Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Najlepsze zespoły metalowe

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
49 odpowiedzi w tym temacie

#31 krzywomordus

krzywomordus

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 536 postów

Napisano 24 11 2008 - 16:59

Dla wielu "metalowców" wymienienie Dragonforce'a to zbezczeszczenie tej listy, ale to zrobię - na razie najlepszy zespół, jaki trawię :D
www.fixitpc.pl

#32 marucha

marucha

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 06 08 2009 - 18:04

oto zespoły których słucham może jakiś ci się spodoba:

-Metallica :lol:
-Nightwish
-Sonata arctica
-Rammstein
-Black sabbath
-Elvenking
-Nirvana
-Acid drinkers
-Helloween
-Monowar
-slayer
-Blind guardian
-Faust
-Machine head
-Dracan
-Testimony
-Rhapsody of fire

#33 soadtankian

soadtankian

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 03 03 2010 - 09:24

ja polecę Testament Deathstars Dementor EPICA Gamma Ray KAMELOT Luca turilli Pain Pantera Anthrax Dio Hunter Lordi Quo vadis Fear factory Sepultura :rolleyes: nie wymieniłem wszystkich bo byłoby tego za dużo,tylko te najlepsze moim skromnym zdaniem :ph34r:

#34 Astaroth

Astaroth

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 26 04 2010 - 20:29

Co powiesZ na Fintroll, Arija, Sepultura , Thyrfing, Tarabas, Eluveitie, Korpiklaani, TSA, Arch enemy, Frontside, :) and Ball torture, Rhapsody of Fire, Sabaton, Stare dobre Quo Vadis, KAT, Wolfhant, Cannibal Corpse, Blasphemy...

Może pomogłam :)

#35 AROOxD2

AROOxD2

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 22 06 2010 - 14:11

zaczynając:
Metallica :)
Iron Maiden :)
Kalmah :)
AC/DC
Linkin Park :(
Dragonforce (Heroes of our time) :)
Megadeth(symphony of destruction)

wymieniłem te najlepsze ;)

#36 Gość_Moonshield_*

Gość_Moonshield_*
  • Goście

Napisano 22 06 2010 - 14:15

a słucha ktoś Gojiry ? ;]

#37 Jeszua333

Jeszua333

First Rank

• Na emeryturze
  • 30 postów

Napisano 05 07 2010 - 21:39

1.Eluveitie
2.Morgain
3.To/Die/For
4.Agalloch
5.Seraphim Shock

#38 r2d2d

r2d2d

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 146 postów

Napisano 07 07 2010 - 13:36

To ja też się podzielę, czego słucham :(
Wymienię 3 moich faworytów :)

1. Rammstein - moim zdaniem świetna muzyka. Teksty zazwyczaj też mają jakiś sens. Jak ktoś uważa, że to Niemcy i od razu są beznadziejni, to niech najpierw lepiej posłucha parę kawałków. Powala mnie pirotechnika na ich koncertach, naprawdę warto na YT zobaczyć. Może niektórych odrzucać tematyka niektórych kawałków, bo niektóre są nieźle zboczone (oraz to co się na koncertach dzieje, też na YT można zobaczyć) - chodzi mi tu np. o :), Buck Dich i pare innych. Mimo wszystko lubię większość ich kawałków i uważam, że jest to świetny zespół.

2. Sabaton - fajny power metalowy zespół, tematyka jeszcze lepsza :) Polecam, super kawałki mają i trochę historii można się z nich dowiedzieć. W każdym razie ich muzyka wpada w ucha i pamięć, warto posłuchać :)

3. Metallica - ale tylko do ~2001 roku. Jak bisisatmi byli Burton, a później Newsted, zespół był o niebo lepszy niż teraz. Większość kawałków do 2000 roku powstałch mi się podoba. Te nowsze to już nie to samo. I teraz poszli raczej w kierunku zbijania kasy. Ale cóż, sporo kawałków to już klasyka i one są właśnie najlepsze ;P

#39 Lemur666

Lemur666

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 31 03 2011 - 20:19

Dlaczego piszecie głownie o power metalu i nu metalu? Bo to jest modne teraz? W szkole myślą że jesteście mroczni?
Naprawdę, kiedyś chodziło tylko o to żeby posłuchać dobrej muzyki, a teraz wam się wydaje że jak założycie bluzę sabatonu to będziecie zajebiści. Nu metal i power metal jest dla ludzi którzy wolą rock, w tych 2 gatunkach nie ma udzerzenia i mocy.

Dobra muzyka warta polecenia :
- Megadeth
- Pantera
- Anthrax
- Kreator
- Slayer
- Acid Drinkers
- Alastor
- Artillery
- Assjack ( podchodzi pod punk, typowe darcie ryja lecz ma coś w sobie)
- At War
- Black Sabbath
- Devin Townsend ( cholerna alternatywa i psychodelia)
- Exodus
- Gojira
- Iron Maiden
- Judas Priest
- Kat (szczególnie polecam zremasterowany Ostatni Tabór)
- L'esprit Du Clan (jedyny dobry francuski trash metal)
- Lamb Of God
- Mastodon
- Metal Church
- Motorhead
- Ozzy Osbourne
- Rammstein ( wiem że to nu metal ale są spoko, i teksty mają kompletnie po[FILTR - brzydkie słowa]one)
- Rust (mało znany polski zespół rockowy)
- System Of A Down (to samo co z Rammsteinem)
- Tenacious D (rozwalaja mnie)
- Totem
- Virgin Snatch
- Witchking
- Saxon
- Astral Doors
- Turbo (bardzo dobry polski zespół)
- Nazareth
- Thunder
- Sepultura
- Wolfchant
- Riot
- Paradox
- Eths ( francuski black metal z wokalistka)

Nie wypisuje Metalliki ponieważ ona skończyła się na ostatniej sekundzie Kill'Em All. Mam nadzieję że komuś pomogłem. Miłego słuchania.

#40 Gość_Seth_*

Gość_Seth_*
  • Goście

Napisano 31 03 2011 - 21:19

Nie ma to jak typowy komentarz hatera :)
Myślałem, że era ludzi, którzy krytykują innych za to czego słuchają i co noszą już minęła, ale widzę, że się myliłem.
Powiedz mi - w czym Ci przeszkadza, że ktoś słucha nu-metalu? Bo nie rozumiem. Sam noszę koszulki zespołów metalowych i jakoś nie uważam, że jestem mroczny (hehe), modny itp. Zawsze uważałem, że jest to wyraz sympatii do danego zespołu, a nie szpanowania, że ma się fajną koszulkę (aczkolwiek takich ludzi też znam). Jednak nie ma co generalizować. Wszystko jest kwestią gustu. Jest wiele ludzi, którzy stwierdzą, że Slayer jest gównianym zespołem. I jaki z tego wniosek? Żaden, bo to kwestia gustu.
Co prawda do szkoły już daaawno nie chodzę i nie wiem jak jest teraz z subkulturami, ale uważam, że uważanie się za lepszego od innych (bo samemu się słucha "fajnych" zespołów) jest po prostu dziecinne.

Podsumowując - każdy słucha tego co lubi i nie ma sensu nikogo z to krytykować, bo dopiero to świadczy o braku dojrzałości muzycznej.

Tyle ode mnie :)
Wiem, że się czepiam, ale od zawsze mnie wkurzały takie komentarze. Mimo wszystko pozdrawiam :)

Nie wypisuje Metalliki ponieważ ona skończyła się na ostatniej sekundzie Kill'Em All.

To zostawię bez komentarza hehe.

#41 Lemur666

Lemur666

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 07 04 2011 - 18:00

Taaaaaak, jednak z własnego doświadczenia wiem, że ludzie generalnie noszą te ciuchy by pokazać jak bardzo są fajni. Sam również mam dużo metalowych koszulek ale jeśli ktoś nosi koszulki tylko bo to jest fajne? (odnośnie nu-metalu) Znam duże grono ludzi którzy ubierają się "metalowo" cokolwiek to znaczy, jednocześnie nie słuchając tych kapel. Dla mnie to zwykli pozerzy (nie mówię że jestem jakims zajebistym metalem, lecz kocham ten gatunek muzyki). I tu wrócę to power metalu, jest to gatunek dla ludzi, którzy w istocie nie lubią ciężkich brzmień. A jeśli sądzisz że era krytykowania ludzi już minęła to powiedz to 95% społeczeństwa, które nie akceptuje ludzi mojego pokroju. Prawdziwy sens tej muzyki przemija z dnia na dzień i to mnie martwi.

Pamiętajcie:
"Z dnia na dzień wzrasta liczba osób, które mogą pocałować Cię w du*ę." ;)

#42 Gość_Seth_*

Gość_Seth_*
  • Goście

Napisano 07 04 2011 - 18:14

No i wracamy do punktu wyjścia :)
Mówisz, że 95% społeczeństwa nie akceptuje ludzi twojego pokroju, ale powiedz - jak można akceptować kogoś kto nie akceptuje innych? To działa w 2 strony.
Powiem Ci szczerze, że od kiedy zacząłem słuchać cięższej muzyki to spotkałem tylko 1 osobę, która nosiła koszulkę nie znając zespołu, który na niej widniał, dlatego dziwi mnie, że w Twoim otoczeniu jest zupełnie inaczej, ale cóż poradzić ;)

A tak spytam - jaki wg Ciebie jest prawdziwy sens muzyki metalowej?

#43 Kilikucznik

Kilikucznik

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 04 12 2012 - 16:58

Cienko z tymi waszymi zespołami ''metalowymi''. Linkin Park, Nirvana, Ac/Dc ?

Oto moja lista:

-Megadeth szcególnie albumy: So far... So good... So what, Rust in Peace
-Metallica do Master Of Puppets
-Iron Maiden ;)
-Testament
-Coroner
-Death
-Artillery
-Annihilator
-Metal Church
-Sacred Reich
-Death Angel
-Exodus
-Yngwie Malmsteen
-Marty Friedman
-Dream Theater (ukłon do Johna Petrucci'ego :))
-Sodom

To by było na tyle. Posłuchajcie może się spodoba.

Nie wypisuje Metalliki ponieważ ona skończyła się na ostatniej sekundzie Kill'Em All. Mam nadzieję że komuś pomogłem. Miłego słuchania.

Co proszę ? Zaczęła się na Ride The Lightning, skończywszy na Master Of Puppets. Kill'Em All to niedojrzały album.

Flood.
Scalam. :huh:

Użytkownik XanTyp edytował ten post 04 12 2012 - 21:22

#44 DRACO77

DRACO77

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 17 09 2013 - 10:50

Polecam Nightwish, grają metal symfoniczny , poza tym MY DYING BRIDE.

Forum nasze nie jest tablicą ogłoszeń.

Proszę o powstrzymanie się od takich dywagacji. Można bez kłopotu znaleźć fora stricte muzyczne i tam nawiązywać takie kontakty.

Użytkownik XanTyp edytował ten post 17 09 2013 - 14:41

#45 aleksela

aleksela

First Rank

• Użytkownicy
  • 0 postów

Napisano 29 07 2014 - 14:24

Einherjer  :D  :wub:  :blink: 

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych