Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

half life2 episode one

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 kajs

kajs

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 14 06 2006 - 13:51

Jestem szczęśliwym posiadaczem half-life 2 episode one. Mam problem już praktycznie na samym początku gry. Nigdy mi się takie rzeczy nie zdażały ale teraz naprawdę nie mogę sobie poradzić. Trudno tu opisać miejsce o które chodzi.
Generalnie to jest początek gry. Mam tylko gravity gun, nic więcej. Pa bodajże 2 automatycznym save wchodzę na taką platformę wraz z towarzyszką broni. Ciskam kule w odpowiednie miejsce i platforma zaczyna zjeżdżać w dół.
Nagle kobieta krzyczy UWAŻAJ i ?....... coś trafia w platformę i razem giniemy. Nie wiem o co chodzi. Nie wiem co trafia w platformę. 2 dni z tym walczę i nie wiem co trafia w tą platformę, obracam się, szukam i nic nie widzę. Nie wiem co mam zrobić. Aha. Ta platforma jest szkalan. Nie wiem , wszystkie pomieszczenia są bardzo kolorowe, nic nie widzę prawie i być może coś mi umyka. Próbowałem zeskoczyć z platformy ale nie ma gdzie. Podejrzewam że trzeba coś zrobić, strącić np. ale nie wiem co . Nic nie widzę. Czekam na pomoc.

#2 szamrok

szamrok

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1965 postów

Napisano 14 06 2006 - 13:54

Trzeba strzelac gravity gunem w te duze spadajace kawalki metalu.
Dołączona grafika - darmowy program do katalogowania książek

#3 Thioldol

Thioldol

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 143 postów

Napisano 14 06 2006 - 13:56

Witaj
Zainstaluj sobie update do Half Life 2 Episode One. Jest do sciagniecia TU

Miałem to samo i pomogło odrazu.

Apropo gra to oryginał czy pirat ??? Wnioskuje ze pirat, wiec Update pomoze gwarantuje.

#4 kajs

kajs

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 14 06 2006 - 14:08

Witaj
Zainstaluj sobie update do Half Life 2 Episode One. Jest do sciagniecia TU

Miałem to samo i pomogło odrazu.

Apropo gra to oryginał czy pirat ??? Wnioskuje ze pirat, wiec Update pomoze gwarantuje.

Dzięki. Tych metalowych elementów nie widzę jak spadają. Zacząłem ściągać tą nakładkę. Dzięki za pomoc. Rozumiem że ta kolorystyka nie pozwala mi dostrzec tych metalowych elementów.

#5 kajs

kajs

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 14 06 2006 - 14:21

AHA. Jeszcze 1 pytanie na "wyrost" . Prosze powiedziec jak mam zainstalowac poprawkę. Chodzi o to , że po ściągnięciu tej gry ja ją tylko rozpakowałem do katalogu i nie instalowałem. Grę odpalam z PLIKU WSADOWEGO MS DOS o nazwie START . Gra nie jest zainstalowana w normalnym rozumieniu tego słowa więc jak mam zainstalować coś na coś co nie jest zainstalowane

#6 Thioldol

Thioldol

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 143 postów

Napisano 14 06 2006 - 15:32

Dzięki. Tych metalowych elementów nie widzę jak spadają. Zacząłem ściągać tą nakładkę. Dzięki za pomoc. Rozumiem że ta kolorystyka nie pozwala mi dostrzec tych metalowych elementów.

Tak to jest z wiazane z kartami nieobsługujacymi Direct 9 (jestem takowej włascicielem :/) przez co gra gubi tekstury lub zle wyswietla.

@montek:

co do wersji jaka krąży, dla graczy ktorzy maja niektore karty nie obslugujace dx9 , niezbedne jest zainstalowanie updatu-zajmuje on 370 mega(pisze niektore bo niektore karty nie obsugujace dx9 jakos sobie radza i texturki wyswietlaja poprawnie

Aby zainstalowac update nalezy foldery w nim zawarte (foldery hl2 i episodic) wrzucic do katalogu gry gdze zostana one nadpisane na stare i gotowe.

AHA. Jeszcze 1 pytanie na "wyrost" . Prosze powiedziec jak mam zainstalowac poprawkę. Chodzi o to , że po ściągnięciu tej gry ja ją tylko rozpakowałem do katalogu i nie instalowałem. Grę odpalam z PLIKU WSADOWEGO MS DOS o nazwie START . Gra nie jest zainstalowana w normalnym rozumieniu tego słowa więc jak mam zainstalować coś na coś co nie jest zainstalowane

Wszystko jest tak jak powinno. Poprostu wrzuc foldery (hl2 i episodic) z update do katalogu gry i mozesz grac juz normalnie. Miłej gry.
Pozdrawiam.

#7 kajs

kajs

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 14 06 2006 - 19:57

Tak to jest z wiazane z kartami nieobsługujacymi Direct 9 (jestem takowej włascicielem :/) przez co gra gubi tekstury lub zle wyswietla.

@montek:

co do wersji jaka krąży, dla graczy ktorzy maja niektore karty nie obslugujace dx9 , niezbedne jest zainstalowanie updatu-zajmuje on 370 mega(pisze niektore bo niektore karty nie obsugujace dx9 jakos sobie radza i texturki wyswietlaja poprawnie

Aby zainstalowac update nalezy foldery w nim zawarte (foldery hl2 i episodic) wrzucic do katalogu gry gdze zostana one nadpisane na stare i gotowe.

Wszystko jest tak jak powinno. Poprostu wrzuc foldery (hl2 i episodic) z update do katalogu gry i mozesz grac juz normalnie. Miłej gry.
Pozdrawiam.

No niestety. Wrzuciłem update do katalogu i ?.....dalej nie mogę przejść tej platformy. Kolorystyka otoczenia jest taka sama. Nic się nie zmieniło. Nie wiem, może z tym akurat było wszystko wporządku? Jak stoję na tej platformie wszystko dookoła tzn większość jest różowego koloru.
Jak kobieta krzyczy WATCH OUT to widzę spadające z góry "iskierki"(na tle ciemnopomarańczowego nieba) i nic więcej. Potem uderzenie w platformę i wszystko się zawala. Nie widzę tego co trafia w tą platformę ale to raczej nie może być jakiś odłamek metalowy bo małe odłamki lecące z góry widzę więc duży też bym widział gdyby leciał. To wygląda tak jakby było jakieś rozładowanie elektryczne, uderzenie piorunówi i wtedy platforma się zawala.
Prosze o pomoc jak to przejśc.

#8 Thioldol

Thioldol

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 143 postów

Napisano 15 06 2006 - 00:07

No niestety. Wrzuciłem update do katalogu i ?.....dalej nie mogę przejść tej platformy. Kolorystyka otoczenia jest taka sama. Nic się nie zmieniło. Nie wiem, może z tym akurat było wszystko wporządku? Jak stoję na tej platformie wszystko dookoła tzn większość jest różowego koloru.
Jak kobieta krzyczy WATCH OUT to widzę spadające z góry "iskierki"(na tle ciemnopomarańczowego nieba) i nic więcej. Potem uderzenie w platformę i wszystko się zawala. Nie widzę tego co trafia w tą platformę ale to raczej nie może być jakiś odłamek metalowy bo małe odłamki lecące z góry widzę więc duży też bym widział gdyby leciał. To wygląda tak jakby było jakieś rozładowanie elektryczne, uderzenie piorunówi i wtedy platforma się zawala.
Prosze o pomoc jak to przejśc.

Jezeli wszystko sciagnełes poprawnie to musi zadziałac. Miałem dokładnie te same obiawy i update zadziałał .
Niewyswietlalo mi elementów cytadeli takich jak: Pomostów, komputerów combine, urzadzen regeneracyjnych i
tektury na poczatky były koloru rózowego. Update pomogło wystarczyło foldery hl2 i episodic z folderu update skopiowac i nadpisac do folderu Half life 2 Episode One. Nastepnie restart gry i wszystko ok.
Moze cos zrobiłes zle niewiem .. moze skopiowałes cały folder update a nie jego zawartosc ...??
Ja rozpakowyweałem gre Winrarem, skopiowałem, nadpisalem foldery i było juz dobrze.
Pokombinuj troche z Updatem moze pójdze bo to napewno to.
Pozdrawiam

#9 kajs

kajs

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 15 06 2006 - 08:45

DZIĘKI THIOLDOL. Wielki ze mnie baran. Nie nadpisałem prawidłowo plików. Teraz juz wszystko ok, przeszedłem ten moment bez problemów. faktycznie spadały elementy metalowe, które teraz bez problemów było widać. Jeszcze raz dzięki. Problem rozwiązany.

#10 kalkamarkaa

kalkamarkaa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 509 postów

Napisano 16 06 2006 - 14:14

Witam.

Doszedłem do momentu kiedy nie wiem jak dalej B) jak mam unieruchomić kładke z rur
żeby się nie opuszczała? rozumie że trza ja obciążyć bądż podeprzeć , ale kombinuje już dobre dwie godziny,
i zaraz mnie coś trafi, wiem że cała przyjemność w tym aby znaleść rozwiązanie, ale gra jest
tak wyczesana że ja już chce daleeeejjj :)

Dołączona grafika

#11 Thioldol

Thioldol

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 143 postów

Napisano 16 06 2006 - 15:27

Musisz podłorzyc pod rure przedmioty tzn. pojemniki na butelki i inne takie tak zeby jak na nia wejdziesz. nieopadła a ty bedziesz mógł przeskoczyc, zamknac zawór i przejsc dalej :] to by było tyle.
Kombinuj, napewno dasz rade :]

#12 dlugas1982

dlugas1982

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1869 postów

Napisano 21 06 2006 - 15:30

mam tenże dodatek hl2 episode one wersja niespakowana zajmuję lekko pond 3gb

zassałem z osła update

foldery w nim zawarte "hl2 i episodic" skopiowalem do katalogu gry, zamieniło całe foldery, reset i nic dalej fioletowe przekłamania mam

narazie może bym pogralmimo ich dalej ale jak dojdę to momentu jak mi coś niewyświetli (akcja z tą windą na przykład) to będzie d.upa

co robię źle?

może zassam wersję spakowaną (1,4gb) i wtedy pokombinuję bo może ona jest trefna dla mojej karty (GF 4 mx 440)

jak ktośma pojęcie o oc biega niech da znać

mam directa 9.0c
brak sygnatury

#13 Thioldol

Thioldol

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 143 postów

Napisano 21 06 2006 - 16:13

Ja mam wersje Spakowana (35 plików) :
Half-Life 2 Episode One [Retail][English][Text-MULTi][www.newpct.com] waga - 1,37 giga
Update (30 plików) :
Half.Life.2.Episode.One.UPDATE.1-PROViSiON waga - 372 mega.
Rozpakowywuje gierke, dorzucam foldery z update (hl2 i episodic) do folderu gry (u mnie C:\Half Life 2 Episode One), nadpisuje, uruchamiam Start.bat i gram na luzie bez brakujacych tekstur.

Spróbuj sciagnac ta spakowana ja mam ja sciagnieta + update i wszystko gra.

#14 dlugas1982

dlugas1982

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1869 postów

Napisano 21 06 2006 - 22:42

tak uczynię

jużzassałem taką wersję co masz

tylko muszę space na dysku zrobić bo zasrałem filmami :P

jak pokombinuję napiszę co i jak

thx
brak sygnatury

#15 Aleks88

Aleks88

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 29 05 2007 - 09:27

Nigdzie w sieci już nie można zessać update jedynie z p2p admin polokował mi porty i mam problem ze ściągnięciem 500kb w tydzień mi się ściągnęło a tego jest 370MB czy mógłby ktoś update umieścić na http://rapidshare.com/ dosłownie szukam po całej sieci linków do update, ale są one już wygasłe

Bardzo proszę o pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych