Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Problem z search

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 arthy

arthy

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 29 10 2006 - 17:05

Mam dc++ 0.698. Jak jestem passive to wszystko jest w porządku, tylko imho bycie passive nie mam sensu jak można być active. Ostatnio kupiłem router (przed zakupem w trybie active było wszystko ok) no i zdechło. W tym momencie jestem po przekierowaniu portów (tcp 1412 i udp 1412), external ip wpisane i powinno hulać, a tu nic. W connection settings mam zaznaczoną opcję "firewall with manual port forwarding" przy czym ja żadnego firewalla nie mam, tylko ten router jak wspomniałem. Dodtakowa informacja to to, że w sieci mam dwa kompy, ale to nie powinno mieć znaczenia.

Dodatkowo dwa pytania co to jest TLS (znajduje się pod TCP i UDP w opcjach) oraz co to jest firewal with UPnP?

#2 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 29 10 2006 - 20:40

a czy w ustawieniach DC wpisales w odpowiednie pola numery odpowiednich, przekierowanych wczesniej portow?

TLS -> patrz wikipedia (Transport Layer Security).. pochodne od SSL -> w skrocie: szyfrowanie
Firewall wuth UPnP -> patrz wikipedia UPnP -> w skrocie: dynamiczne otwieranie portow na czas trwania aplikacji

Jesli chodzi o uPnP to jest to bardzo dobre rozwiazanie pprzy czym nalezy w DC na karcie zaawansowane zaznaczyc obsluge uPnP - ale z mojego doswiadczenia wynika ze cos ta impelementacja w DC++ nie jest rewelacyjnie napisana i (przynajmniej u mnie) czesto pojawial sie blad ze nie mozna zmapowac portow (nie musze pisac ze nic mnie nie blokowalo ;) )

#3 arthy

arthy

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 30 10 2006 - 01:45

No więc dziękuję za odpowiedź.
Wygląda na to, że o dziwo (lub nie) wszystko działa jak na razie, chociaż nie wiem czemu bo wydawało mi się, że już tak ustawiłem na chwilę wcześniej i była lipa. Nie znalazłem na karcie zaawansowane obslugi UPnP, może ten dc++ ma ją automatycznie uaktywnioną?

A że zaczęło działać zrobiłem po prostu tak: zaznaczyłem firewall with UPnP i wywaliłem numery portów z TCP, UDP i TLS. Wydaje mi się dziwne, że to teraz działa skoro porty zostały przekierowane poprawnie (no chyba, że nie) i po ich wpisaniu wcześniej nie działało :)

a czy w ustawieniach DC wpisales w odpowiednie pola numery odpowiednich, przekierowanych wczesniej portow?

Ciężko wpisać w złe pola jak tam są tylko pola do wpisania numerów portów, no chyba, że TCP i UDP muszą mieć różne numery (ale gdzieś przeczytałem, że muszą być takie same)?

#4 SkWaRa

SkWaRa

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 791 postów

Napisano 30 10 2006 - 11:18

(...) no chyba, że TCP i UDP muszą mieć różne numery (ale gdzieś przeczytałem, że muszą być takie same)?

nie musza byc ani rozna ani rowne, moga byc, ale nie musza.

#5 arthy

arthy

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 30 10 2006 - 12:13

No świetnie tylko, że po ponownym uruchomieniu DC++ wywaliło komunikat "failed to create port mappings, please set up your NAT yourself", czyli tak jak mówiłeś DC ma z tym problemy, ale mnie laikowi niewiele to mówi, możesz mi wytłumaczyć co to znaczy i czemu przez chwilę działało a teraz znowu zdechło?

#6 raafaello1982

raafaello1982

First Rank

• Użytkownicy
  • 37 postów

Napisano 01 01 2007 - 21:06

tez jestem ciekaw odp. na zadane pyt. gdyz mam ten sam problem

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych