Skocz do zawartości


tablety.pl

Programy malarskie dla dzieciaków
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 08 07 2008 - 14:52

Dla zdolnych i "starych" dzieci :D TA sekcja, również warto zaczepić oko o atrakcyjny wizualnie program ArtRage, a z dedykowanych programów dla dzieciaków:
Dołączona grafika

Tux Paint

Platforma: Windows 9x/ME/2000/XP/2003/Vista, Linux, Mac OS X
Licencja: GPL (open source)


Dla dzieci w wieku od 3 do 12 lat. Najbardziej zaawansowany z prezentowanej tu grupy programowej. Prosty w obsłudze interfejs, dodatkowe efekty dźwiękowe i maskotka - Pingwin przewodnik. Biała plansza rysunkowa z zestawem prostych narzędzi rysunkowych w których skład wchodzą: pędzel, stempel, kształty, linia, gumka, efekty specjalne. Program dostępny w polskiej wersji językowej. Dołączona grafika

Dołączona grafika


Drawing for Children

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Holenderski programik do rysowania przeznaczony dla małych dzieci. Łatwa obsługa, nie duży zestaw opcji. Oprócz standardowych narzędzi takich jak ołówek, gumka również takie jak rurki, trawa itd.

Dołączona grafika


Kolorowanka

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: postcardware


"Kolorowanka to bardzo przyjazny w obsłudze a zarazem rozbudowany program służący do - jak sama nazwa wskazuje - kolorowania obrazków. (...) Kolorowanka to przyjemna, bezkrwista zabawka w sam raz dla dzieci w każdym wieku. Program zaopatrzony jest w bogatą paletę barw, jednoczesną obsługę dwóch kolorów i siedmiu styli wypełnienia a także w zapis i odczyt plików zarówno w formacie BMP jak i PNG. Ponadto zawiera bardzo szczegółowy plik pomocy."

Dołączona grafikaKea Coloring Book

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP
Licencja: freeware


Dla dzieci od 3 lat wzwyż. Program oferuje narzędzia do malowania i kilka palet kolorów. Standartowo dołączone kilkanaście obrazków do pokolorowania, lecz ze strony autora można ściągnąć dodatkowe. Możliwość wydruku zarówno szablonu do pokolorowania np. kredkami, jak również gotowych, pokolorowanych prac w programie.

Dołączona grafika

Dodatkowo: Rodzice mogą sobie popatrzyć na stronę.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych