Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Silent Hill 4 vs Resident Evil 4

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

Ankieta: Na którą grę czekasz?

Na którą grę czekasz?

Nie możesz zobaczyć wyników tej ankiety dopóki nie oddasz głosu. Proszę zaloguj się i oddaj głos by zobaczyć wyniki.
Głosuj Goście nie mogą oddawać głosów

#1 wojtas

wojtas

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 118 postów

Napisano 11 11 2003 - 00:38

Osobiście oczekuję Silent Hilla 4. Trzy części jakie dotychczas się ukazały utwierdzają mnie w przekonaniu, że warto czekać bo ta gra nie może być słaba. Co prawda seria SH i RE trochę różnią się od siebie. SH to "ciężka" gra, trzeba się przy niej naprawdę skupić, żeby ją zrozumieć, bo nie chodzi tutaj o eksterminację zombiaków na każdym kroku, historia przedstawiona w każdej części gry wcale nie musi się wydawać nieprawdopodna i to sprawia, że gra jest tak przerażająca. Natomiast RE, wiadomo, zombi, mutanty jak dla mnie za dużo pacyfikacji nieumarlaków i to powoduje, że gry różnią się klimatem, ale jednak obie są survival-horrorami.

Silent Hill 4

Data wydania: koniec 2004 r.
Producent: Konami
Wydawca: Konami
Wydawca PL: -
Oficjalna strona: http://www.konami.com/silenthill4/
Platforma: PS2, X-Box i najprawdopodbniej także PC

Trailer Silent Hill 4

Na dzień dzisiejszy jest obardzo mało informacji o Silent Hill 4. Gra ma się ukazać na PlayStation 2, X-Box i najprawdopdobniej PC. Pierwsze informacje o SH 4 pojawiły się na początku tego roku (2003). W wywiadzie dla magazynu PC Zone Donna Burke (podkładała głos pod postać Angeli Orosco w Silent Hill 2: Director's Cut, oraz postać Claudii w Silent Hill 3) powiedziała, że rozpoczeto nagrywanie dialogów a tym samym i rozpoczęto prace nad SH 4. Konami podało także, że "porzuca" numerację, a wprowadza podtytuły i pełna nazwa SH 4 to "Silent Hill: The Room" (jednak ja będę w zapowiedzi posługiwał się skrótem SH 4, z przyzwyczajenia). Twórcy piszą od podstaw zupełnie nowy silnik graficzny programu i gra ma olśnić swoją grafiką. Bohaterem gry będzie mężczyzna.
Narazie to wszystko co udało mi się znaleźć.

Resident Evil 4

Data wydania: zima 2004
Producent: Capcom
Wydawca: Capcom
Platforma: GameCube

Trailer #1
Trailer #2

Bohaterem RE 4 będzie Leon S. Kennedy (to ten z RE 2), który infiltruje europejski oddział korporacji Umbrella, jest on zarażony nowym wirusem "Progenitor" i za wszelką cenę chce odnaleźć ludzi, którzy są za to odpwiedzialni. Musi zdążyć zanim jego ciało i organizm zmutują się pod wpływem rozprzestrzeniającego się wirusa. Możemy spodziewać się wspaniałej grafiki (zachęcam do obejrzenia trailerów). Wiadomo, że zostanie wprowadzona jedna istotna zmiana. Kamera zmieni się ze statycznej w dynamiczną, teraz kamera nie będzie umieszczona w jednym miejscu w jakiejś lokacji tylko bedzie swobodnie się obracać i środowisko gry stanie się w pełni trójwymiarowe.
Life is short...
...play more

#2 ash_22

ash_22

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 976 postów

Napisano 11 11 2003 - 04:20

Bezapelacyjnie Silent Hill.Resident jest dobry ale jeśli chodzi o straszenie to tutaj przegrywa.Najbardziej zaskakujące sytuacje to jak tłucze się szyba i wylatują lub wychodzą jakieś paskudztwa.W obu grach podoba mi się muzyka,w Residencie np.w pokojach gdzie się sejwowało.Resident operuje bardziej fikcją,jakiś wirus,potwory z delirycznego snu.Silent jest bardziej urealniony,pamiętam jakie wrażenie wywarła na mnie jedynka na PSX-a.Gdy doszedłem do momentu przechodzenia w miasto alternatywne wiedziałem że to jest horror,i to w pełnym tego słowa znaczeniu.Mam nadzieje że chłopaki z Konami pokażą na co ich stać.
Dołączona grafika
Stop Uwe Boll
"Każdy kto powie że islam jest religią przemocy,zostanie ścięty"

#3 Gość_waza_*

Gość_waza_*
  • Goście

Napisano 11 11 2003 - 13:19

Silent Hill to klasa sama w sobie. Nie ma drugiej takiej gierki typu horror, gdzie fabuła jest tak mocną stroną. Resident Evil to wsumie tylko lejąca się krew i tyle. Wspaniałą żeczą w Silent Hill jest ukazanie jest ukazanie postaci którą się gra, załe otoczenie jest sprowadzone do wewnętrznych lęków tej postaci. I w sumie niewiadowmo dokońca czy rzeczywistość tam ukazana miała być prawdą czy urojeniem. Całość się przeplata. Residen evil dla mnie jest to tylko nawalanka (chociaż to jest moje subiektywne zdanie).

#4 Gość_Grzesio777_*

Gość_Grzesio777_*
  • Goście

Napisano 11 11 2003 - 13:52

Hehe ja sie z przedmowca niezgodze :( Ja uwazam wrecz odwrotnie, to Resident to klasyk i nikt temu niemoze zaprzeczyc. Kogo sie niespytasz czy slyszal o tej grze to powie TAK, natomiast spytasz o Silent Hill owszem bedzie wiedziec ale niebedzie kojazyc o czym jest ta gra. Resident to tylko nawalanka?? W ktorym miejscu? 1 czesc byla dobra, druga czesc to gra ponadczasowa, znam ja na pamiec a i tak nadal chetnie w nia gram bo czuje sie to cos. Przyznam natomiast ze czesc 3 to juz nie to samo. I tu mozna by sie zgodzic z Waza ale tylko w tym jednym przypadku. Co do nowej czesci ktora sie niebawem ukaze to chyba nietrzeba mowic jaki klimat ma ta gra, wystarczy obejzec trailery. Te firanki ktore powiewaja na wietrze, para ktora wydobywa sie z ust bohatera, jego niespokojny oddech i ta grobowa cisza. Nic dodac nic ujac :( Bede chyba musial kupic sobie jakas nowwa karte graficzna, bo radek 9500pro ktorego mam od niedawna moze nieudzwignac tej grafiki :( na full detalach. A przypomnialo mi sie cos, podobno nowa czesc Resident'a bedzie On-Line, bedzie mozna grac przez siec jak i internet. To dopiero bedzie gra, w grupach znajomych :(
Pozdrawiam :(

#5 wojtas

wojtas

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 118 postów

Napisano 11 11 2003 - 16:58

1 czesc byla dobra, druga czesc to gra ponadczasowa

Zgodzę się z Tobą Grzesiu. Jedne z pierwszych cut-scenek jakie powaliły mnie na ziemię pochodziły właśnie z Resident Evil 2 (i Tekkena 2). Serii RE nie można nic ująć, bo przecież zapisała się ona wielkimi literami w historii gier. Poprostu jest rzeczą gustu co się komu podoba, bo jak już napisałem wcześniej obie gry pomimo że są survival-horrorami różnią się klimatem.

Bede chyba musial kupic sobie jakas nowwa karte graficzna, bo radek 9500pro ktorego mam od niedawna moze nieudzwignac tej grafiki

Na razie Grzesiu się wstrzymaj. To, że mówi się o możliwości wydania gry także na inne platformy jest narazie gdybaniem. Capcom ma kłopoty finansowe i musi się jakoś ratować, więc jeżeli Nintendo bardzo zależy, żeby mieć RE 4 exclusive na GaCka to jak wyłożą odpowiednią sumkę to na gdybaniu się skończy. Poza tym wg mnie w pierwszej kolejności ropzatrywanoby PS2 i X-Box, a dopiero na drugim miejscu znalazłby się PC (chociaż ostatnio dużo tytułów z konsol jest wydawanych na PC np. SH 3, PES 3, Halo)

A przypomnialo mi sie cos, podobno nowa czesc Resident'a bedzie On-Line, bedzie mozna grac przez siec jak i internet. To dopiero bedzie gra, w grupach znajomych

Chodzi o grę Resident Evil Outbreak. Jednak jest "małe" ALE, gra ukaże się na PS2 a jak wiadomo do gry przez Neta potrzebny jest Network Adaptor, który jeszcze nie miał oficjalnej premiery w Polsce więc trzeba go sprowadzać z zagranicy,a to trochę komplikuje sprawę.
Poniżej info o grze:

Resident Evil Outbreak

Data wydania: Marzec 2004 (w Japonii 11 grudnia 2003)
Producent Capcom
Wydawca: Capcom
Platforma: PS2
Oficjalna strona: http://www.capcom.co...reak/index.html

Trailer #1 (w sumie to są spakowane 3 trailery)
Trailer #2 (spakowanych 5 trailerów)

Na samym początku roboczy tytuł gry brzmiał Resident Evil Online, jednak zmieniono go na Resident Evil Outbreak, ponieważ zdecydowano się wprowadzić tryb offline (gracz będzie miał do wypełnienia 5 specjalnie przygotowanych zadań). Do wyboru będzie 8 postaci, charakteryzujących się różną siłą, słabościami czy umiejętnościami. Poniżej lista postaci z RE Outbreak:
Kevin – policjant z Racoon City
Mark – strażnik
Jim – pracownik metra
Cindy – kelnerka
Allysa – dziennikarka
David – hydraulik
George – chirurg
Yoko– tajemnicza dziewczyna
Wybór postaci spowoduje pokazanie nieco innego intra, ale historia będzie ta sama tylko ukazania z innej perspektywy. Co się tyczy histori to jesteś jednym z ośmiu ocalałych w mieście Raccoon City (oczywiście zarojonym już zombiakami). Musisz powstrzymac rozprzestrzeniającego się wirusa i uciec z miasta zanim rząd je zbombarduje (tak w skrócie).
Oczywiście gracze będą musieli nawzajem sobie pomagać (w poruszaniu się, leczeniu, w walce). Jezeli nie będzie mozna dostać się do wyżej położonego miejsca, wtedy jeden gracz podsadzi drugiego. W RE Outbreak gracze będa ścigani przez zombie do upadłego. Są oczywiście miejsca gdzie gdzie będzie można się schować, jednak tylko wtedy gdy zombie tego nie zauważy. Jeśli nas przyczai to już pozamiatane. Ciekawie się zapowiada to, co stanie się z Tobą kiedy zostaniesz "schwytany" przez nieumarlaków. Po prostu stajesz się jednym z nich (nie wiem tylko na jakiej zasadzie ma to dokładnie polegać, czy bedziesz mógł sterować swoim bohaterem-zombie czy zwyczajnie będzie sobie zombiak o wyglądzie danej postaci a sterować będzie nim komputer).
jednak mimo że do wyboru jest 8 postaci maksymalna liczba graczy będzie wynosiła 4.
Na koniec nieciekawa wiadomoć. Pod koniec wakacji Capcom podało informację, że RE Outbreak na rynku europejskim (PAL) prawdopodbnie ukaże się bez opcji online. Jako przyczynę podano różnicę między systemami sieciowymi w USA i Europie.

P.S. O czywiście oddając głos w ankiecie należy się pamiętać, że chodzi o Resident Evil 4 a nie Resident Evil Outbreak, RE Outbreak jest "dodatkiem" do tematu .
Life is short...
...play more

#6 ultras

ultras

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 12 11 2003 - 22:09

Oczywiście, że na silenta. On ma klimat, jest psychologiczny i trzeba trochę myślenia nad przy przechodzeniu zagadek. Natomiast resident evil jest dla dzieci....

#7 Gość_Grzesio777_*

Gość_Grzesio777_*
  • Goście

Napisano 12 11 2003 - 22:13

Oczywiście, że na silenta. On ma klimat, jest psychologiczny i trzeba trochę myślenia nad przy przechodzeniu zagadek. Natomiast resident evil jest dla dzieci....

Ze tak spytam, grales w Resident Evil 2?? Jesli tak to przeszedles?? I kolejne pytanie, ile ci to czasu zajelo w trybie Orginal??

#8 Belforg

Belforg

First Rank

• Użytkownicy
  • 18 postów

Napisano 30 01 2004 - 16:35

Pewnie że Silent Hill 4. W Sailent Hillu jest klimat, a nie to co RE. W Residenta jest dla tych którzy boją się przejść obok cmęntarza o 19:00. Niestety nie mam PS2 i grałem tylko w Silent Hilla 2, a Silent Hilla 3 nie mogę jakoś zdobyć. :ph34r

#9 Mathiu Silverburg

Mathiu Silverburg

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 576 postów

Napisano 30 01 2004 - 16:43

Ktorej gry sie bardzej nie mgoe doczekac? Chyba Residenta, a to ze wzgledu na to ze na tym "wyroslem" - swego czasu bicie rekordu czasowego przechodzenia dwojki codziennoscia ( a moze "conocnoscia"? :lol: ), natomiast w sh zaczalem grac niedawno, a na trojke nawet nie mialem okazji spojrzec. Poza tym jestem ciekaw jak sie rozwinie dalej historia Re...

- Mathiu Silverburg
Szare oczy spojrzcie w gore, wszedzie kruki, wszedzie szczury...

#10 kondor

kondor

First Rank

• Użytkownicy
  • 55 postów

Napisano 30 01 2004 - 16:45

ja czekam na obydwie czesci chociaz bardziej na residenta!!!!
jestem starym uzytkownikiem psx :lol: grałem we wszystkie czesci resident evil:
1.resident evil
2.resident evil 2
3.resident evil 3 nemesis
dlamnie resident jest lepszy niz silent hill powiem szczerze ze w silent byłem obsrany grac grałem:
1.silent hill
2.silent hill 2
obydwie gry są wypas!!!!!!!

POLECAM !!!!!!!!
Pieniadze szczescia nie daja, dopiero zakupy

#11 Mathiu Silverburg

Mathiu Silverburg

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 576 postów

Napisano 30 01 2004 - 20:44

Tak gwoli sprostowania - RE4 tak naprawde powinien miec "5" w tytule, a nie "4", gdyz residenty sa jak dotad 4:
1) Resident evil
2) Resident evil 2
3) Resident evil 3 nemesis
4) Resident Evil: Code Veronica ( ktory chyba najpierw wyszedl tylko na dreamcast'a ), potem na ps2 wyszedl re:code veronica X, ktory jest po prostu director cut'em re:cv - i zarazem w moim skromym odczuciu nalepsza czescia z serii.

Jezeli ktos chce to mozna do tego jeszcze doliczyc:
5) i 6) dwie czesc nieporozumienia zwanego gun survivour
7) oraz remeka jedynki na gamecube? xbox? ( nie pamietam :lol: )

- Mathiu Silverburg
Szare oczy spojrzcie w gore, wszedzie kruki, wszedzie szczury...

#12 komar80

komar80

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 584 postów

Napisano 30 01 2004 - 21:32

Jeszcze "RE: Dead Aim" jakis czas temu wyszedl na PS2.
"Pieniądze albo życie - złodziej zostawia nam wybór, żona żąda jednego i drugiego."
Samuel Butler

#13 wojtas

wojtas

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 118 postów

Napisano 31 01 2004 - 10:30

Pora na nowe dane na temat gier.

Silent Hill 4: The Room

Doszedł trailer SH4 i platformy, na jakie gra ma się ukazać
Postać, którą będziemy kierować to Henry Townshed (nowa postać w serii SH). Henry zostaje uwięziony ww własnym mieszkaniu, tydzień od uwięzienia w jego łazience pojawia się portal i Henry dochodzi do wniosku, że jedyną możliwością opuszczenia apartamentu jest skorzystanie z tajemniczych portali, które zaprowadzą nas do światów alternatywnych, w których odkryjemy całą prawdę o Henrym. Z pewnością istotną innowacją jest możliwość zmiany widoku z TPP na FPP. Np. w pokoju będziemy oglądać świat z widoku pierwszej osoby lecz gdy przenisiemy sie do któregoś ze światów widok zmieni się na TPP (oczywiście sami możemy się przełączać między tymi trybami). W grze pojawią się nowe postacie oraz nowe potwory (np. duchy mogące atakować zza ściany czy lewitujące w powietrzu, maszkary z dwiema głowami i tułowiami. Potwory z głowami dzieci poruszające się tak jak małpy, zgarbione i z przydługimi rękami. Z kolei jest jeszcze monstrum, które wygląda jak jakiś żniwiarz - zakapturzony mężczyzna z ciemną twarzą). Zwiedzimy lokacje takie jak m.in. hotel, więzienie, las i wiele innych.
Ogólnie w grze będzie więcej broni oraz wrogów w stosunku do poprzednich części. Zespół developerski dość silnie skoncentrował się na elemencie akcji. Postać będzie teraz bardziej czulsza na to co gracz będzie wyczyniał na padzie. Broń będzie można zmieniać w czasie rzeczywistym (nie trzeba będzie wchodzić do menu).
Muzykę skomponował Akira Yamaoka, twórca ścieżki dźwiękowej do wszystkich poprzednich części. Jak już pisałem tworzony od nowa silnik graficzny ma olśnić (lepsza jakość tekstur, animacja itd.) oraz efekty dźwiękowe mają wywrzeć niesamowite wrażenia.
Historia będzie całkowicie nowa, nie będzie miała nic wspólnego (oprócz tytułowego miasteczka Silent Hill oczywiście) z poprzednimi częściami.
Oczywiście część przedmiotów jest dobrze znana z poprzednich części np. radio, latarka czy katana.

Kilka screenshotów:
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Resident Evil 4

Nie ukazały się żadne istotne nowiny na temat samej gry. Wiadomo, że zostanie wydana TYLKO na GameCube, i że przesunęła się data premiery (na zimę 2004). 28 stycznia 2004 zostało zaprezentowane grywalne demo RE4.
Life is short...
...play more

#14 cerebellum

cerebellum

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 199 postów

Napisano 04 02 2004 - 19:52

ja na zadna nie czekam bo zadna pewnie z nich mi nie pojdzie :) ;) :) no ale tak to wolal bym Silent Hill 4

#15 Gość_waza_*

Gość_waza_*
  • Goście

Napisano 04 02 2004 - 20:17

Wiadomo, że zostanie wydana TYLKO na GameCube

Jest to szczyt podłości, najpierw karmić pożadnym horrorem nawet urzytkowników pc, a teraz tytól odbierać, czyżby nie była możliwa konwersja z tej platformy? raczej wszystko jest wykonalne :) ;) :( :) :D :( :) :P :angry: ;) :angry: :P :angry: :D :angry: ;) :angry: :) :angry: :)
Jeśli chodzi o konwersje silnika Sh3 na pc, to faktycznie grafika jest o niebo lepsza (a nawet piękna) w porównaniu z poprzednią konwersją, ale wymagania wzrastają ogromnie w kilku lokacjach z wykorzystaniem pixelshader-a (m. in na mokrych od krwi, lub płonących ścianach w korytarzach szpitala swiata alternatywnego, znanego z poprzednich części). Tutaj niepopisali się tą konwersją. No ale tak czy siak to faktycznie pierwsza część jakoś mi się nabardziej podobała. A trójka to praktycznie wogóle nie zasługuje na tytół. Wg. mnie gra jest całkowicie wyprana z klimatu, który aż promieniował w sh2 (czywiście brawa za genialne i jednocześnie przerażające momentami udzwiękowienie). Najgłupszą żeczą w sh3 wg. mnie jest sama główna postać, zachowuje się jak nastolatka sądząc po jej dialogach i wyglądzie, ale totalnie mi to nie pasuje uzi w rękach tej postaci i do tych 25 lat jak o sobie mówi. Jak widze każda następna część jest gorsza od poprzedniej ze względu na klimat. Wychodzi na to że brakuje producentowi pomysłów związanych z samym tytułowym miasteczkiem (w sh 3 prawie wogóle go nie widać, cały czas w zamkniętych pomieszczeniach i dopiero po 2/3 gry można przejść po dwóch ulicach na krzyż z poprzednich części). Z pewnością wasnie dlatego akcja w sh4 nie będzie z nim związana.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych