Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Gothic 3

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Carlos

Carlos

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 145 postów

Napisano 21 09 2006 - 13:03

Dziwne, że nikt jeszcze nic nie napisał o kolejnej części z cyklu Gothic, najlepszej sagi RPG. Od początku:

"Gothic to jedna z najpopularniejszych komputerowych gier fabularnych. Do tej pory dwie pierwsze części, wraz z dodatkiem Noc Kruka, sprzedały się w naszym kraju w olbrzymiej ilości kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy! Fabuła gry gwarantowała dziesiątki godzin zabawy, a fani serii do tej pory opowiadają sobie o wydarzeniach z różnych części.

W dwóch pierwszych częściach serii Gothic przebyłeś długą drogę od pospolitego więźnia po bohatera Khorinis, bogatej w zasoby naturalne wyspy o strategicznym znaczeniu. Teraz nadszedł czas abyś wraz ze swoimi starymi przyjaciółmi odkrył i walczył na ziemiach Myrtany - głównego kontynentu.

Sytuacja jest beznadziejna: orkowie pokonali wojska Króla Rhobara i władają najważniejszymi regionami Myrtany, niewoląc populację ludzką. Tylko podstępni mieszkańcy południa i nieokrzesani barbarzyńcy z mroźnej północy zdołali oprzeć się dominacji orków. Najeźdźcom przeciwstawiają się jeszcze rebelianci, czający się pośród głębokich cieni w lasach Myrtany, próbujący prowadzić wojnę podjazdową z wrogimi siłami.

Tylko od ciebie zależy po której ze stron konfliktu się opowiesz - niezależnie jednak od tego co zrobisz los Myrtany spoczywa w twoich rękach!

Zupełnie nowy silnik graficzny, dzięki któremu możliwe było stworzenie najbardziej realistycznego i fascynującego świata gry!
Ogromne żyjące własnym życiem środowisko, aktywnie reagujące na poczynania gracza i oferujące nieskończone możliwości interakcji ze światem i jego populacją.
Nowy widowiskowy system walki ze zróżnicowanymi stalami walki, włączając to walkę dwoma mieczami na raz!
Brak liniowych poziomów - to gracz decyduje o tempie w jakim przechodzi grę.
Mnóstwo zadań pobocznych.
Jedna z najlepszych sztucznych inteligencji w historii gier komputerowych sterująca setkami realistycznie zachowujących się postaci, które reagują na każde twoje słowo i czyn.
Ponad 50 różnych gatunków potworów i zwierząt tworzących, wraz z niezliczonymi ilościami humanoidalnych przyjaciół i przeciwników żyjący świat.
Bezklasowy system rozwoju postaci umożliwiający stworzenie twojej wymarzonej postaci z wybranymi przez ciebie umiejętnościami!" ( c ) play.pl

Teoretycznie w październiku tego roku ma być ten dzień, dzień premiery tej cudownej gry. Wraz z pojawieniem się wersji angielskiej, jednocześnie ma pojawić się wersja polska, ale co z tego będzie to nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że dnia 08.09.2006 zakończyły się nagrania polskiej wersji gry Gothic 3! Udział w nagraniach wzięli niemal wszyscy aktorzy zaangażowani do prac przy poprzednich częściach gry.

"Gra Gothic 3 zostanie wydana w październiku w pełnej polskiej wersji językowej i w sugerowanej cenie 129,90. Gra objęta będzie dożywotnią gwarancją CD Projekt, a w każdym pudełku będzie można znaleźć Wirtualne Pieniądze na zakup innych gier." ( c ) CD Projekt
Kiedy myśle i nic nie wymyśle, to sobie myśle, po co ja tyle myślałem, aby nic nie wymyślić.
Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.

#2 kalet

kalet

Good Rank

• Na emeryturze
  • 729 postów

Napisano 21 09 2006 - 21:52

Wiadomo coś komuś na temat wymagań sprzętowych? Bo tyle teori jest, że niewiem w co wierzyć. ale jedno jest pewne 512 RAmu to minimum ( kurcze, a ja mam tylko 512) :huh:

Minimum
2GHZ
512MB RAM
128MB Graphics card

Recommended
3GHZ
1024MB RAM
GeForce 6800

Miejmy nadzieję, że to tylko takie wymagania. To trza kupić więcej RAMu, bo procek daje rade spokojnie, grafika na medium .Nie jest tragicznie, mogli nam panowie spóścić większe lanie.
You rise, you fall, you're down, then you rise again !

#3 kalet

kalet

Good Rank

• Na emeryturze
  • 729 postów

Napisano 02 10 2006 - 17:17

"Niemcy o grze Gothic 3 - najeżona błędami i niegrywalna!
poniedziałek, 02.10.2006Nie mamy dobrych wieści dla fanów gry Gothic 3. Pierwsze recenzje opublikowane na łamach niemieckich czasopism poświęconych elektronicznej rozrywce, były bardzo krytyczne dla najnowszego dzieła studia Piranha Bytes. Nasi zachodni sąsiedzi podkreślili, że program jest najeżony licznymi błędami, a co za tym idzie - niegrywalny...

Recenzje pojawiły się w najnowszych numerach magazynów GameStar, PC Games i PC Powerplay. Mimo narzekań pod adresem gry, dwa pierwsze periodyki wystawiły oceny w granicach 85%, czyli stosunkowo wysokie, biorąc pod uwagę liczne błędy. Redaktorzy ostatniego czasopisma powstrzymali się od wydania końcowej noty, co nie jest dla nowego Gothika najlepszą rekomendacją.

Wszystkie recenzje zostały napisane w oparciu o pełną wersję gry, którą firma Piranha Bytes nie dopuściła w końcu do masowej produkcji. Jak doskonale pamiętamy, twórcy programu postanowili poprawić wykryte w ostatniej chwili błędy i przygotować nową edycję swojego hitu. Nie wiemy czy te kilkanaście dni wystarczyło, aby Gothic 3 został uwolniony od najbardziej irytujących "bugów", ale miejmy nadzieję, że tak się faktycznie stało.

Gothic 3 zadebiutuje w Europie 13 października bieżącego roku. "

neostrada.pl ;)

#4 Carlos

Carlos

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 145 postów

Napisano 02 10 2006 - 22:43

Oj, mam nadzieję, że poprawili to co trzeba było poprawić.
Kiedy myśle i nic nie wymyśle, to sobie myśle, po co ja tyle myślałem, aby nic nie wymyślić.

#5 lol'o

lol'o

First Rank

• Na emeryturze
  • 48 postów

Napisano 05 10 2006 - 19:48

dobr wieści, premiera w Polsce tuż tuż...

Dostępna w sprzedaży: od 3 listopada 2006

Sugerowana cena wydawcy: 129,90 zł
:P

#6 Kain777

Kain777

First Rank

• Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 06 10 2006 - 17:29

W Polsce premiera dopiero w listopadzie bo jak tłumaczy cdprojekt w wersji europejskiej byłu pełno błędów. Ciekawe co z tego wyjdzie. Oby tylko tak nie przekładali premiery z tygodnia na tydzień...
W budowie.. ^^

#7 lol'o

lol'o

First Rank

• Na emeryturze
  • 48 postów

Napisano 09 10 2006 - 17:55

no wiesz, ale skoro gierka jest pełna błędówe, to lepiej niech i przełożą premirę o te kilka dni, czy tydzień, a żeby przynajmniej poprawili bugi,
bo co Ci po grze jak bugi uniemożliwiają skończenie jakiegoś Q? :)

#8 kalet

kalet

Good Rank

• Na emeryturze
  • 729 postów

Napisano 09 10 2006 - 18:34

We have however, one off-remark of JoWooDs CM who plays G3 on this system to his satisfaction:

- CPU: Athlon 2800+
- RAM: 1GB DDR 333
- Video Card: Asus Geforce 6600GT 128MB RAM

using a resolution of 1024x768 with mid-range graphical details. This means, it is not imperative to have a dual-core CPU for enjoying G3. However, dual-core processors will be supported by the game. It will probably mean a performance increase of approximately 30% compared to a similar single-core CPU.

Edit: The German magazine PC Games quotes the producer and publisher of having given the following hardware infos:

Minimum reqs:
P4 2,0 GHz (or Athlon XP 2000+)
1 GByte RAM
Geforce FX 5900/Radeon 9600 with 128 MByte

Full details with 1024x768 resolution:
3-GHz-CPU
1,5 GByte RAM
Geforce 7800 GT/Radeon X1800 XT 256 MByte Video-RAM or more

To z forum gothica 3

Czyli na polski:

Na takim sprzęcie pograsz w G3 całkiem przyzwoicie:
- CPU: Athlon 2800+
- RAM: 1GB DDR 333
- Video Card: Asus Geforce 6600GT 128MB RAM

To jest minimum:

P4 2,0 GHz (or Athlon XP 2000+)
1 GByte RAM
Geforce FX 5900/Radeon 9600 with 128 MByte

A tu pochulasz na maxiora:

3-GHz-CPU
1,5 GByte RAM
Geforce 7800 GT/Radeon X1800 XT 256 MByte Video-RAM or more[/b][/i]

AHA! Granie w G3 na 512 MB RAMU jest rzeczą podobno ESTREMALNIE NIEPRZYJEMNĄ...
zapisywanei stanu gry trwa minutę, ładowanie gry 6 minut, a doładowywania w grze około 2 minut....

Jak mnei będzie stać, to kupi więcej ramu, bo mam tylko 512.

#9 Kain777

Kain777

First Rank

• Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 10 10 2006 - 19:14

No ale jak tak co tydzień będą wykrywać nowe bugi to nici z gry :-/
W budowie.. ^^

#10 kalet

kalet

Good Rank

• Na emeryturze
  • 729 postów

Napisano 10 10 2006 - 20:01

Mnie się tam nei spieszy do premeiry G3. Niech go do końca wyłatają, i jakąś optymilizacje kodu zrobią.
bo G1 i G2 pod tym względem kulały. Tyle jest gier do grania, i tyle niedługo wyjdzie, że warto poczekać na POPRAWIONEGO G3. :)

#11 Kain777

Kain777

First Rank

• Użytkownicy
  • 59 postów

Napisano 12 10 2006 - 16:10

Jutro (piątek 13) premiera wersji niemiecko-języcznej zobaczymy jak oni ocenią gre... Ciekawe czy ich wersja też jest tak zabugowana...

Ale cena Nowego gothica będzie spora w Polsce... Ciekawe czy warto kupić?
W budowie.. ^^

#12 Carlos

Carlos

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 145 postów

Napisano 15 10 2006 - 20:20

129zł za GIII to akurat. Będzie można kupić też specjalną edycję kolekcjonerską, w której skład wejdą:

# Pełna polska wersja gry Gothic 3 na płycie DVD,
# Dodatkowa płyta DVD z filmem o powstawaniu gry Gothic 3,
# Dodatkowa płyta muzyczna ze ścieżką dźwiękową z gry,
# Metalowy, wspaniały amulet ze świata Gothic,
# Drukowana na papierze kredowym, kolorowa instrukcja do gry o objętości ok. 60 stron,
# Obszerny poradnik do gry, kolorowy i drukowany na papierze kredowym,
# Kolorowa, dużych rozmiarów, mapa świata Myrtany, drukowana na specjalnym materiale,
# Doskonałej jakości pudełko na grę z etui zaopatrzonym w dodatkową okładkę zamykaną na rzep i ze specjalnymi tłoczeniami,
# Wszystko to spakowane w numerowaną, kolekcjonerską księgę oprawioną prawdziwą skórą!

Cena takiego zestawu to 179zł.

#13 kalet

kalet

Good Rank

• Na emeryturze
  • 729 postów

Napisano 16 10 2006 - 16:02

Jak ktoź grał w wersje obcojęzyczną, to niech nam się pochwali na forum, jakie wrażenia? :)

#14 Carlos

Carlos

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 145 postów

Napisano 16 10 2006 - 23:35

Osobiscie nie zainstaluje obcojezycznej wersji, bez szans :) Czekam na polską.

#15 szamrok

szamrok

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1965 postów

Napisano 21 10 2006 - 09:25

Pogralem sobie nieco w G3 i niestety jak dla mnie ta gra jest slabiutka, ale do rzeczy. Grafika jest niezla, choc Oblivion mial lepsza, ale wydajnosc G3 jest tragiczna, na tej samej maszynie Oblivion dzialal duzo lepiej i w lepszych detalach. No ale grafika to nie wszystko - poziom trudnosci gry jest jakis chory, rozwalam band orkow bez wiekszych problemow, a byle wilk czy dzik mnie zjada na sniadanie. W walce jest tak - albo ty wygrywasz bez straty energii albo giniesz bez zadania ciosu ;D
Jakos nie gralem zbyt duzo w poprzednie Gothiki ale system umiejetnosci i atrybutow jest kiepski, z gory wiadomo jakie sa dostepne skille i czary, levelowanie tak naprawde nic nie daje, bo trzeba trenowac skille u "trenerow". Najbardziej podobal mi sie system z Obliviona gdzie rozwijaly sie te cechy/skille ktorych uzywalo sie.
Myslalem ze fabula/questy beda lepsze, ale narazie jest ciagle bieganie i zabijanie/bycie zabitym przez jakies dziki/wilki/gobliny/orki.
Przedmiotow jest malo (przynajmniej narazie), uzywam praktycznie miecza i luku, ktory mialem od poczatku gry, do reszty brakuje mi sily albo innego skilla. Najbardziej rozwailo mnie to, zeby uzywac tarczy musze miec odpowiedniego skilla, no sorry.....
Gra sie dlugo doczytuje i dlugo save'uje, a sejwowac trzeba praktycznie przed kazda walka.

No ale teraz trzeba powiedziec troche dobrego o grze, czyli w sumie grafice, bo jest ladna, w szczegolnosci woda, fajny jest efekt oddalonego krajobrazu, ktory jest jakby za mgla, ciekawie to wyglada.

Przeszedlem pewnie kawaleczek gry (6 lvl bodajrze) ale wogole mnie ona nie wciagnela, zapewne z powodu strasznie niezbalansowanej walki (dodatkowo trzeba przyznac ze AI przeciwnikow jest mierne - wiekszosc bandytow z krotka bronia rozwala sie cofajac i strzelajac z luku, jesli odbiegniemy na pewno odleglosc od stworkow to one zatrzymuja sie i przestaja nas gonic) i cholernych wymagan - przycinanie sie gry co jakis czas podczas walki potrafi niezle wkurzyc.

Acha, gierke mam z patchem.
Gral dostala wysokie oceny w zachodnich czasopismach, ale mi wogole nie przypadla do gustu.

A mialem zamowic oryginala.....

p.s. Jesli mialbym porownac pierwsze wrazenia z G3 i Obliviona, to Oblivion miazdzy Gothica3..... ale to moje zdanie.
Dołączona grafika - darmowy program do katalogowania książek

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych