Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Filmy azjatyckie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mencjusz

Mencjusz

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 212 postów

Napisano 28 05 2006 - 15:36

Witam serdecznie

Ostatnio dośc popularne (niestety nie w Polsce) są filmy azjatyckie. Jakie filmy z tego kontynentu byście zaproponowali do obejrzenia ?.
Jaki azjatyckie film najbardziej się wam spodobał ?

Ja sam moge zaproponować kilka filmów:

1) " Sword in the moon" Filmweb
2) "The Promise" filmweb
3) " Shadowless Sword" filmweb

Szczególnie polecam 2 i 3
Zbrojna bestia wyłania się jak błyskawica z nicości cierpkiego kurzu i krwi, wali się na garść nieszczęśników znieruchomiałych z przerażenia , skulonych w modlitwie albo sztywnych jak trupy w oczekiwaniu nieuchronnego wyroku.

#2 ewalrus

ewalrus

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 149 postów

Napisano 29 05 2006 - 08:05

http://nanikore.pl/ - radzę tu zajrzeć

Jest b.dużo fajnych filmów z tego regionu. Głównie Japonia, Korea i Chiny (+ HK i Tajwan). Reszta trochę zostaje w tyle. Czasem jeszcze obejrzę coś USA, ale mam takie wrażenie, że ten kraj cierpi na jakąś impotencję twórczą. Filmy są schematyczne i jak zobaczy się np. Gladiatora - potem Troję - potem coś innego w tym stylu to ma się wrażenie jakby to było to samo :). Jeśli ktoś oczekuje ciekawych i ZASKAKUJĄCYCH historii - to niech sprawdzi np. to http://nanikore.pl/F...?Lista=must-see
Ja polecam: 2046, Ab-normal Beauty, Aragami, Azumi, Battle Royale, Dark Water, Innocent Steps, R-Point,
Returner, Resurrection Of The Little Match Girl, Samaria, Shinobi, So Close, Survive Style 5+, The Bow,
The Grudge, The Myth, The Taste of Tea, Versus, Warriors of Heaven and Earth, Whispering Corridors (wszyskie części). Oczywiście każdemu spodoba się coś innego, można lubić jakiś konkretny gatunek a innego nie cierpieć. Osobiście lubię zmieniać gatunki - nie lubię monotonii i związanej z nią nudy!!!

#3 pyot

pyot

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 507 postów

Napisano 29 05 2006 - 20:38

Hej...
Nie jest źle ;
1
2
3
4