Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Stare filmy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Krko

Krko

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1978 postów

Napisano 23 11 2003 - 22:19

Szukam starych filmow (Psycho ,Son of the morning star, The Long Riders, Name of Rose).Wie ktos moze w jakiej sieci je znajde? A tak wogule to oglada ktos moze stare filmy?
"Nikt nie zwalcza wolności, zwalcza co najwyżej wolność innych"
Karol Marks

#2 Thiago

Thiago

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 154 postów

Napisano 23 11 2003 - 23:12

A tak wogule to oglada ktos moze stare filmy?

Lubie stare filmy, a zwłaszcza filmy Alfreda Hitchocka ( przede wszystkim "Psychoza" )
...::: Impossible is Nothing :::...

#3 katrol

katrol

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 239 postów

Napisano 28 11 2003 - 20:50

A tak wogule to oglada ktos moze stare filmy?

Nie wiem co rozumiesz pod tym pojęciem, ale tak się składa, że u mnie starocie zdecydowanie dominują. Większość współczesnych filmów - przede wszystkim te najpopularniejsze, rodem z Hollywood - stoją poniżej krytyki. Jeśli mamy traktować film jako dziedzinę sztuki, to masowa produkcja jest tu nie do przyjęcia. Tak się składa, że kiedyś bardziej liczyły się wartości jakie możemy dostrzec w filmie niż zyski z jego sprzedaży - dzisiaj, o czym nikomu nie trzeba przypominać, jest wręcz odwrotnie. We współczesnym kinie [szczególnie amerykańskim] ze świecą trzeba szukać artystów nie myślących o zarobieniu na swej twórczości.
Ale to tylko tytułem wstępu - do moich ulubionych staroci z pewnością należy "Obywatel Kane" (1941), "Ostatni seans filmowy" (1971), "Ojciec chrzestny" (1972, 1974), "Chinatown" (1974) czy chociażby większość klasyków wojennych... Dominują w nich filmy z lat 70. - ta dekada jakoś najbardziej przypadła mi do gustu, pewnie dlatego, że wiele tytułów z tego okresu leciało w TV (która wciąż jest podstawowym źródłem 'edukacji' filmowej) - a ona rzadko sięga głębiej.

#4 MartaK

MartaK

First Rank

• Użytkownicy
  • 28 postów
  • Lokalizacja:Józefów pod Warszawą ,ok 25 tyś mieszkańców. Ze mną 25001

Napisano 01 12 2003 - 01:01

Większość współczesnych filmów - przede wszystkim te najpopularniejsze, rodem z Hollywood - stoją poniżej krytyki

100% racji
Stare filmy mają swój klimat, swój urok.

Uwielbiam też stare filmy s-f jeszcze z tandetnymi efektami specjalnymi które tylko dodają uroku jak np Zaginiony świat (wersja z lat 60ych), Wyprawa do wnętrza ziemi, Wehikuł czasu (ostatnio powstała nowa wersja), Planeta małp no i oczywiście Gwiezdne Wojny wszystkie TRZY części. Bo te ostatnie (a właściwie pierwsze) się nie umywają. Moim zdaniem takie filmy należa do tamtej epoki i świetnie się w niej trzymają, natomiast kręcone w dzisiejszych czasach wyglądają raczej groteskowo i komicznie.
Lubię też wczesną twórczość Spielberga takie filmy jak Pojedynek na szosie czy Szczęki są nadal jednymi z moich ulubionych.

Jeśli chodzi o wojenne stare kino to też nie pogardzę :) Działa Nawarony, Komandosi z Nawarony, Parszywa dwunastka czy też Most na rzece Kwai, teraz takich filmów już nie kręcą

Tak więc dla mnie stare kino to podstawa :)

Pozdrawiam
MartaK
" Marzenie nigdy nie jest ci dane bez mocy urzeczywistnienia go". Richard Bach

#5 F51

F51

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1547 postów

Napisano 22 06 2004 - 23:04

Z zajebistych tytułów warto jeszcze wymienić :

- "Mistrz kierownicy ucieka".
- "Nic nie widzę, nic nie słyszę" ,oraz wszystkie filmy z duetem Richard Pryor i Gene Wilder.
- Filmy z braćmi Marx.
- "Wehikuł czasu".
- "Arthur" - Dudley Moore i Liza Minelli.
- "Cannon Balls".

Nara!!!!

#6 Satch

Satch

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 25 04 2005 - 23:35

Witam, ja mam tak: "The last man on Earth (1964)" ;; "Dr. Jekyll and Mr. Hyde (1941)" ;; "First Men In The Moon (H.G. Wells)" ;; "Thomas Edison's Movie--Frankenstein (1910)" ;; "The 7th Voyage of Sinbad(1958)" ;; "The Omega Man (1971)" ;; "Plan 9 from outer space" ;; niestety polskie tłumaczenie znalazłem tylko do dwuch ostatnich, obawiam sie że może być lipa z tłumaczeniem reszty, ale jak ktoś chce to mogę sie wymienić, bo chyba w przypadku tych produkcji nie można juz mówic o piractwie, ale nie jestem pewny :D. Absolutną perłą na tej mojej liście jest Thomas Edison's Movie--Frankenstein (1910), jest to niema wersja filmu, miód po prostu, zapraszam do dyskusji na forum :D, pozdrawiam

#7 z-beer

z-beer

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 121 postów

Napisano 26 04 2005 - 20:55

"Oblany ogrodnik" braci Lumiere (1895)

#8 Romecky

Romecky

First Rank

• Użytkownicy
  • 10 postów

Napisano 09 05 2005 - 07:31

Co do starych filmów to ja często oglądam :ph34r: Wiecie westerny zazwyczaj dobre to te stare ;) Ostatnio dorwałem też "Władcę much" chyba z 1966 :P

#9 Muminek

Muminek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 3702 postów

Napisano 09 05 2005 - 15:27

Dużo starych filmów jest emitowanych na kanale Europa Europa w telewizji. Czasami można trafić na niezłe perełki kina. Ostatnio leciał film Człowiek Słoń Davida Lyncha. Nikt o nim nie wspomniał tutaj, a naprawdę jest on wart uwagi. Przedstawia tragedię fizyczną, jak i duchową, tytułowego bohatera, który, mimo wszystko, jest człowiekiem jak my wszyscy.
"What we've got here is failure to communicate. Some men you just can't reach ...
So, you get what we had here last week, which is the way he wants it! Well, he gets it!
N' I don't like it any more than you men."

The owles are not what they seem.

#10 gael

gael

First Rank

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 12 05 2005 - 18:09

a pamietacie taki zelazny kiedys pkt programu tvp jakim bylo "w starym kinie", gdzie prowadzacym byl pan Janicki bodajze (pardon jesli sie myle, ale wtedy bylem szczeniakiem), to byla super seria, przewaznie polskich filmow, dobrze ze teraz jest KinoPolska, tez mozna sobie cos przypomniec
ostatnio mialem okazje zobaczec tam "bialy slad" w rez.: Adama Krzeptowskiego z 1932r no perelka prawdziwa
i choc byl niemy to przekazywal o wiele wiecej... ech

#11 hecia13

hecia13

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1131 postów

Napisano 29 05 2005 - 22:15

Casablanca, Śniadanie u Tiffany'ego, Rough Night in Jericho, Siedmiu wspaniałych, Rio Bravo, Ptaki, Marnie, Moskwa nie wierzy łzom, radzieckie filmy wojenne - jak nas reżim nimi karmił, to mi się nie podobały, a teraz mi ich brakuje... A z polskich - cała seria z Panem Anatolem (Kapelusz pana Anatola, Pan Anatol szuka miliona, Inspekcja pana Anatola) :D
The Cylons were created by man...
Dołączona grafika

#12 hugotroll

hugotroll

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 16 11 2005 - 21:48

A oglądał ktoś z was "Nieustraszeni Pogromcy Wampirów" z Romanem Polanskim (1967). Jest niesamowity i oglądam go prawie codziennie. Polecam...

#13 dlugas1982

dlugas1982

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1869 postów

Napisano 17 11 2005 - 10:57

film to raczej komedia niż coś strasznego
ale co chodziło po głowie Romkowi to ja niewiem <_<

film spoko ale żeby go codziennie oglądać to ja się na to niepisze

HYDROZAGADKA rulezzz
brak sygnatury

#14 realista0

realista0

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 23 10 2006 - 20:55

Czesc. Czy moglby mi ktoś pomóc. Kiedyś, dawno temu w telewizji leciał film, jednak było to tak dawno i bylem tak młody że nie pamietam jego tytułu. Z fabuly zapamiętałem jedynie tyle, że główni bohaterowie udali sie w przeszłośc (do średniowiecza chyba) aby naprawić jakiś błąd(z czasem-chyba). I jeszcze wiem, że na końcu przez pomyłke zabrali z tamtąd gęś :blink:. Jeśli ktoś zna tytul to byłbym bardzo happy:):(

#15 agemo

agemo

First Rank

• Użytkownicy
  • 25 postów

Napisano 23 10 2006 - 21:32

No to ja wymienie pare moich ulubionych: "Siedmiu samurajów", "Zapach kobiety", może nie jest taki stary ale jest bardzo dobry, "Taxi Driver", "2001: Odyseja kosmiczna".
Z polskiego kina to: "Rejs", "Wniebowzięci", "Kingsajz", no i może zakończe na tym bo wiele by tu trzeba było wypisywać jak z polskiego kina tak i z zagranicznego

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych