu można dobrać aplikacje do tworzenia marginesów, by nasze doki / sidebary były zawsze widoczne i nieprzykrywane przez maksymalizowane okna. To zależy też już od docka - niektóre mają opcje rezerwowania przestrzeni oraz "zawsze na wierzchu".ObjectDock Free

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: free, wersja Plus komercyjna
Rocket Dock

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware
Aqua Dock

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware
RK Launcher

Platforma: Windows 2000/XP/2003
Licencja: freeware


Dla Windows Vista wersja RK Launcher iVista Leopard (klik na obrazek po prawej a zacznie się pobieranie).
sTabLauncher

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Rodzaj menu ze skrótami do wywoływania aplikacji, które ładnie można podzielić tematycznie, umieścić tam skróty do naszych ulubionych programów poprzez proste ich przeciągnięcie. Dyskretnie chowa się "poza ekranem" zostawiając jedynie zblendowany ślad, a pokazuje się po najechaniu nań myszką. Menu można dowolnie organizować: zmienić jego pozycję ekranową, wielkość, ilość tabów wprowadzając / usuwając nowe kategorie, dobrać inne napisy / czcionkę, kształt tabów, ikony własne dla oznaczenia tabu, rodzaj animacji i jej szybkość, przeźroczystość.... Sam program nie wymaga instalacji, ale wymaganiem systemowym jest obecność .NET Framework 2.0.StandaloneStack

Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware


StandaloneStack - Miniaturowa aplikacja imitująca menu stos w kształcie łukowatego słupa lub siatki. Tutaj w postaci całkowicie niezależnej nie wymagającej instalacji żadnego docka, choć ta funkcjonalność jest również wbudowana w niektóre.Dock do programu AveDesk (patrz dalej): MorphDock. Jeśli ktoś szuka innego rozwiązania z MacOs czyli rozwijalnego menu: FinderBar / WinMac.#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 18 05 2007 - 16:31

Seria "Sidebar"
Desktop Sidebar

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Aplikacja tworzy panel sidebar w stylu graficznym prototypu Windows Longhorn. Na nowym pasku zadań są wyświetlane zaplanowane spotkania, zadania oraz przychodząca poczta jak i najświeższe newsy z Internetu. Można na nim umieścić informacje dodatkowe, takie jak kalendarz i zegar, notatnik, status kontaktów z Windows Messengera, panel Winampa i Windows Media Player. Program pozwala też wyświetlać na pulpicie np. w jakim stopniu korzystamy z pamięci operacyjnej, procesora, dysku twardego, ale tez możemy zarządzać poczta, plikami audio i wieloma innymi opcjami. Aplikacja po polsku. Bardzo podobnym sidebarem jest SpyderBar. Uwaga: oba programy przesuwają układ ikon Pupitu, ale za to okna maksymalizowane uwzględniają dock nie przykrywając go.

Thoosje Vista Sidebar

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: freeware


Boczny pas na Pulpicie emulujący na XP wygląd panelu Visty. Również może być użytkowany na systemie Vista, autor deklaruje, że można zastąpić jej natywny pas właśnie tym, ponoć o 50% mniej pamięciożerny niż oryginał. Jest to pas, który jest również wbudowany w Vista Transformation Pack. Na szczęście tutaj występuje jako aplikacja samodzielna. Sidebar posiada predefiniowany zestaw gadżetów, zestaw ten jest nieposzerzalny na Windows XP, za to dla Vista ze strony programu można pobrać dodatkowe gadżety. Sidebar obsługuje ustawianie przeźroczystości. Program nie przesuwa układu ikon Pulpitu, tylko "nakłada się", poza tym uwzględnia obecność paska zadań (kończy się tam gdzie zaczyna pasek). Do kompletu dla XP można dobrać ViStart czyli aplikację upadabniającą menu Start XP do tego z Visty.

Vista Rainbar

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: freeware


Sidebar do programu Rainmeter. Zaprojektowany dla XP w celu imitacji panelu Visty, ale może też działać na Vista w zastępstwie natywnego sidebara. Wykorzystuje stosunkowo mało zasobów systemowych. W paczce jest już załączony instalator programu Rainmeter. Po instalacji Rainmetera w folderze C:\ProgramFiles\Rainmeter umieścić plik RainMeter.dll i zaakceptować podmianę, do podfolderu Plugins wrzucić MailMeter.dll, zaś w podfolderze Skins umieścić całe foldery Sidebar + Gadgets. Uruchomić Rainmeter, z prawokliku na ikonę zasobnika systemowego wybrać Config >>> Sidebar >>> aktualną wysokość ekranu (jeśli brak na liście dokładnej wysokości, wybrać najbliższą) >>> Fade (Default). Wynikowo pojawi się puste tło sidebara po lewej, można tło przeciągnąć na prawą stronę. Z prawokliku na tło wybrać Skin Menu >>> Position >>> On Desktop. Plusem wybiera się gadgety, przez buttoniki < > zmienia skin sidebara. Jeśli buttonów nie widać: źle wybrana wysokość ekranu, wybrać dowolną z listy (np. 900), następnie Skin menu >>> Edit Skin i w sekwencji H=900 wymienić liczbę na swoją. Zapisać zmiany w pliku, z prawokliku na tło sidebara Refresh all.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 18 05 2007 - 22:51

Widgets / Desklets / Pods

Widgets (alias inne fikuśne nazwy) to multifunkcyjne obiekty, które wykonują określone zadania a stanowią urozmaicenie pulpitu wprowadzające efektowną i funkcjonalną przestrzeń. Typowo w skład zadań mogą wchodzić: transformacje ikon, skróty, kalendarz, zegar, pogoda, notki, czytnik newsów, przeglądarka plików itd. Jest to funkcjonalność znana z MacOsX (Dashboard) a zrepetowana na Linuxie w sofcie SuperKaramba. Poniżej zestaw maszynek dla Windows, służący dodawaniu takich interaktywnych elementów. W związku z faktem modularności zestaw i look deskletów danego progsa wybierzecie już sami. W przykładach podam tylko po jednym screenie upstrzonego Pulpitu, ale proszę się tym nie sugerować, bo wygląd może być dowolny. Darmowe alternatywy na komercyjne DesktopX:
Samurize

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Właściwie nie wiadomo gdzie go tu na forum sklasyfikować, bo będąc z przeznaczenia zaawansowanym narzędziem monitoringu, jest jednocześnie poszerzeniem możliwości Pulpitu. Pulpit można przemodelować zamieszczając na nim olbrzymi zasób dowolnie wybranych informacji:
- monitoring zasobów systemowych (CPU, pamięć, ilość wolnego miejsca na dysku, ruch w sieci)
- także z innych programów (np. Motherboard Monitor / SpeedFan).
- dane WinAmpa typu aktualnie odtwarzany utwór
- newsy i informacje z for dyskusyjnych
- zegar, kalendarz, pogoda, program telewizyjny itp.
Ma własny edytor typu WYSIWYG do tworzenia konfigów oraz wspiera zastosowanie dodatkowych skryptów. Wszystko w nowych skórach z nowymi ikonami. Gotowe konfigi, skrypty, looki i inne dodatki w ofercie do pobrania STĄD. Natomiast TU macie prawdziwy szał ciał i uprzęży do czego prowadzi stosowanie Samurize :( Nieograniczone walory wizualne i niska zasobożerność.Yahoo! Widgets

Platforma: Windows 2000 SP4 / XP SP2 / Vista, Mac OS X
Licencja: freeware


Dawny Konfabulator. Przy instalacji odznaczyć ustawianie strony startowej i wyszukiwarki na Yahoo. Lista deskletów TU.
AveDesk

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: freeware


Od wersji AveDesk 1.4 program kompatybilny z Vista.
PodXP

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


PodXP (dawny @zPod) - Maszyna widżetowa do generowania atrakcyjnych obiektów Pulpitu. Projekt już porzucony przez autora, ale ciągle dostępny do pobrania. Alternatywnie do ściągnięcia paczka spolszczona, zawierająca też dodatkowe skórki oraz pod do odsłuchiwania internetowych stacji radiowych:

Dołączona grafika podXP Polski FULL Pak
#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 19 05 2007 - 13:18

Kalendarze, zegary i inne gadżety
Rainlendar2 Lite

Platforma: Windows 2000/XP/Vista, Linux, Mac OS X
Licencja: freeware


Kalendarz na Pulpit z funkcjami kalendarza i terminarza. Program nie jest skomplikowany, za pomocą podwójnego kliknięcia pozwala dodawać na przykład notatki, w których zapiszemy ważne rzeczy do zrobienia. Aplikacja obsługuje skórki zmieniające wygląd. W zależności od wydania, kalendarz może być przestawiony również na tryb poziomy (np. Soeima's Skin) lub oś pionową (np. Sidewall). Wersja Lite jest darmowa, a odróżnia ją od komercyjnej Pro: brak obsługi kalendarzy sieciowych, Google Calendar oraz Outlook pakietu Office.

Dołączona grafika Skórki
Dołączona grafika Spolszczenie
Gadżety adni18

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Pula gadżetów na Pulpit w skład których wchodzą mini zegary, kalendarze, kalkulatory, pogoda, radio, konwertery jednostek. Gadżety są samowystarczalne, nie wymagają żadnego programu do obsługi. Od razu gotowe do użycia, bez żadnej instalacji. Z powyższej kolekcji najpopularniejsze wytwory używane na skrinach tapetek forumowych :( to przeźroczyste Glassy Clock i Glassy Calendar. Gadżety powinny pracować też w systemie Vista - w razie kłopotów należy przekonfigurować we Właściwościach plików uruchamianie w trybie zgodności z Windows XP SP2.

CD Art Display

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: freeware


CD Art Display jest gadżetem wyświetlającym na Pulpicie okładkę i tytuł aktualnie odtwarzanego utworu. Domyślnie proponowane tylko kilka wzorów wyświetlania na Pulpicie, ale można dociągnąć o wiele więcej skórek. Współpracuje z odtwarzaczami: Winamp, MediaMonkey, foobar2000 (z wtyczką Winamp API Emulator), AlbumPlayer, iTunes, Quintessential Player....

3RVX

Platforma: Windows XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Atrakcyjny głośniczek na Pulpit. Wymaganiem systemowym jest montaż Microsoft .NET Framework 3.5.

Dołączona grafika Download

ClockX

Platforma: Windows 98/ME/NT/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Zegar z automatyczną synchronizacją. Posiada dodatkowy kalendarz i opcje alarmowe. Występuje w wersji Full (duży wybór skór) oraz Lite (proponuje tylko domyślną skórę). Na Windows 2000/XP/Vista można wprowadzić jego przeźroczystość.SysMetrix

Platforma: Windows Me/2000/XP
Licencja: freeware


Zegar systemowy ze statystykami pokazujący datę, godzinę, wykorzystanie zasobów systemowych (procesora, pamięci fizycznej, pamięci wirtualnej) i inne tego typu. Rozwijane menu oferuje wyłączenie komputera oraz dostęp do różnych ustawień systemowych. Obsługuje zmianę skór i tematy. Przykładowe do ściągnięcia ze strony programu, więcej z Deviant Art i pokrewnych. Na zachętę dwa obrazeczki jak taki zegarek może wyglądać bo wyglądać może dowolnie:


fungusClock

Platforma: Windows 2000/XP, prawdopodobnie pójdzie na 9x/NT
Licencja: freeware


Zegar z automatyczną serwerową synchronizacją. Cecha szczególna = morficzność skór. Zegar może korzystać ze skór innych darmowych zegarów: linkowanych tu Rainmeter i SysMetrix oraz Ghrone, BeatNik, The Clock, QuickClock plus komercyjnego Tyme. Możliwość bezpośredniego zużytkowania skinowych archiwów (.zip, .bnSkin, .smx), drag-and-drop oraz wklejanie ze schowka dla skór. Skiny można pościągać z serwisów typu www.customize.org, www.deviantart.com. Przykłady przeobrażeń fungusa za pomocą skórek:

Meteo Fusion

Platforma: Windows 98/2000/XP/Vista + .NET Framework 2.0
Licencja: GPL


Krótko i na temat: pogoda na Pulpicie. Można zmieniać skórki widżetu.


BiCPU

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP
Licencja: freeware


Do pulpitowych łamigłówek. Skoro są tu różne widżetki, zegarynki i kalendarze nie może zabraknąć miernika spożycia CPU/ Jest to graficzny i nie wymagający żadnej instalacji dodatek wyświetlający wykorzystanie CPU dla płyt jedno lub dwuprocesorowych. 4 kolorki do wyboru. Na Windows 2000 i XP można uczynić ten monitor przeźroczystym i warstwowym.

Więcej skórkowych zegarów, w tym i projekty zarzucone do przeglądnięcia na tej stronie:

http://www.skinnables.org/apps.php?section=clocks#5 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
 • Goście

Napisano 19 05 2007 - 16:22

DeskCal

Licencja: freeware

Bardzo ciekawy program z Japonii. Przede wszystkim kalendarz nie jest wyświetlany w jakimś oknie, lecz bezpośrednio na pulpicie (niezależnie od tapety). Program po "wyrysowaniu" wszystkiego wyłącza się i nie zabiera wcale cennej pamięci.

Dołączona grafika.

#6 kevinscott

kevinscott

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1143 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:między niebem a piekłem

Napisano 29 06 2007 - 18:37

Rainmeter

Licencja: GPL (open source)

Kolejny programik typu Samurize z dużymi możliwosciami konfiguracji i zmiany skórek. Pracuje z Windows Vista.

Dołączona grafika Skiny / gadżety do Rainmeter

Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 16 05 2009 - 16:23


#7 kevinscott

kevinscott

  Very Good Rank

 • Użytkownicy +
 • 1143 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:między niebem a piekłem

Napisano 30 07 2007 - 16:44

Dołączona grafika

Vista MiniPlayer V1.2 dla Windows XP to bezinstalacyjny pulpitowy gadget - playerek do odtwarzania MP3, o typowym designie Visty.

Download

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 24 12 2007 - 06:18

Magic Formation

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


Nowy projekt japoński od tego samego faceta, który zrobił WinFlip. Jest to okrągły dock ze skrótami do aplikacji / narzędzi systemowych wywoływany przez przypisany hotkey lub gest myszkowy ("narysować" kółko na ekranie). Ma niskie spożycie zasobów systemowych. Bardzo konfigurowalny. Można zdecydować czy dock ma być w formie kolistej / liniowej / ręcznie wybranej. Obiekty docka da się dowolnie sortować / zmieniać ikonki, ścieżki dostępu etc.. Ikonki z docka można "przeciągnąć" poza dock, by uzyskać postać pojedynczej "powieszonej" ikony. Domyślnie wygląda brzydko (poniżej na obrazku już po tunningu). Po pierwsze asygnuje po prostu ikony systemowe (i nalepia na nie literki), ale ikony można dowolnie wymienić (wchodzi format PNG), a wtedy znikną też te naklejone literki. Po drugie by usunąć ten dziadoski efekt nakładkowy kółek wokół ikon = w opcjach w sekcji Icon odznaczyć "Use skin image for icons". Zadanie dla wyobraźni, fajna zabawa z picowaniem. Mała uwaga: gest myszkowy dobrze wyczuć lub przekonfigurować, by dock się pokazał. Środkowa ikona też ma menu prawokliku.Są i inne projekty koliste: Sliderdock (dock eliptyczny), Windows "Seven" Dock DX, Vienna Dock. Takie sobie, ich wadą jest niska konfigurowalność.

.

#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 11 10 2008 - 02:35

Circle Dock

Platforma: Windows XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: GPL


Nowy dock w formie kolistej, z korzeniami w projekcie Orbit. Pokazuje się po wywołaniu hotkey'owym (domyślnie F1), przez środkowy button myszkowy, lub przeciągnięcie kursora na prawą krawędź ekranową (wszystko można rekonfigurować). Można podziałać: obracać, skinować i wymieniać obrazy (kompatybilny z tematami Rocket Dock, Object Dock, etc.), dodawać aplikacje / foldery / skróty techniką przeciągnij i upuść, a także tworzyć "dock foldery" kategoryzujące zbiory. W paczce są już przykładowe ikonki, ale można samego dobrać własne - oczywiście wchodzi PNG. Współpracuje z multi-monitorowością. Wymagania: zainstalowane .NET Framework 2. Oparcie o takie biblioteki niestety może powodować spożywanie pamięci. Na teraz status alpha! Więc nie narzekać na jakieś defekty..

#10 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 19 05 2009 - 03:52

XWindows Dock

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: freeware


XWindows Dock - Nowy launcher imitujący rozwiązanie z Mac OS X. Obsługuje rozmaite efekty graficzne takie jak transparentność, cieniowanie, skalowanie z animacją. Posiada funkcjonalność stosu (stack), czyli prezentację zawartości folderu wg sposobów: tradycyjna lista, galeria, łukowaty słup, siatka. Możliwa również konfiguracja zakładająca umieszczanie wszystkich minimalizowanych okien na pasku. Dock może być poszerzany przez wtyczki, oraz upiększany za pomocą skórek i ikonek. Obsługuje format PNG, takich grafik multum do pobrania z sieci, a nie patrząc daleko można spożyć ikonki do innych popularnych docków np. ObjectDock. Dock uwzględnia rezerwowanie przestrzeni Pulpitu oraz "zawsze na wierzchu". Wada: pasek ma sztywną lokalizację na spodzie, nie można go relokować. Zauważony przeze mnie defekt: po włączeniu skalowania docka i zmianie jego rozmiaru przestaje działać zoom ikon (przywróciłam tę właściwość dopiero po skasowaniu plików konfiguracji).

Ikonki: Ice Icons. Tapeta podkładowa: Landscape Keltern #2.


Dołączona grafika Download
Dołączona grafika Wtyczki / skórki
Dołączona grafika Spolszczenie (plik XML umieścić w katalogu Languages)Inne znaleziska na które zabrakło mi czasu w sprawdzaniu: Fences (kontenery na ikony Pulpitu), Custom Desktop Logo (generowanie logo na Pulpicie), Nimi Visuals (efekty okien) oraz ViGlance (pasek zadań symulujący ten z Windows 7).#11 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 25 08 2009 - 19:25

Nexus Dock

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista/7 32-bit i 64 bit
Licencja: freeware


Nexus Dock - Atrakcyjna i dobrze opracowana emulacja pasa znanego z Mac OS. Własne obiekty można lokować via przeciąganie i upuszczanie lub stosowną opcję kontekstową. Jako typ obiektu można wprowadzić aplikację, folder, moduł, komendę wewnętrzną, separator, adres www. Zestaw wbudowanych modułów obejmuje zrzuter ekranu, miernik CPU i RAM, zegar, pogodę i sprawdzanie e-mail. W zintegrowanych gotowych komendach wewnętrznych mamy np. wirtualne obiekty Windows typu Mój komputer / Panel sterowania etc, sterowanie WinAmpem, wywołanie określonych poleceń systemowych lub Właściwości, wprowadzanie w stan uśpienia, wsuwanie / wysuwanie tacy CD-ROM i wiele innych.
Oczywiście można dostosować stronę wizualną. Dock obsługuje przeźroczystość, lustrzane odbicia ikon, skalowanie ikon i regulację czcionek. Standardowo wbudowane kilka tematów, w tym styl Leopard. Prócz własnych tematów Winstep obsługuje również tematy innych docków. Dostępna pula efektów specjalnych np. zoomowanie, efekt kropli wody po kliknięciu w obiekt na pasku, animacja tła imitująca falowanie, animacja odblasku ikon. Konfiguracja przewiduje również motywy dźwiękowe. Nexus może zostać wypozycjonowany i przyklejony do określonej krawędzi, wprowadzony w stan automatycznego ukrywania, a także jest funkcja zapobiegania przykrywaniu docka przez okna maksymalizowane. Współpracuje z rozwiązaniami multi-monitorowymi.
Dotychczas składnik komercyjnego pakietu Winstep Xtreme, aktualnie udostępniony również za darmo w singlu. Ta indywidualna wersja jest nieco obcięta, tzn. nie obsługuje wielopoziomowego docka, oraz możliwości uruchomienia w tym samym czasie kilku odrębnych docków z niezależną konfiguracją. Dock jest po polsku, wystarczy przełączyć język w opcjach.


#12 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 08 2009 - 03:37

Kludgets

Platforma: Windows, Linux
Licencja: GPL (open source)


Kludgets - Maszyna widżetowa na Pulpit celująca w uniwersalizację. Oparta o silnik Webkit (tak jak Dashboard i Yahoo Widget Engine). Aplikacja wchodzi z bardzo wąskim zestawem gadżetów domyślnych (kalendarz / zegar / pogoda / notatki), a na stronie domowej są tylko 4 dodatkowe widżety. Jednakże specjalnością tej maszyny widżetowej jest możliwość aplikowania widżetów innych aplikacji oraz kompatybilność z maszyną Apple. Na chwilę obecną można instalować w Kludgets: Dashboard Widgets (tak - paczki Mac OS montowane na Windows!) oraz widżety Opery. Wystarczy pobrać paczki ZIP i zapisać bezpośrednio w katalogu widgets aplikacji, a następnie zainicjować je opcją Open widget package. Konfiguracja dla poszczególnych widżetów przewiduje: ustalenie poziomu okna i dokowanie, sterowanie przeźroczystością, zszarzenie.
Kludgets jest jeszcze w fazie rozwojowej, co oznacza: skromną konfigurację, podstawowe wsparcie dla innogatunkowych gadżetów (nie wszystkie mogą prawidłowo pracować + podobno ma być wsparcie dla jeszcze innych rodzajów gadżetów) i błędy. Ale jest to obiecujący projekt.

Dołączona grafika Dashboard Widgets
Dołączona grafika Dashboard Widgets
Dołączona grafika Opera Widgets


#13 qncept

qncept

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 163 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kielce niekiedy Brodnica :-)

Napisano 17 07 2012 - 14:42


ProgamLaunch


Platforma: Windows 2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Znalazłem w sieci przydatny launcher, którego można dowolnie modyfikować i dodawać skróty do folderów i programów.
Autoukrywanie jest dodatkową cechą, która ułatwi użytkowanie.
Jest możliwośc zmiany skórek, choc skromna ale jest.
Denerwujący jest tylko umieszczony "na stałe" obraz zegara, stanu baterii, kalendarza oraz skrót do kosza.
Można jednak edytować plik pl3.xml usunąc wpisy tego dotyczące i cieszyć się własnymi skrótami.
Soft nie pożera dużo pamięci więc to dodatkowy plus.

Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych