Skocz do zawartości


tablety.pl

Podcasty - ściąganie i odtwarzanie
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 11 12 2006 - 20:33

Juice

Platforma: Windows 2000/XP, MacOsX, Linux
Licencja: GPL (open source)


Dawny iPodder. Program umożliwia przeszukiwanie i pobieranie muzyki via zasubskrybowane RSS Feeds (nie mylić sobie tego z sieciami "P2P") umożliwiając stworzenie własnej kolekcji. Również oferuje przesłuchiwanie i przechwytywanie podcastów czyli audycji internetowych (How to: podcasting). Do odtwarzania muzyczki wcale nie jest potrzebny iPod wbrew pierwotnej nazwie programu, można też korzystać z przenośnych odtwarzaczy i zwykłych systemowych playerów. Wbudowany "Planner". Dostępny w 15 językach w tym polskim.
HappyFish

Platforma: Windows XP/Vista i wersje 64-bit
Licencja: freeware


HappyFish to połączenie czytnika RSS z podcatcherem. Posiada wbudowaną mini przeglądarkę www. Subskrypcji można dokonać ręcznie, z pliku opml lub przechwytywać z okna wbudowanej przeglądarki. Potrafi pobierać załączniki takie jak podcasty, mp3, filmy, obrazy etc i obsługuje wznawianie przerwanego ściągania. Umożliwia synchronizację z iTunes, iPodem oraz zewnętrznymi nośnikami typu odtwarzacze mp3, przenośnie karty pamięci lub pamięć flash. Rybka ma przejrzysty układ okien i możliwość tabowego przeglądania. Po lewej panel subskrypcji można kategoryzować włącznie z takim bajerkiem jak kolorowanie grup. Program do swojego działania wymaga NET Framework 2.0.


.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 27 01 2007 - 01:24

Dołączona grafika

Ziepod

Platforma: Windows 2000/XP/2003 + Internet Explorer
Licencja: freeware


Ziepod to kolejna propozycja do wyszukiwania, ściągania, odsłuchiwania i zarządzania podcastami. Podcasty można subskrybować ręcznie lub przez załadowanie pliku OPML. Wbudowana wyszukiwarka Feedzie.com. Funkcja odsłuchiwania w trakcie pobierania z sieci. Przy odtwarzaniu bazuje na Windows Media Player stąd też nie otworzy formatów, które nie są obsługiwane przez WMP. Prezentowana tu darmowa wersja może jedynie obsługiwać podcasting audio. Wersja komercyjna Ziepod+ jest bogatszą solucją adresującą też aspekt video. W preferencjach m.in. przypisywanie skrótów klawiaturowych, możliwość synchronizacji z klientem torrent oraz współpracy z iPodem. Ładna skórka plus można ustawiać różne wzorce widokowe do czego służą właśnie te cztery kolorowe guziczki.

Bratem Ziepoda jest Newzie, zresztą częściowo "zintegrowany" z pracą Ziepoda.
Możliwość subskrypcji i odsłuchiwania podcastów ma też Songbird:

http://searchengines.pl/phpbb203/index...showtopic=79605

Są jeszcze i te programy ale nie sprawdzałam ich, instalacja nie może przejść nowszej Framework 2.0:

http://www.nimiq.nl/
http://www.dopplerradio.net/

Może komuś się spodobają..
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych