Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

ZPAV - polski odpowiednik RIAA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#1 amverto

amverto

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 271 postów

Napisano 26 09 2006 - 19:32

Ostatnio pojawiła się informacja, że organizacja o nazwie ZPAV (Związek Producentów Audio Video), rozpoczyna na poważnie walkę z użytkownikami P2P, udostępniającymi nielegalnie pliki muzyczne.

....
Będziemy wykorzystywać wszystkie dostępne prawem polskim środki przeciwko osobom udostępniającym nielegalnie pliki muzyczne w Internecie, a działania będą kierowane zarówno przeciwko osobom (firmom) oferujących takie serwisy i dysponującym serwerami, jak i osobom indywidualnym udostępniającym (rozpowszechniającym) nielegalnie pliki muzyczne w Internecie.
....

fragment artykuły z PCWK
Cały artykuł z PCWK można przeczytać TUTAJ.

Jak sądzicie czy rzeczywiście nastąpi fala pozwód i czy będą wymierzone w tych, którzy udostępniają najwięcej, czy raczej będą wysyłane na chybił trafił (bez znaczenia, czy się udostępnia jeden plik, czy tysiąc)? :)
Czy słyszeliści coś o efektach pracy tej organizacji i jej podobnych w Polsce? :)
Sygnatura niezgodna z regulaminem

#2 doman

doman

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1167 postów

Napisano 26 09 2006 - 19:57

Czy słyszeliści coś o efektach pracy tej organizacji i jej podobnych w Polsce? :)

Słyszałem jedynie o pozwanym właścicielu restauracji z Kielc, który płacił misięcznie 100zł ZAiKSowi za puszczanie muzyki w lokalu, ale już ZPAVowi nie płacił. Teraz żądają od niego niemal 5000zł odszkodowania.
:)
Życie jest koszmarem ... a do tego jeszcze trwa tak krótko :-(
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#3 Sosek

Sosek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1558 postów

Napisano 27 09 2006 - 00:15

ZPAV będzie musiał udowodnić że to oskarżony siedział i udostępniał w danej chwili dane - tak sądzę. Jeśli się mylę niech no ktoś mnie poprawi.
Dołączona grafika

#4 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 27 09 2006 - 02:13

ZPAV będzie musiał udowodnić że to oskarżony siedział i udostępniał w danej chwili dane - tak sądzę. Jeśli się mylę niech no ktoś mnie poprawi.

Niby tak tylko ja Ci powiem ze to bez sensu jest.
Proste twoj komputer i ty odpowiadasz za to co w nim masz i jesli nawet nie ty sciagasz plik objety prawem autorskim a masz go na dysku to uczestniczysz w przestepstwie.

Wam chyba chodzi o ta nauczycielke co ja pozwala RIAA tylko ze ona miala siec wifi dostepna dla innych w domu i duzo osob z niej korzystalo, a co do pojedynczego komputera to bez sensu jest.

Co do tej ogranizacji to lipa bo malo napisali i okaze sie po czasie jak to wyglada.
Czy policja bedzie pukala do drzwi czy listonosz z wezwaniem i czy operatorzy beda udostepniac logi
(wyjechalem w przyszlosc daleeeeka). Narazie wiemy tyle ze za muzyke beda karac ale kogo to juz nie wiadomo.
I ciekawe jak według naszego prawa (ze trzeba oddac autorowi naleznasc jaka jest warta to co posiadamy)
bedzie to naliczne dla pojedynczych mp3.
Ja bym zaczal od skasowania kilku stron, a takie organizacje powinny sie zrzeszac i zamykac cale sieci.

A najlepiej juz zaczac panikowac i zainstalowac PeerGuardian, i mase filtrow :)
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#5 Jack O'Neill

Jack O'Neill

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 27 09 2006 - 13:56

Ciekawy jestem jak szybko zaczną reagować i czy osoby pracujące w owej instytucji nie należały do organizacji pirackich.

#6 Sosek

Sosek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1558 postów

Napisano 27 09 2006 - 14:07

Współudział za posiadanie przedmiotu? to tak jak by mnie oskarżyli za to że ktoś wsiadł do mojego samochodu i pozabijał ludzi. Jest moją własnością i mam dla tego odpowiadać?
To nie kwestia nawet nauczycielki.
Gdzieś czytałem, że w Holandii operator Chello przegrał proces i będzie musiał udostępnić dane personalne właścicieli internetu. I właśnie tam wchodzi w grę fakt, że aby dane personalne były udostępnione przez operatora, pozywający musi udowodnić że to pozywany właściciel łącza dopuszczał się przestępstwa.
Ja tam się średnio martwię - właścicielem jest moja mama, niedługo leciwa kobieta. Co jej zrobią? i jaki sąd uwierzy że jest tak biegła w obsłudze komputera że ściąga muzykę, filmy, gry, programy... :)
poza tym rozwój technologii p2p wskazuje, że każdorazowe wymysły organizacji pokroju RIAA spalały na panewce, zaczęło się od prostego napstera, przez kazzę, poprzez BT... Na pewno programiści znajdą i na nowe ograniczenia jakiś sposób.
Dołączona grafika

#7 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 27 09 2006 - 14:10

Zobaczymy po pierwszych sprawach. Myślę, że te gadki o "indywidualnych" mają raczej zastraszyć i zniechęcić userów do korzystania z p2p. Pierwsze polecą duże portale czy torrentownie lub insze warezowe.
Nie jest to zbyt trudne, tym bardziej, że mają one-ww. stronki-w swych szeregach konie trojańskie w postaci dziwnych userów? Jakich, np. miłych panów..

#8 Michagusia

Michagusia

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 228 postów

Napisano 18 10 2006 - 09:37

Zaczęło się.....

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

#9 Clone's

Clone's

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 555 postów

Napisano 18 10 2006 - 12:36

wlasnie co przeczytalem ta propagande i zastanawia mnie to:

...Rekordzista, mieszkaniec Wrocławia, udostępniał w Internecie 2 terabajty danych - policja zabezpieczyła należący do niego serwer, złożony z 10 dysków twardych o pojemności 200 GB, po brzegi wyładowanych multimediami. Najmniej danych, bo zaledwie 115 MB...

czyli narazie namierzaja ludzi udostepniajcych pliki przynajmniej tyle sie orietuje z tego textu.
a co z tymi co sciagaja muze? jak to namierza?? moze udostepnia zasoby :D i beda namierzac kto co sciagnie :D
najlepsza propagande walneli na swojej stronce :) z podrecznikiem dla rodzicow jak wykryc program p2p i go skutecznie odinstalowac :)
Gdy się nie wie, co się robi,
to dzieją się takie rzeczy,
że się nie wie, co się dzieje.
^^

#10 amverto

amverto

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 271 postów

Napisano 18 10 2006 - 13:03

Z tego co ja zrozumiałem to już nie tylko namierzają, ale i pozywają.
A sądząc po opisanym w tym artykule studencie, to robią metodą chybił-trafił. Czyli namierzony i pozwany może być każdy, bez znaczenia ile zasobów udostępnia. :D

A TUTAJ oficjalna informacja na stronie ZPAV.
Sygnatura niezgodna z regulaminem

#11 tamir

tamir

Medium Rank

• Na emeryturze
  • 345 postów

Napisano 18 10 2006 - 13:43

Oj zaczeło się @Michagusia Zaczęło się.....
Aż włos się jeży.
Niedawno jak wczoraj podczas ściągania plików eMulkiem na pasku komunikatów ujzałem taki komunikat: Attention!.Achtung! file.... is infected .... takim i takim wirusem -a chodziło dokładnie o dwa moje pliki jakie udostępniłem .
No i namierzyli mnie. Nie wiem co dalej bedzie .......
Bo te pliki wcale nie zawierają wirusów tyle ,że są wartościowe...... Szkoda ,że nie zrobiłem screnshota.
W komunikacie dalej było polecenie usunięcia tych plików ...... czego z przekory nie uczyniłem, i dalej widzę zainteresowanie nimi.
Wczoraj próbowałem ciągnąć BitCometem ....a tam bida z nędzą Jeszcze rok temu szło jak ta lala
a teraz ? nie dość .że mam słabe łącze ograniczone przez Te Psy to jeszcze tak cieniutko w sedach.

Windows XP Prof+SP3 Office 2003
Procesor: DualCore AMD Athlon 64 X2 3100 MHz (15.5 x 200)MHz
Płyta gł: M61P-S3:RAM: 3072 MB DDRII
Grafika: NVIDIA GeForce 9800 GT 512 MB
Dźwięk: Realtek HD Audio
DirectX: 10,K-Lite Codec Pack 2.74 Full
Net: Neostrada ( 10 Mb/s ) Livebox tp ,Opera 11.52
Ochrona:NIS.2011.18.5.0.125.PL
Monitor:Samsung SyncMaster 204BW/205BW
HD 1-ST3500320AS (500 GB)
HD 2-SAMSUNG HD502IJ (500 GB)
HD 3-WDC WD3200AAJS-00RYA0 (320 GB)
HD 4-WDC WD3200AAJS-65RYA0 (320 GB)

#12 chuck

chuck

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 18 10 2006 - 17:09

ciekawi mnie czy jest możliwe namierzenie korzystających z mininovej? w ich faq jest napisane że nie prowadzą log'ów oraz nie przechowuję numerów ip.
co wy na to?
realne?

#13 Krko

Krko

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1978 postów

Napisano 18 10 2006 - 17:10

Za rary i zipy też można siedzieć?
"Nikt nie zwalcza wolności, zwalcza co najwyżej wolność innych"
Karol Marks

#14 skrzypciu

skrzypciu

First Rank

• Na emeryturze
  • 6 postów

Napisano 18 10 2006 - 17:54

Ja sie nie boje.
Slyszalem ze przez siec torrent bardzo trudno kogos namierzy. Bo to jest siec zdecentralizowana. Zauwazylem ze koles w tym wywiadzie wymienia Gnutelle, eDonkey i DC, gdzie jest reszta. Nigdzie nie ma o np. torrencie. eDonkey DC bazuja na serwerach gdzie bardzo latwo namierzyc pirata. A co z reszta? Wydaje mi sie ze powstanie niedlugo jeszcze jedna siec p2p w której jeszcze trudniej bedzie namierzyc pirata.

#15 Colder

Colder

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4164 postów

Napisano 18 10 2006 - 20:04

watpie zeby w Polsce namierzali userów przez serwery ed2k - i niby do nich po logi by sięgali?. Myśle też, że eDonkey to chodziło im o klienta a nie siec :D Bo eMule sie jednak różni.
SERWERY PORT SZYBKOŚĆ FIREWALL
W wiadomosciach prywatnych i e-mailach, nie odpowiadam na problemy związane z eMulem. Jesli masz z nim jakiś kłopot, napisz na forum...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych