Skocz do zawartości


tablety.pl

Odgadywanie tytułu / wykonawcy utworu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 11 12 2006 - 06:00

Dołączona grafika

Tunatic

Platforma: Windows 2000/XP, Mac OS X
Licencja: freeware


Program odgadujący tytuł i wykonawcę utworu na bazie ... rozpoznawania dźwięku transmitowanego na serwer w celu porównania z bazą danych. Baza danych jest stale aktualizowana w oparciu o inny darmowy program Tunalyser dzięki któremu użytkownicy zgłaszają swoje songi. Niestety Tunalyser dostępny tylko na platformę MacOs, a mimo adnotacji o produkcji wersji dla Windows ani słychu ani dychu.

Wracając do Tunatic: Program startujemy i z prawokliku przechodzimy do konfiguracji. Opcje będą wybierane różne w zależności od tego czym dysponujemy. Jeśli posiadamy mikrofon to w opcjach musi być to zaznaczone. Jeśli mikrofonu nie mamy jest możliwość podpięcia do komputera źródła dźwięku przez kabel audio. Tunatic potrafi też rozpoznawać songi bez żadnego z tych hardwarowych dodatków wprost z playera audio / radia internetowego, jeśli Wasza karta muzyczna posiada opcję typu "What U hear" aka "Stereo Mix" / "Mixed Output" wyłapującą aktualne odtwarzanie na komputerze. I dopasowanie w opcjach: Settings >>> Configure >>> Options >>> Properties >>> ptaszek na Stereo mix >>> w kolejnym oknie następny ptaszek i regulacja balansu + poziomu głośności. Stopień nagłośnienia istotny = jeśli będzie za cicho może was poczęstować błąd "Signal too weak", jeśli będzie za głośno skoczy poza rangę. Zadbać o braki zakłóceń (jedną z przyczyn mogą być korektory graficzne). Pogłówkować nad firewallem jako że źle skonfigurowany może blokować naszą uroczą transmisję częstując błędem "Server unreachable". Z proxy w ogóle nie pracuje. Po sprawdzeniu tych wszystkich "zasadzek" możemy puścić muzyczkę i kliknąć lupkę wyszukiwania czekając w trwodze na wyniki ;)

Jednym odgadnie, innym wcale, na 10 trafień może być tylko 3 ... lub żadnego. Czasem warto uruchomić rozpoznawanie ponownie w jakimś odstępie czasu. Działać to będzie różnie i cudów nie oczekiwać, bo są rzeczy niemożliwe w przyrodzie. Zupełnie niszowa muza odpada, nie wspominając o polskiej.... Muzyki klasycznej nie rozpoznaje. Ale gadżet fajny.
#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 13 07 2009 - 04:58

Dołączona grafika

AudioTag.info

Jest to darmowy serwis zajmujący się rozpoznawaniem nieznanych utworów. :P Robot działa w oparciu o analizę charakterystyki akustycznej pliku. Algorytm podobno jest bardziej precyzyjny niż w Tunatic. Oczywiście jest to w związaniu z bazą danych - wg FAQ baza liczy sobie ponad milion utworów, na stronie zresztą jest licznik na spodzie. Tematyka nie jest jednolita - na chwilę obecną użytkownicy nie mogą jednak partycypować w poszerzaniu bazy. Plikami możliwymi do uploadu są m.in. formaty: nieskompresowane, ADPCM i inne (.WAV), MPEG-1 Layer III (.MP3), Ogg Vorbis (.OGG), FLAC, Flash Video (.FLV), .AMR, .MP4. Można też wskazać do rozpoznania audio bezpośrednio z YouTube poprzez podanie URL docelowego. Próbka nie musi być kompletna (wystarczy 15 sec), ale powinna być dostatecznie charakterystyczna dźwiękowo, w znaczeniu posiadania wystarczającej ilości danych audio.Użytkownik picasso edytował ten post 13 07 2009 - 05:15

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych