Skocz do zawartości


tablety.pl

Blokery IP
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 20 10 2006 - 22:09

PeerGuardian 2

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/2003 32-bit i 64-bit, Linux, Mac OS X
Licencja: GPL, zlib/libpng (open source)


Sterownikowy bloker IP umożliwiający blokowanie niechcianych połączeń od organizacji anty-P2P a także serwery znanych ads/adware/spyware. Blokada w obrębie prokotokołu IPv4 (TCP, UDP, ICMP, etc). Wykorzystuje bazę danych online choć adresy IP można skonfigurować ręcznie. Funkcja Autoaktualizacji powinna sukcesywnie dodawać nowe pozycje. Z systemami Vista i 7 jest "kompatybilna" niesfinalizowana wersja testowa PeerGuardian 2 RC. Aktualizacja: proszę spojrzeć na nowe wydanie PeerBlock.
Z PeerGuardianem 2 można łączyć inne darmowe narzędzie filtrowania proxy - Charon.

Dołączona grafikaProtowall

Platforma: Windows 2000/XP/2003
Licencja: freeware


Jest to następna generacja sterownikowego blokera IP w stylu PeerGuardiana ale chroniąca w większym zakresie i na innej zasadzie. W skład blokowanych protokołów wchodzą wszystkie NDIS. Artykuły pomocnicze ułatwiające instalację i konfigurację: KLIK

Dołączona grafikaLinkowane wyżej blokery nie są tradycyjnymi "firewallami" i nie mają takich zastępować lecz je uzupełniać. To jedynie dodatkowa i skuteczna pomoc w ochronie komputera. Blokery IP nie powinny kolidować z obecnością pełnego firewalla zainstalowanego na komputerze. Pracują w oparciu o blacklisty. Dodatkowym softem ułatwiającym zarządzanie listami jest:


Blocklist Manager

Aplikacja automatyzuje wiele czynności takich jak ściąganie blacklist, ich aplikowanie lub eksportowanie, także import ze wskazanych źródeł. Dołączony konwerter umożliwiający konwersję między różnymi formatami czarnych list takich programów jak: Protowall/PeerGuardian/P2P Hazard, ZoneAlarm, Generic IP, IP Chains etc. (Można też skorzystać z niezależnego konwertera online). Wbudowane różne pomocnicze narzędzia IP: IP Configuration utility, IP Range Calculator, Netmask List. Specjalna funkcja Whois Project.

Użytkownik picasso edytował ten post 06 11 2009 - 19:06


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 06 11 2009 - 18:49

PeerBlock

Platforma: Windows XP/2003/Vista/2008/7 32-bit i 64-bit
Licencja: zlib/libpng (open source)


PeerBlock - Bloker IP pracujący w oparciu o listy I-blocklist. Wstępnie wbudowany zestaw domyślnych np. lista blokowania organizacji anty-P2P czy reklamówek. Program jest następcą PeerGuardiana tego samego autorstwa i na tym samym choć ulepszonym kodzie. PeerBlock vs. PeerGuardian 2: Większa stabilność, pełne wsparcie dla nowych platform, wyeliminowano bugi przede wszystkim pod kątem Vista i Windows 7, oraz co istotne sterownik jest podpisany cyfrowo - tzn. na edycjach 64-bit nie trzeba już kombinować tak jak w przypadku poprzedniej wersji PeerGuardian 2 RC. Program zastępuje poprzednika i nie może być uruchomiony równolegle ze starszą wersją.

Dołączona grafikaUżytkownik picasso edytował ten post 06 11 2009 - 19:06

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych