Skocz do zawartości


tablety.pl

Anonimowość przez sieć Tor
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 29 08 2008 - 18:35

xB Browser

Platforma: Windows NT4/2000/XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: TESLA


Xerobank Browser (wcześniej pod nazwą Torpark) - Przeglądarka internetowa typu anonimizer. Pierwotnie będąca sforkowanym Firefoxem w wydaniu Portable, w roku 2007 przemodelowana od nowa, ale również opiera się na FF. Przeglądarkę charakteryzuje koncentracja na całkowitej anonimowości i eliminacji śladów pobytu w Internecie dzięki tworzeniu szyfrowanego tunelu. xB korzysta z sieci TOR - ruch internetowy jest routowany przez ciąg serwerów "onion" zaciemniając w ten sposób oryginalny adres. Z procesu tego wykluczone są dodatkowe programy (w folderze jest możliwość dołączenia dodatkowych programów typu portable np. komunikatorów), ale jeśli ktoś chce zmusić je do przechodzenia przez sieć Tor może przekierować ich ruch przez socks proxy na localhost, port 81 co jest wprowadzane poprzez uruchomienie narzędzia konfiguracji ...\App\xBConfig.exe. Ustanawianie połączenia można trwać długo na łączach telefonicznych i innych badziewnych tego typu. Program obsługuje montowanie rozszerzeń i tematów, tak jak Firefox. Obecna wersja xB Browser zabrania uruchamiania w tym samym czasie alternatywnej wersji Firefoxa. Przeglądarka jest portable, może być umieszczona np. na kluczu USB.

xB Browser jest wbudowany w paczkę XeroBank Installer (zawierającą jeszcze komponenty xB VPN i xB Mail). Przeglądarka jest darmowa, w wersji z Tor. Natomiast dodatkowo firma Xerobank oferuje system płatnych kont dostępowych do prywatnej sieci, zwiększających szybkość. Podczas uruchamiania Xerobank Installer padnie pytanie o typ wypakowywanej instalacji: Xerobank Client (wersja z płatnym kontem animizującym) lub Tor Version (wersja darmowa, tę zaznaczacie). Domyślnie interfejs anglojęzyczny, niby jest wbudowane polskie locale, ale nie przestawia interfejsu na polski.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 14 10 2009 - 12:39

OperaTor

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7
Licencja: freeware


Do kolekcji, tym razem mutacja kombinująca Operę + Tor + Polipo. Realizuje podobną zasadę działania jak xB Browser: wersja portable (zupełnie przenośna i nie wymagająca instalacji, taka jak OperaUSB) zanonimizowana przez sieć Tor. I tak jak xB Browser ma wysoki poziom zabezpieczeń, tak OperaTor ma podobne blokady (domyślnie zdeaktywowane JavaScript i Flash). Power filtrowania uzyskany przez kombinację z wbudowanym proxy Polipo (wcześniej było powiązanie z Privoxy). Brakujący język polski można uzupełnić poprzez pobranie pliku translacyjnego i podrzucenie do folderu aplikacji.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych