Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Firefox - "Skrypt nie odpowiada"

• Zamknięty Temat jest zamknięty
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Moya

Moya

First Rank

• Użytkownicy
  • 42 postów

Napisano 20 06 2006 - 20:53

Witam,

Przychodzę z dość trywialnym problemem, który na pierwszy rzut oka wydaje się śmieszny, ale jednocześnie strasznie mnie irytuje.

Przy wrzucaniu do sieci plików większych niż ok. 300kb (na serwer, jako załącznik maila, itp) firefox na kilka sekund się wiesza, a potem wyskakuje okno komunikatu:
Skrypt na tej stronie może być zajęty lub przestał odpowiadać. Możesz przerwać skrypt teraz lub kontynuować, by sprawdzić, czy jego wykonywanie się zakończy.
Do wyboru "Przerwij skrypt" i "Kontynuuj". Klikam Konynuuj, ale znów tak samo, dwie-trzy sekundy zawieszenia i ponownie komunikat. Dzieje się to tak długo, aż cały plik nie zostanie przesłany/wrzucony do sieci/itd. Z góry mówię, że update to ff ściągnęłam.

Jest to strasznie irytujące - przestałam nawet wysyłać załączniki w mailach. Sprawdzałam ustawienia firefoxa, ale albo nie wiem gdzie szukać, albo się do tego nie dokopałam.

Jak zmienić ustawienia, by ten komunikat więcej się nie pojawiał?

Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.

#2 piotrekgotrek

piotrekgotrek

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 119 postów

Napisano 26 06 2006 - 03:11

Witam.
Sam mam problem podobny. (np z taką witryną: http://www.honeywell...m_lokalizacji/).

Jest to błąd w wyniku jakiejś niestabilności javascript, czytaj błędu w kodzie(np.reklam).

Troszkę szukałem na necie odpowiedzi na ten temat, bo przyznaje, że mnie też to nurtuje.

Udało mi się znaleźć dwie.

Pierwsza to wydłużenie czasu pokazywania się tego komunikatu.
Oto sposób:
1. Wpis about:config w pasek adresowy Firefoxa.
2. Znajdź dom.max_script_run_time.
3. Zmień wartość ze standardowej (5,6) na powiedzmy 20.
Spowoduje to wydłużenie czasu działania skryptu, czyli krótkomówiąc, komunikat ten wyświetli się po 20s, a nie po 5, tak jak wcześniej.

To już zawsze coś.

Drugi sposób.
Zainstalować coś takiego (NoScript):https://addons.mozilla.org/firefox/722/

NoScript pozwala Javasciptom i Java i innym na działanie tylko wtedy jeśli Ty na to zezwolisz, w przeciwnym wypadku, wyłączy skrypt.

O tyle o ile pierwszy sposób załatwił sprawę powiedzmy połowicznie, o tyle, po zastosowaniu NoScript problem po prostu zniknął.

Pozdrawiam.
Zmieścić nieskończoność w dłoni I wieczność w godzinie.
Najpiękniejszych chwil w życiu nie zaplanujesz. One przyjdą same.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych