Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Soulseek w Chello - Blokada portu?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 shoppie

shoppie

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 08 04 2005 - 14:37

chello classic,
soulseek 156

ostatnio pojawil sie u mnie popularny problem zalosnie obnizonego d/l na slsk przy zachowanym normalnym u/l, generalnie wszytko jak w innych postach.
nie przekroczylam limitu, mam dysk zdefragmentowany, przy slsk wylaczam inne aplikacje,wylaczylam firewalla chociaz bylam pewna ze to nie wina firewalla, sprawdzilam porty i rzeczywiscie tak jak wyzej napisane: na moim lokalnym ip port ktorego uzywa slsk jest 'open', ale jak sprobowalam ip: xx.xx.xx.29 i xx.xx.xx.30 to port okazal sie 'filtered'
czyli wyglada na to ze w moim przypadku tez chodzi o transparent proxy
czy jedynym rozwiazaniem jest wykonac agresywny telefon do chello? co im wlasciwie mam powiedziec? zeby przestali mnie filtrowac?
chyba ze jeszcze jest jakas inna mozliwa przyczyna problemu z transferem?
z gory dziekuje za odpowiedz

#2 neu

neu

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 09 04 2005 - 11:59

od paru dni mam dokładnie ten sam problem, beznadziejny download (przy czym zauważyłam, że mogę ściągać bezproblemowo od ludzi z polski).
co w takiej sytuacji zrobić?

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 04 2005 - 12:22

Wygląda na kombinatorykę Chello. Gdy siedziałam na Chello, objawy miałam identyczne. Najpierw ciągnęło pięknie przez pierwsze miesiące użytkowania ~60KB/sec, a potem coś "odkorbiło" i zszedł mi download na 0,1 - 3KB, przy zachowaniu wspaniałego uploadu ~16KB. Po moim telefonie niby coś "odblokowali" i poszło w górę. Niestety długo to nie trwało, aż doczekałam się przeprowadzki na łącze holenderskie i nie mam już żadnego problemu.

Sądzę, że chello skonfigurowało sobie coś na niski download i przycięło ruch na porcie.

#4 Ćwiara

Ćwiara

First Rank

• Na emeryturze
  • 1 postów

Napisano 12 04 2005 - 00:48

od paru dni mam dokładnie ten sam problem, beznadziejny download (przy czym zauważyłam, że mogę ściągać bezproblemowo od ludzi z polski).

mam to samo ;) i moje pytanie jest takie same:

#5 neu

neu

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 12 04 2005 - 12:38

polecam przeczytanie tej dyskusji.
i rzeczywiście, zmieniłam mtu na 576 i wszystko działa jak należy!

#6 techaciusz

techaciusz

First Rank

• Na emeryturze
  • 1 postów

Napisano 13 04 2005 - 14:26

polecam przeczytanie tej dyskusji.
i rzeczywiście, zmieniłam mtu na 576 i wszystko działa jak należy!

<{POST_SNAPBACK}>

Dzieki za infomacje u mnie juz smiga bardzo przyzwoicie ;)
Ale mam jescze jedno pytanie a mianowicie czy da sie zrobic cos takiego tylko ze w druga strone zeby szybciej moza bylo zasysac odemnie ?

licze na odzew : D

POZDRAWIAM

#7 shoppie

shoppie

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 14 04 2005 - 22:44

u mnie tez zmiana mtu pomogla
bardzo dziekuje za pomoc

#8 chef66

chef66

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 04 02 2008 - 19:16

Kilka dni temu zmieniłem łącze na UPC. Po zmianie mam problem z połączeniem, po kilku minutach tracę je. Przy poprzednim dostawcy nie było takich problemów, wiec to raczej wina łącza.
Czy inni użytkownicy chello też mają taki problem? Zna ktoś rozwiązanie?
Wyprzedzając posty: czytałem topic o problemach z połączeniem i żadna rada nie pomogła.

Wykonałem: reinstalację programu, skasowałem pliki cfg, zainstalowałem wersję testową Slsk, zdefragmentowałem dysk, przeskanowałem system antyvirusem i antyspyware, sprawdziłem czy port nie jest blokowany firewallem.
Mam chello 2mbit, win xp sp2, z łącza korzysta w tym samym czasie tylko gg.
Mam nadzieje, że podane informacje pomogą w rozwiązaniu problemu.

#9 neu

neu

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 04 02 2008 - 21:53

cześć,

chello mam od kilku lat, a identyczny problem występuje u mnie od kilku dni. slsk działa przez jakiś czas (kilka-kilkanaście-kilkadziesiąt minut), po czym traci połączenie. czasem pomaga kliknięcie "connect" (ale jest to tylko rozwiązanie doraźne, po jakimś czasie slsk znowu się rozłącza), a czasem nie daje nic.

próbowałam tych samych metod, jakie opisuje chef66 i nic z tego, nie pomaga.

#10 czaryk

czaryk

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 04 02 2008 - 23:08

mam podobne problemy od kilku miesięcy z chello, chodź 2 lata nie było żadnych
wizyta technika z upc nie pomogła, stwierdzono że jest sygnał dobry

co pomaga trochę:
resetowanie modemu
zupełnie dobry transfer jest w nocy (od 2.00) i wczesnym ranem (do 8.00), w zasadzie nie ma rozłączeń seek'a
niestety najczęściej rozłącza brouse'owanie plików przez user'ów więc można odhaczyć że pliki są tylko dla tych z listy

#11 Grinnek

Grinnek

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 03 03 2008 - 17:27

Mam zainstalowanego soulseeka 156c na systemie operacyjnym windows xp bez service packa. problem polega na tym ze czesto przy uruchamianiu soulseek w ogole nie laczy sie dopiero za ktorasc proba. a jak juz cos dziala to albo bardzo dlugo "initializuje" po czym wychodzi "failed" albo rozłącza się calkowicie. wczesniej nie mialem takich problemów dopiero po formacie. nie wiem juz jak sobie z tym poradzic bo próbowałem różnych wersji soulseeka i na kazdej to samo sie dzieje.
nie mam zapory systemu.
łącze sie za pośrednictwem UPC, router czyli ta skrzyneczka stoi w domu, urzadzenie jest firmy webstar, Model DPC2100

#12 akirak

akirak

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 16 04 2008 - 22:09

akurat w tym przypadku wina leży po stronie UPC

mam identyczny problem, po zmianie dostawcy problem znika

#13 phonik

phonik

First Rank

• Użytkownicy
  • 4 postów

Napisano 06 05 2008 - 10:34

U mnie podobnie. Od dwoch tygodni mam upc (10/1mb) i slsk nie moze polaczyc sie z serwerem, nie pokazuje przy tym zadnego komunikatu. Bardzo rzadko udaje sie polaczyc, a jesli juz sie uda, to program rozlacza sie z serwerem po kilku minutach. U poprzedniego providera (lanet) nie bylo tego problemu.

pozdr
P.H.O.N.I.K.: Positronic Humanoid Optimized for Nocturnal Infiltration and Killing
KLUB MIŁOŚNIKÓW FILMU -> http://www.film.org.pl

#14 kosa351

kosa351

First Rank

• Na emeryturze
  • 71 postów

Napisano 09 05 2008 - 08:50

Czytałem gdzieś że od jakiegoś czasu UPC ma jakieś problemy technincze i do czau naprawy będzie przyblokowywać wszystko, co wiąże się z p2p. Nie pamiętam gdzie to czytałem i z jakiego źródła :) więc nie jest to 100% informacja, ale może być :)
Dołączona grafika
Dołączona grafika

#15 n0id

n0id

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 14 05 2008 - 18:17

witam,

u mnie wystepuje od kilku miesiecy dokladnie ten sam problem.
trudnosc w polaczeniu z serwerem, a jezeli nawet sie to uda to takie polaczenie jest zrywane po kilku minutach.

dzwonilem do upc i zglaszalem juz ten problem i czekam na wyjasnienie.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych