Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

ZPAV - polski odpowiednik RIAA

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
157 odpowiedzi w tym temacie

#31 MCbx

MCbx

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 23 10 2006 - 18:01

Rozumiem, że udostepnianie nie jest legalne. Ale gdyby tak zamiast filmu udostępniać śmieci :blink: ?

Otóż mamy plik z filmem: abcdefgh
dzielimy go na dwa pliki
plik 1:aceg
plik 2:bdfh
Znając formaty DivX, to takiego koktailu nie bedzie się dało odczytać póki nie złaczy się go razem. Jednakże udostępniający użytkownik nie bedzie udostępniał całego filmu - tylko jeden plik-śmieć. Inny użytkownik bedzie udostępniał drugą część.
Nie da się tutaj zastosować prawa o fragmencie, gdyż bajty nie są unikalne - są z przedziału 0-255 (i w mocno spakowanym pliku moga występowac naprawdę chaotycznie) więc nie będzie to nawet wykrojony kawałeczek taśmy filmowej, który zawiera jeden unikalny kolor danego filmu (w fizyce jest to możliwe).

#32 z1s

z1s

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 10 2006 - 18:38

dzis w teleexpresie mowili ze teraz policja bedzie chodzic po domach i karac ludzi ktorzy za posrednictwem internetu udostepniaja pliki niewiem na jakich zasadach itp

#33 petong

petong

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 23 10 2006 - 21:29

też to słyszałem. wydaje mi się że trzeba zachować trochę zimnej krwi. policja nie ma prawa wejść na chatę bez nakazu prokuratora więc jeśli go nie mają a zadają dziwne pytania dotyczące kompa i internetu to czas na porządki...

#34 Colder

Colder

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4164 postów

Napisano 23 10 2006 - 21:41

Ale Wy mieszacie teraz... Pozatym radze zapoznac sie z tematem obszernym na forum o tym własnie - był juz takie - wystarczy poczytac - dowiecie sie wiecej niz z teleexpresu.

@MCbx sąd nie bedzie zabiegał czy jest on skompresowany czy pociety - ważne ze da sie go odtworzyc nawet w kawałku - a jak nie da to oczywiscie ze odpowiedzialnośc za to nie grozi.

@petong zapraszam do zapoznania sie z KPK Art 220 $3, chociaz tutaj stwiedzenie "Nie cierpiace zwłoki" jest watpliwe, bo skoro namierzył Ciebei to i miał czas zdobyc nakaz od np sądu.
SERWERY PORT SZYBKOŚĆ FIREWALL
W wiadomosciach prywatnych i e-mailach, nie odpowiadam na problemy związane z eMulem. Jesli masz z nim jakiś kłopot, napisz na forum...

#35 Dove

Dove

First Rank

• Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 23 10 2006 - 22:39

@MCbx sąd nie bedzie zabiegał czy jest on skompresowany czy pociety - ważne ze da sie go odtworzyc nawet w kawałku - a jak nie da to oczywiscie ze odpowiedzialnośc za to nie grozi.

@petong zapraszam do zapoznania sie z KPK Art 220 $3, chociaz tutaj stwiedzenie "Nie cierpiace zwłoki" jest watpliwe, bo skoro namierzył Ciebei to i miał czas zdobyc nakaz od np sądu.
[/quote]

sugerujesz Colder żebyśmy sie zwijali i zapomnieli o zasysaniu?

#36 montek

montek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1424 postów

Napisano 23 10 2006 - 22:43

o zasysaniu nie ale o udostepnianiu...

w trąbkę ich, protowall filtruje
!!!szukajcie(na forum...)a znajdziecie!!!
Dołączona grafika

#37 Dove

Dove

First Rank

• Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 23 10 2006 - 22:54

Aha, a jak mamy zasysać i nie udostępniać, hę?
Protowall jest trudny do zainstalowania, jakieś drivery - laik ma ztym za duże problemy. Mogliby fachowcy dać pełny instruktaż po polsku jak protowalla zainstalować :blink:

#38 montek

montek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1424 postów

Napisano 23 10 2006 - 23:35

Protowall jest trudny do zainstalowania, jakieś drivery - laik ma ztym za duże problemy. Mogliby fachowcy dać pełny instruktaż po polsku jak protowalla zainstalować

http://searchengines...55&hl=protowall
http://searchengines...13&hl=protowall

a ostatnia wersja to juz sama sie instaluje praktycznie
!!!szukajcie(na forum...)a znajdziecie!!!
Dołączona grafika

#39 Dove

Dove

First Rank

• Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 24 10 2006 - 08:39

Dzięki za odpis, ale niestety, nic nie pomaga, u mnie od razu wyskakuje okno że system not loaded i dalsza instrukcja w ogóle nie ma zastosowania. A która to ta ostatnia wersja co sie sama instaluje? Można więcej info na ten temat?

#40 Colder

Colder

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 4164 postów

Napisano 24 10 2006 - 08:40

sugerujesz Colder żebyśmy sie zwijali i zapomnieli o zasysaniu?

Wręcz przeciwnie - jest to poprostu zręczna socjotechnika wywołania strachu u ludzi paroma pozwami. Nie zapominajcie ze sam pozew nie czyni Ciebie winnym, jest potem droga procesowa i to dopiero sąd mówi czy ktoś jest winny czy nie, a ja narazie takiego wyroku nie słyszałem w Polsce, więc w świetle prawa nic sie nie stało.
Przywołam tutaj przykład z USA:

"Amerykańskie stowarzyszenie RIAA (Recording Industry Association of America) zrezygnowało z procesu przeciwko kolejnemu użytkownikowi sieci P2P - Paulowi Wilke. Powodem takiej decyzji jest brak wystarczających dowodów winy oskarżonego. Jak pisze adwokat Ray Beckerman w swoim blogu Recording Industry vs. The People, nazwa użytkownika, adres IP i lista rzekomo udostępnianych utworów nie mogą być wystarczającym dowodem w tego typu procesach"

Nikt nie powiedzial ze tak na tą precedensowa sprawe spojrzy sąd ale... :blink:
SERWERY PORT SZYBKOŚĆ FIREWALL
W wiadomosciach prywatnych i e-mailach, nie odpowiadam na problemy związane z eMulem. Jesli masz z nim jakiś kłopot, napisz na forum...

#41 Krzysiek21

Krzysiek21

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 248 postów

Napisano 24 10 2006 - 15:21

Moga cie teoretycznie wejsc nawet bez nakazu sądu,maja pozniej tylko obowiązek dostarczenia go w ciągu 7 dni od przeszukania.
wiec skoncze z bzdetami typu " ze wejsc nie moga bez nakazu" moga jak najbardziej",w dodatku jesli jest sprawa nie cierpiaca zwłoki.

#42 MCbx

MCbx

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 24 10 2006 - 18:48

Colder
Czyli nawet jak udostępnię kupę śmiecia napisaną ręcami własnemi na klawiaturze taką, że nic z tego odczytać nie ujdzie, mogą mnie wsadzić, bo...
BO SKŁADA SIĘ Z BAJTÓW, jak i plik zakazany.

Witam drogiego Wujaszka ze wschodu! Myślałem, że w 1953 dał sobie spokój :D.

P.S.
Czy może ktoś doradzić cos w stylu ProtoWall ale dla Windowsa 9.x? U mnie doiła maszyna klasy P200MHz/64MB RAM/3.2GB-6.3GB/ więc XP chodziłby na tym trochę... powoli.
I nie mówcie że taki komp się nie nadaje do niczego - chyba żaden PII i późniejszy nie przetrwałby stopienia zatartego wiatraka na CPU (płyta Siemens p/panc)

#43 Krzysiek21

Krzysiek21

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 248 postów

Napisano 24 10 2006 - 19:32

"Do tej pory policja ścigała tylko piratów, którzy handlowali nielegalną muzyką lub filmami. Teraz zapowiada, że będzie sprawdzać komputery wszystkich, którzy kopiują pliki z internetu. Czyli większości internautów.
Według danych Związku Producentów Audio Video, Polacy ściągają tygodniowo na domowe komputery nawet pięć milionów plików z muzyką czy filmami. Robią to za pomocą darmowych i ogólnodostępnych programów p2p (np. eMule czy Kazaa). Każdy wie, że to nielegalne. Jednak większość myśli, że jeśli będzie kopiować jedynie dla siebie, nic jej nie grozi.

Polowanie na piratów
Tymczasem policja postanowiła walczyć także z domowymi piratami. W zeszłym tygodniu przekonał się o tym mieszkaniec Ochoty.
– Nasi funkcjonariusze zdobywają dane osób korzystających z nielegalnego oprogramowania służącego do pobierania plików z internetu – opowiada sierż. sztab. Dorota Tietz z komendy na Ochocie. – Właśnie taka informacja była podstawą kontroli w jednym z mieszkań przy ul. Grójeckiej. 27-letni Bartosz K. akurat ściągał nielegalne pliki z internetu."

Pogrubiłem dwa zdania bo chciałem zapytac co to jest to NIELEGALNE OPROGRAMOWANIE DO SCIĄGANIA Z INTERNETU?
eMule,Kazaa (juz ś.p....) BitTorrent,DC++ to jak dobrze wiem,sa na licencji Open Source...
Hmy mam wrazenie iz Panowie Policjanci nie do konca wiedza co jest co.. :|
Zrodełko : http://www.ifp.pl/mo...order=0&thold=0 i http://www.zw.com.pl...10012&page=text

#44 Dove

Dove

First Rank

• Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 24 10 2006 - 20:46

Jestem ciekaw ja to będzie wyglądało w przypadku konieczności obejścia i sprawdzenia 4 milionów mieszkań.

#45 Dove

Dove

First Rank

• Użytkownicy
  • 56 postów

Napisano 24 10 2006 - 21:06

Tego gościa z Grójeckiej kto sypnął, może nawet znajomy, zdradzona dziewcznyna, może jego admin. Co to bowiem znaczy nielegalne oprogramowanie p2p??? :D I co przyjda do tpsy i każą dać dane wszystkich użytkowników neostrady? [*], co za brednie!!!

Musze mówic ze takie coś jest niedopuszczalne? - Colder

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych