Skocz do zawartości


tablety.pl

Pobieranie mediów osadzonych / strumieniowych
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 10 12 2006 - 05:17

Z forum:

http://searchengines.pl/phpbb203/index...showtopic=68256
http://searchengines.pl/phpbb203/index...showtopic=77375
http://searchengines.pl/phpbb203/index...showtopic=72433
http://searchengines.pl/phpbb203/index...showtopic=80604

Ściąganie formatów Windows Media / RealMedia / innej egzotyki


URL Snooper

Platforma: Windows 9x/2000/XP/Vista
Licencja: freeware, darmowa rejestracja usuwa startowy mini nag screen


Darmowa alternatywa na komercyjny URLHelper. No to jest niezły zawodnik. Pomaga bardzo szybko odmaskować adresy właściwe interesujących nas multimediów, często bardzo zamataczonych przez javascript / activex. Całkowicie odpada ręczne sprawdzanie właściwości strony i żmudne szukanie adresu. Do swojej pracy wymaga montażu sterownikowego sniffera WinPCap ale jest załączony do instalki, tylko należy pamiętać by go zamontować przez inicjacyjnym startem aplikacji (sam program nie wymaga instalacji). Uruchomiony program śledzi cały przepływ sieciowy podczas otwierania stron identyfikując potencjalnie strumienie medialne (wmp, real, qt, flv.....) wraz z dokładną specyfikacją protokołu. Ten sniffer rozwiązuje sprawę takich trudności o których rozprawiał Placio na temat strony Dancetrippin = URL Snooper automatycznie poda na tacy właściwy link, który możemy przepuścić przez SDP Downloadera lub innego łapacza tego typu. Ogólnie aplikacja przyda się i do trudniejszych kombinacji. W opcjach różne różności: można stworzyć własną listę ulubionych www poprzez edycję zwykłego pliku TXT, zapisać złapane linki do listy TXT, wyspecyfikować otwierające programy trzecie dla danych typów strumieni medialnych, wskazać przeglądarkę.SDP Downloader

Platforma: Windows NT/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Program idealnie nadaje się do zapisywania internetowych obiektów osadzonych (streaming audycji radiowych i telewizyjnych etc). transmitowanych w standardzie Windows Media poprzez protokoły MMS i HTTP. Na chwilę obecną protokół RTSP jeszcze nie obsługiwany, ale przyobiecana implementacja w kolejnej wersji (o ile taka wersja będzie...). Ta propozycja przyda się do wyłapywania teledysków z Interia / Onet ......Więcej propozycji (wymieszanych z shareware) z serii rip-streamerów WMP + RealMedia na tych stronach:

http://all-streaming-media.com/
http://www.searchlores.org/destream.htm#StreamTools

Przy czym niektóre obiekty są "obsolete" a NET Transport już wcale nie jest darmowy = link do ostatniej darmowej u nas na forum:

http://searchengines.pl/phpbb203/index...showtopic=19165

Ściąganie formatów głównie FLV (YouTube, Google Video etc.)Flash Video Downloader

Widżet do Opery 9 / 10. Zastępuje stary nieaktualizowany widżet VideoDownloader.

Nie zapominajcie że do odtwarzania FLV z dysku twardego jest wymagany stosowny player i darmową listę macie tutaj:

http://searchengines.pl/phpbb203/index.php?showtopic=75789

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 26 04 2009 - 10:18

WebVideoCap

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Ze stajni NirSoft - łapacz strumieni video. Obsługuje przechwytywanie plików Flash i Flash Video (.swf, .flv, .mp4), Windows Media (.wmv) oraz strumieni video RTSP/MMS charakterystycznych dla wielu stron z radiami i Live TV. Udało mi się tym programem zgrać próbkę z problematycznego AnyTime TV. Można rekonfigurować metodę przechwytywania (Raw sockets vs. WinPCap o ile sterownik zainstalowany). Nagrywanie właściwe: rozpocząć od Start Capture, a w dalszej kolejności otworzyć stronę, z której ma się odbywać zgrywanie, w katalogu zrzutu powinien się pojawić rosnący rozmiarem plik. W razie problemów z uszkadzaniem plików jest możliwość dostosowania opcji wielkości bufora i otwartych plików. Znane limitacje:
 • Przy przechwytywaniu strumieni RTSP/MMS program zapisuje surowe video do pliku, który nie może zostać odtworzony w playerze, dopóki nie zostanie zainicjowane kończenie nagrywania przez 'Stop Capture'.
 • Video przechwycone z RTSP/MMS odtwarzane na Windows Media Player traci właściwości przewijające.
 • Program nie będzie potrafił przechwycić video, jeżeli jest ono już w jakiś sposób skeszowane w tymczasowych plikach przeglądarek. W tej materii można sobie poradzić albo czyszcząc cache + przeładowując stronę albo wyciągając video przez VideoCacheView.
Program nie wymaga instalacji. WebVideoCap na Vista z SP1 wymaga indywidualnego ściągnięcia i instalacji sterownika WinPcap oraz ustawienia tej metody łapania jako domyślnej. Aplikacja posiada spolszczenie.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 08 2009 - 00:17

xVideoServiceThief

Platforma: Windows, Linux, Mac OS X
Licencja: GPL (open source)


xVideoServiceThief - Program do pobierania video via HTTP i RTMP. Obsługuje 70 stron na czele z YouTube i Google Video. Oferuje menedżer transferów umożliwiający prowadzenie równoległych pobierań oraz wstrzymywanie / wznawianie pobierania. Ściągane pliki można zapisać w oryginalnym formacie lub od razu wykonać bezpośrednią konwersję na inne formaty rodzaju AVI, MPEG1, MPEG2, WMV, MP4, 3GP, MP3 (program bazuje na ffmpeg). Ma wbudowaną wyszukiwarkę, Harmonogram planowanego ściągania, menedżer sesji oraz podstawowy filtr rodzinny umożliwiający zablokowanie stron XXX. Program do pobrania w wersji instalacyjnej / ZIP lub portable. Ma polski interfejs.

BTW. Wypada stąd VDownloader (Ask Toolbar w instalatorze) oraz YouRipper / downUTUBE (programy nieaktualizowane - problem z pobieraniem).
#4 Kolega Dudysa

Kolega Dudysa

  Good Rank

 • Na emeryturze
 • 700 postów
 • Płeć:Mężczyzna

Napisano 09 09 2009 - 14:57

youtubeFisher

Licencja: GNU General Public License version 2 (GPLv2)

Dołączona grafika

YoutubeFisher jest to samodzielna aplikacja, nie wymagająca instalacji, która pozwala na pobieranie mediów, video oraz umożliwia zapisać samą ścieżkę audio.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych