Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Herosi (Heroes)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 dragon

dragon

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 508 postów

Napisano 02 11 2006 - 17:31

Herosi (Heroes)

Dołączona grafika

Heroes to nowy amerykański serial emitowany w telewizji NBC, którego reżyserem jest Tim Kring. Premierowa emisja pierwszego odcinka odbyła się 25 września 2006 roku. Zgromadziła ona największą liczbę widzów pomiędzy 18 a 49 rokiem życia (14,3 mln) pobijając m.in. rekord dotychczasowego hitu w Ameryce, kasowego serialu "Gotowe na wszystko".

Sprzedawca z Japonii, artysta z Nowego Jorku, czirliderka z Odessy w stanie Teksas, samotna matka z Las Vegas, policjant z Los Angeles... to z pozoru ludzie niczym nie różniący się od innych. Osoby z różnych zakątków świata, które odkrywają swoje niezwykłe zdolności. Każdy z bohaterów posiada jedną zdolność. Bohaterowie jak dotąd nie wiedzą skąd i dlaczego to właśnie oni zostali obdarowani super mocami.

Tylko jedna osoba - Chandra Suresh - profesor genetyki wie, że niezwykłych osób jest więcej i potrafi zlokalizować, gdzie mieszkają. Nie poznajemy go jednak, gdyż ginie w wypadku...

W serialu znaczącymi osobami nie posiadającymi żadnych specjalnych zdolności są: Mohinder Suresh, syn Chandra, który odkrywa nad czym pracował jego ojciec przed śmiercią,
Simone Deveraux, dziewczyna jednego z bohaterów, któremu pomaga wyjść z uzależnienia.
Pojawia się tu również tajemniczy mężczyzna w okularach ("Horn-Rimmed Glasses"), przybrany ojciec nastolatki, którego poznajemy w dziwnych okolicznościach.

Zach z kolei, to szkolny kolega owej nastolatki, który zna jej sekret.

Znacznie odbiegającą od pozostałych osobowością jest seryjny morderca o pseudonimie Sylar zabijający swoje ofiary z niezwykłym okrucieństwem.[Źródło: heroes.tvseries.pl]

Bohaterowie:

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Sezony: 2. 2 start październik 2007.

Sezon 1:

01 Genesis
02 Don't Look Back
03 One Giant Leap
04 Collision
05 Hiro's
06 Better Halves
07 Nothing To Hide
08 Seven Minutes To Midnight
09 Homecoming
10 Six Months Ago
11 Fallout
12 Godsend
13 The Fix
14 Distractions
15 Run!
16 Unexpected
17 Company Man
18 Parasite
20 String Theory
21 The Hard Part
22 Landslide
23 How to Stop an Exploding Man

----------------

Jedna z najlepszych premier serialowych tego sezonu! Genialny serial! Dotąd wyszło dopiero 6 odcinków i mogę powiedzieć jedno - obok Losta i Prison Breaka to jeden z najlepszych seriali! Na początku gdy czytałem opisy premier na nowy sezon to myślałem, ze to będzie kolejna papka o bohaterach mających moce. Jednakże bardzo się myliłem, świetnie dobrani bohaterowie, niesamowicie wciąga, świetna akcja, niesamowita muzyka - jednym słowem rewelacja. Gorąco polecam do serialu jak na razie udało mi się namówić na IRCu @lopeza i @shamroka :(

Użytkownik kambo edytował ten post 27 09 2008 - 11:54

Ty też możesz pomóc, wystarczy kliknąć:
pajacyk.pl
polskieserce.pl
okruszek.org.pl
sadzimynadzieje.pl

#2 dragon

dragon

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 508 postów

Napisano 17 01 2007 - 10:33

Jeśli ktoś wciąż nie jest przekonany to to powinno go zachęcić:

Pierwsza nagroda 'Heroesów'

Jak donoszą zagraniczne serwisy serial 'Heroes' zdobył tytuł najlepszego nowego serialu dramatycznego, na 33-cim People's Choice Awards. Serial zdobył największą liczbę głosów publiczności, która mogła zagłosować na specjalnie stworzonej do tego stronie internetowej.

Galę wręczenia nagród emitowała telewizja CBS. Na scenie po odbiór statuetki pojawił się twórca serialu Tim Kring wraz z całą obsadą. Można było usłyszeć podziękowania dla stałych telewidzów, fanów serialu dzięki którym serial zdobył nagrodę
heroes.tvseries.pl

pajacyk.pl
polskieserce.pl
okruszek.org.pl
sadzimynadzieje.pl

#3 lopez

lopez

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2052 postów

Napisano 03 03 2007 - 11:33

Sezon pierwszy Heroes będzie liczył dokładnie 23 epizody. Volume One, jak odnosi się twórca do sezonu pierwszego, w zamierzeniu ma zakończyć aktualne wątki poruszane w serialu - powiedział w jednym z ostatnich wywiadów Tim Kring.

Spoiler

Drugą część cytatu uznałem za spoiler. Teraz czas na te "gorsze wieści".

Telewizja NBC ogłosiła, że emisja serialu Heroes zostanie wstrzymana po 18 epizodzie serii - Like Any Parasite. Przerwa potrwa prawdopodobnie 7 tygodni, co tym samym wydłuża ją o dodatkowe 2 tygodnie względem wcześniejszych planów.

Source : http://heroes.tvseries.pl/.

Dla tych, którzy jeszcze nie zaczęli oglądać. Podobno TVP ma emitować Heroes od kwietnia... Na potwierdzenie moich słów :

To oficjalnie potwierdzona wiadomość! Najprawdopodobniej serial zostanie wyemitowany na przełomie kwietnia i maja. Taką informację dostałam od pani Anny Luki z TVP.

Podziękowania należą się Andrzejowi Wink, który dał mi cynk.
Więc fani "Heroes" przygotujcie się!

(...)

#4 keeslaff

keeslaff

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 03 04 2007 - 11:56

Zacząłem oglądać Heroes od 17 odcinka i zakochałem się od pierwszych minut :ph34r:

To wcale nie reklama jednego z Twych portali...
Jest taki temat: http://searchengines...showtopic=57754 - tam możesz dać linka.
A tutaj żadnej reklamy nie uznajemy. Jeśli takim fanem jesteś to parę słów więcej mógłbyś napisać.
//dragon

Użytkownik dragon edytował ten post 05 04 2007 - 16:08

#5 dragon

dragon

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 508 postów

Napisano 01 08 2007 - 21:23

Garść mniej znaczących spoilerów dotycząca zbliżającego się sezonu 2:
Spoiler

Firma UBISOFT kończy rozmowy z NBC na temat gry komputerowej opertej na akcji serialu.
(heroes.seriale24.pl)

PS: W sieci są już zdjęcia promocyjne 2 sezonu więc wiadomo kto przeżył a kto nie: Obsada Sezon 2
pajacyk.pl
polskieserce.pl
okruszek.org.pl
sadzimynadzieje.pl

#6 mattwab

mattwab

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 24 08 2007 - 19:55

a kiedy ma ruszyc 2 sezon najlepszego serialu na swiecie?

#7 dragon

dragon

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 508 postów

Napisano 25 08 2007 - 08:01

a kiedy ma ruszyc 2 sezon najlepszego serialu na swiecie?

24 września - a u nas 2x01 w internecie będzie 25 około 3-4 w nocy.
pajacyk.pl
polskieserce.pl
okruszek.org.pl
sadzimynadzieje.pl

#8 mattwab

mattwab

First Rank

• Użytkownicy
  • 31 postów

Napisano 21 09 2007 - 05:30

Heroes i PB to moje ulubione seriale, Prison juz ruszyl, wkrotce heroes

#9 Sokra

Sokra

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 120 postów

Napisano 18 11 2007 - 20:23

Heroes i PB to moje ulubione seriale, Prison juz ruszyl, wkrotce heroes

fajne byly pierwsze serie teraz to sam nie weim z nudow mozna obejrzec
-O żesz ty ku..., w ch... jeb.. twoja mać, pie.....ny, zasr..., poj....y kut...s !!! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;)

#10 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 24 09 2008 - 20:19

03x01 -- The Second Coming

Niemal równo rok po tym jak ukazał się sezon drugi serialu Herosi, stacja NBC opublikowała na łamach swojej telewizji trzeci rozdział przygód nadprzyrodzonych osobników. Trzeci rozdział nosi tytuł "Przestępcy" i prawdopodobnie częściowo dzieje się cztery lata po wydarzeniach z sezonu drugiego. Początkowo sielankowe życie Claire zostaje zabużone przez Sylara, Hiro po zmarłym ojcu w spadku dostaję kasetę, która prawi o formule mogącej zniszczyć świat. Sympatyczny czasowstrzymywacz staje się więc strażnikiem losu świata... Czy tajemniczy tytułowi złoczyńcy dostaną tę formułę? Czy Sylar zdoła zagrozić, jak nam się wydaje, nieśmiertelnej Claire? I wreszczie, czy Mohinder Suresh znajdzie lek na szerzącą się wśród Herosów chorobę?

Znów lekko zniesmaczony piszę recenzję wtorkowych seriali. Tym razem jednym z tych powodów jest... Claire przedstawiona jako dziewczyna w stroju sado-maso. Stwarzała świetny pozór takiej pięknej nastolatki z sąsiedztwa, a ja już na samym początku ujrzałem ją w skórowym, obcisłym wdzianku. Druga sprawa, to już za mocne ingerowanie w czasoprzestrzenne kontinuum. O ile jeszcze przygody Hiro Nakamury mogłem zrozumieć, o tyle to, co zrobił Peter Petrelli jest dla mnie rzeczą niepojętą i widocznym zbyt wielim angażowaniem się twórców w przechadzki w czasie. Mam jednak nadzieję, że to ja czegoś jednak nie zrozumiałem i będzie to później kluczowym elementem...

Nie podoba mi się też fakt, że zrobili z owego Petrelliego niemalże Stwórcę. Fajne w nim natomiast jest to, że nie jest kreowany na rycerza w ślniącej zbroi Chyba jak każdy człowiek trochę zdziwaczał od tych wszystkich mocy i już nie jest takim wolontariuszem, jakim był kiedyś. Dziwi mnie tylko jego głupota (uleganie Adamowi, teraz te samoczynne próby zmieniania historii). Chłopak po prostu nie wyciąga wniosków ze swoich poprzednich błędów. Plus za Sylara - on ma w sobie coś takiego, co naprawdę czyni go osobą potrafiącą wywołać dreszczyk na karku. Dziwi mnie tylko, że skoro manipuluje tyloma rzeczami ze zwykłą szafką na ciuchy sobie nie poradził. No, ale to tylko jeden z kilku błędów "logicznych".

Na minus na pewno pozbycie się sympatycznego funkcjonariusza policji. Był jedną z ciekawszych postaci drugiego sezonu i mam nadzieję, że jakoś jeszcze w trzecim rozdziale do nas powróci. To byłaby naprawdę spora strata, bo pomimo kiepskiej umiejętności był bardzo ciekawym człowiekiem, najbardziej ludzkim z całej gromady. Na minus też to, że na razie nie pociągnęli kilku wątków z poprzedniej serii. I na minus też Suresh, choć w tym wszystkim też fajnie, że nie robili z niego prawego człowieka. Nie widzę go jednak w takiej roli, jaka szykuje się na trzecią część Heroes.

Podsumowując nie jest źle, dzisiaj jeszcze obejrzę drugi odcinek i postaram się jeszcze dzisiaj zrecenzować. Na razie zanosi się na sezon lepszy niż drugi (który był bardzo słabą pozycją, chyba że ktoś oczekiwał telenoweli). Fani i tak obejrzą, a ci którzy w ogóle tytułu nie znają niech najpierw obejrzą sezon pierwszy i przygotują się na kiepski sezon drugi...

#11 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 27 09 2008 - 10:47

03x02 -- The Butterfly Effect

Heroesowy Efekt Motyla to trochę przeimaczenie tego znanego publicznie na potrzeby serialu. Nadal jednak jest zachowane jego prawdziwe znaczenie - wszystko niesie za sobą konsekwencję (tu: odniesienie do podróży w czasie). Hiro Nakamura nadal stara się ozyskać formułę, Peter nadal chce zbawić świat. Dzieje się jednak coś nieprzewidywanego, bo na wolności znajduje się kilku złych typów z nadprzyrodzonymi zdolnościami. Mohinder przechodzi dość ciekawą przemianę... Jak potoczą się losy zbawców tego świata?...

Przyznam, że się mocno pogubiłem. Nie wiem, czy to ja faktycznie nieuważnie to oglądałem czy po prostu ilość wątków i poziom ich zagmatwania mnie przerósł. Dużo banalnych zwrotów akcji, wiele niedopowiedzianych rzeczy powoduje tutaj niezmierny chaos. Nie podoba mi się wątek z Lindermanem, bo śmierdzi mi to "zapożyczeniem" wątku Hugo z Zagubionych.

Zwrot matki Petrellich do Sylara alatuje z kolei kiczem i mam szczerą nadzieję, że to jest przenośnia. Claire jako zagubiona dziewczynka też wypada słabo. Na plus na pewno powrót Noah, bo czuję że on może pozytywnie w tym serialu namieszać. Nie rozumiem tylko decyzji Sylara - po co mu taka moc jak przeimaczanie wszystkiego w złoto? Przecież jemu pieniądze potrzebne nie są. Generalnie oglądam, bo przyzwyczaiłem się przez te 50 odcinków, bo jest lepiej niż sezon wcześniej... ale rewelacji nadal nie ma.

#12 Mikky

Mikky

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 104 postów

Napisano 27 09 2008 - 20:36

Coraz bardziej się wszystko gmatwa...
Spoiler
Mam nadzieję, że kolejne odcinki wyjaśnią te kwestie. Mimo wszystko bardzo mile zaskoczył mnie wątek Suresh'a oraz widok F. Capry [czy jakkolwiek by to odmienić], który [oprócz świetnej Kristen Bell] miło kojarzy mi się z "Veronicą Mars". Jednak wątek Peter'a bardzo mnie denerwuje.
(Nic jednak nie przebije sezonu pierwszego...)

Wyedytowałem cytat. //Shake

#13 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 27 09 2008 - 21:35

Co do tego, co zaszło między Sylarem, a cheerleaderką, która miała się przyczynić do zbawienia świata, to sprawa wydaje mi się prosta.
Spoiler
A jeśli chodzi ci o to, że nic nie czuje, to sama przyznaje, że to już miało miejsce. Wtedy pomogło nagranie kasety wideo. Ciekawe, co tym razem okaże się solucją.

Jeśli chodzi o Lindermana, to może to znów jakaś moc nadprzyrodzona? Może nawet zza grobu chce sterować Nathanem? Przecież taka sytuacja też już miała kiedyś miejsce. Skutki wszyscy fani serialu znają :D

Peter również mocno mnie irytuje, o czym zresztą pisałem w postach wcześniej. Zrobili z niego osobę mogącą wszystko i najzwyczajniej w świecie się pogubił w tym ratowaniu naszego żywota. Musi zrozumieć, że wszystkiego naprawić się nie da, a zmieniając przeszłość wywołuje właśnie efekt motyla i w wyniku tego mogą zgniąć setki jak nie tysiące ludzi. Szkoda go, bo w pierwszym sezonie był bardzo dobrą postacią.

Zgadzam się również w kwestii sezonu pierwszego. Tamten był czymś naprawdę nowym, zjawiskowym - drugi i trzeci to już nędzne duplikaty kopii. A co do Kristen Bell, to muszę przyznać, że osobiście mi się już przejadła. Za dużo jej ostatnio na ekranach i to może dlatego.

BTW: Plus dla Mayi. Nie znałem jej od tej strony, ale jedno trzeba jej przyznać: piękna z niej kobieta :D

#14 driven

driven

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 4287 postów

Napisano 28 09 2008 - 12:26

Namieszali strasznie, zwyczajnie się pogubiłem. Za dużo ingerencji w kontinuum czasoprzestrzenne. Ja już przestaję widzieć możliwość by to wszystko naprostować a zanosi się, że Peter dalej będzie mieszał.

Postać Clair mnie męczy. Przyrównał bym to do zachowania "biednego dziecka bogatych rodziców".

Nie wiem co oni wykombinowali z postacią Ali Larter, czyli poprzednio Niki Sanders a obecnie asystentką gubernatora Tracy Strauss posiadającą zupełnie inną moc niż Niki. Na angielskiej wiki widzę,
Spoiler
:D

Linderman podobna sytuacja ale tutaj jestem w stanie wyobrazić sobie jakieś sensowne wytłumaczenie jego powrotu.

Skąd niby postać Wyścigówka wiedziała, że Hiro otworzy sejf tego dnia o tej godzinie?

Nie rozumiem tylko decyzji Sylara - po co mu taka moc jak przeimaczanie wszystkiego w złoto? Przecież jemu pieniądze potrzebne nie są.

Według mnie to on zbiera wszystkie moce jak leci, tak odebrałem zamysł scenarzystów. Choć w tym przypadku głównym celem było zabicie jednego z głównych wrogów a nie zdobycie mocy.

BTW: Plus dla Mayi. Nie znałem jej od tej strony, ale jedno trzeba jej przyznać: piękna z niej kobieta :D

Piękna :D Jak myślicie to Mohonder te obcisłe spodenki i seksowne bluzeczki jej sponsoruje? Trochę to dla mnie nie prawdziwe biorąc pod uwagę skąd przybyła, co przeszła i że w Ameryce przebywa nielegalnie.

Nieścisłości wiele, mam nadzieję, że przestaną się piętrzyć i przekonamy się wkrótce dokąd to zmierza.
Dołączona grafika

Ten post nie może być powielany bez mojej zgody.
Copyright © 2006-2010 Wszystkie prawa zastrzeżone abym poczuł się wyjątkowy. :-)

#15 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 01 10 2008 - 13:50

03x03 -- One of Us, One of Them

Po ucieczce złoczyńców z super Guantanamo Bay, przyszedł czas na ponowne złapanie przez Firmę uciekinierów. W tym celu wracają do starej jak świat techniki - "Jeden z nas, jeden z nich" według której w poszukiwaniu herosów ma brać udział jeden pracownik firmy i jeden osobnik z nadprzyrodzonymi zdolnościami jako partner tego pierwszego. Noah łączy więc siły... z jednym ze swoich najzagorzalszych wrogów, by złapać wszystkich wycieczkowiczów. Hiro natomiast stara się odzyskać kawałek skradzionej formuły, przez przypadek dowiaduje się, gdzie ma dojść do wymiany drugiej połówki... Czy uda mu się przejąć obie części? Z kim Noah połączył siły? Kim jest tajemnicza Tracy Strauss? Wyjaśnienia na te i kilka innych pytań w trzecim odcinku trzeciej serii Herosów zatytuowanym "One of Us, One of Them".

Nareszcie kilka małych naprostowań. Wiemy już, że Tracy Strauss to najprawdopodobniej nie Nikki Sanders. Najprawdopodobniej, bo w serialu gdzie kilkuletni chłopak rozmawia z maszynami, może zdarzyć się wszystko. Przez chwilę myślałem, że to faktycznie jakaś trzecia osobowość matki Micaha. Cieszę się jednak, że tak się nie stało. Byłoby to naprawdę sztuczne i jeszcze bardziej by wszystko komplikowało. Ciekaw jestem tylko do kogo przyłączy się doradca gubernatora wraz ze swoją mrożącą krew w żyłach zdolnością.

Cieszy mnie również fakt, że twórcy nadal ciągną wątek Parkmana, czyli sympatycznego funkcjonariusza policji. Co prawda, na razie jego epizod jest dość nudny i nie wnosi zbyt wielu ciekawych rzeczy do fabuły, ale malowidła rysowane przez jego czarnoskórego towarzysza napawają mnie pozytywnymi myślami co do rozwinięcia tej postaci. Jestem pewien, że poraz kolejny Matt przyczyni się do ocalenia świata przed krwiożerczymi łapskami Apokalipsy. Naiwną za to wydaje się decyzja dotycząca partnera Noaha. Wiadomym jest, że kiedyś ten osobnik nie wytrzyma i zdradzi partnera. Głupim pomysłem jest też motyw z odnalezionym bratem Nathana i Petera... Ciekawe czemu matka dopiero teraz sobie o nim przypomniała i czy nie jest to przekręt mający na celu wykorzystanie "synka".

Claire Bennet zaczyna mnie już mocno irytować. Naprawdę nie wiem, co ona chce zdziałać w konfrontacji ze złem. W końcu poza leczniczymi właściwościami nie ma niczego do zaoferowania, a wątpię by scenarzyści zrobili z niej mięso armatnie, czy żywą zasłonę dla reszty ekipy zbawiającej świat. Ciekawą blondynką jest natomiast "Wyścigówka", czyli dziewczyna o super szybkości. Intryguje mnie kto jest jej pracodawcą (wiemy, że nie Firma, bo wtedy nie mówiłaby nic o Haitańczyku). Będąc przy niej muszę przyznać, że fajnym wątkiem może okazać się zawartość owych dwóch skrawków papieru, które miałyby zniszczyć świat. Jak sądzicie, to będzie jakiś wzór chemiczny na broń biologiczną? Bo coś takiego zauważyłem na jednej ze scen...

Podsumowując, chyba najlepszy odcinek tego sezonu. Akcja, odpowiedzi, kolejne zagadki, ciekawe wątki. Może jeszcze nie jest to poziom sezonu pierwszego, ale na pewno ten odcinek sprawia, że z wypiekami na twarzy czekam na następny, którego premiera nastąpi 07.10.08. Nazwa odcinka (Stałem się śmiercionośny) może zwiastować coś ciekawego...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych