Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Dexter

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

#1 lopez

lopez

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2052 postów

Napisano 20 12 2006 - 16:41

Dexter

Dołączona grafika

Based on Jeff Lindsay's novel "Darkly Dreaming Dexter," this new crime thriller tells the story of a strange man named Dexter Morgan. Once an abused and abandoned child, Dexter is now a successful forensics pathologist...but lurking just beneath his charismatic personality is a terrible truth. Dexter has corralled his innate homicidal urges into a closely guarded second career: He hunts down and brutally murders those vicious criminals who have managed to avoid the clutches of the law.

Wersja PL: Ten nowy thriller kryminalny na podstawie powieści Jeffa Lindsaya zatytułowanej "Demony dobrego Dextera" opowiada historię dziwnego człowieka o nazwisku Dexter Morgan. Niegdyś wykorzystane i porzucone dziecko, teraz jednak Dexter pracuje jako sądowy patolog, ale tuż pod jego charyzmatyczną osobowością kryje się przerażająca prawda. Dexter sprawił więc że skrywane przez niego pragnienia mordu stały się jego drugą, sekretną pracą: wytrapia i brutalnie morduje tych złowieszczych kryminalistów, którym udało się uniknąć odpowiedzialności karnej.

Sama postać Dextera jest bardzo fajna, pasuje do jego mrocznej tajemnicy. Fabuła fajna, naciągana, ale fajna. :) Całość świetnie połączona, muzyczka na intrze też na wysokim poziomie (to na tyle, jeśli chodzi o stronę Audio, bo tej praktycznie nie ma :)). Aktorów zdążyłem polubić już po 2, czy 3 odcinku ...... ;]
Mnie osobiście serial strasznie się podobał. Lubię takie klimaty. Nie pozostaje mi tylko czekać i wierzyć, że faktycznie latem 2k7 roku pojawi się kontynuacja, bo jak dla mnie te 12 odcinków to znacznie za mało. Akurat, jest sezon ogórkowy, więc nie ma zawału seriali, a ten jest naprawdę dobry, powinniście obejrzeć! ;]

To tak na szybko, może ktoś jeszcze oglądał i naskrobię coś na temat tego serialu? :> Ja nie będe rozpisywał się, co do poszczególnych odcinków, ale każdy epizod jest co najmniej warty obejrzenia ..... ;] :) Nie będe też pisał co i jak, bo chyba każdy umie przeczytać to, co napisane wyżej. :)

#2 kuru

kuru

First Rank

• Użytkownicy
  • 38 postów

Napisano 31 12 2006 - 11:10

jeden z najlepszych seriali ktore w tym roku obejrzalem, bardzo polecam, dla kazdego cos sie znajdzie troszke humoru,dramatu i oczywiscie duzo krwi i zwlok :]
A co do serialu to 1 sezon ma 12 odcinkow , a kolejny sezon bodajze w wakacje :] Dodam jeszcze od siebie ze kazdy odcinek dostal na TV.com ocene wieksza niz 9 :]

Sezon 1:
1 Dexter
2 Crocodile
3 Popping Cherry
4 Let's Give the Boy a Hand
5 Love American Style
6 Return to Sender
7 Circle of Friends
8 Shrink Wrap
9 Father Knows Best
10 Seeing Red
11 Truth Be Told
12 Born Free

#3 lopez

lopez

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2052 postów

Napisano 09 01 2007 - 17:17

CZYTAĆ! Komentować też możecie oczywiście. :ph34r: To chyba tylko zmusi twórców do wydania kolejnego, zapewne świetnego sezonu. :]

#4 dragon

dragon

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 508 postów

Napisano 18 01 2007 - 16:24

@lopez mnie zachęcał, zachęcał w końcu się skusiłem i....świetny serial!
Jestem dopiero po 1 odcinku a serial mnie straszliwie wciągnął. Postać Dextera bardzo ciekawa, mroczna, intrygująca. Jeżeli serial będzie dalej taki dobry to zajmie naprawdę bardzo wysoką pozycję w rankingu mych seriali.
Ty też możesz pomóc, wystarczy kliknąć:
pajacyk.pl
polskieserce.pl
okruszek.org.pl
sadzimynadzieje.pl

#5 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 07 09 2008 - 21:35

03x01 -- Our Father

Po roku czekania znów ujrzałem znakomite intro. Znów usłyszałem prześwietną oprawę dźwiękową mu towarzyszącą. Już po tym byłem wniebowzięty. Ale przejdźmy do konkretów. Odcinek zaczyna się standardowo, tak jak niemal każdy - od planowania przez Dextera morderstwa. Dowiadujemy się, że jego ofiarą ma paść diler narkotyków, który dodatkowo był zamieszany w dwa zabójstwa. Jako, że zbliżają się urodziny Harry'ego (dla Morgana był jak ojciec), postanowił podarować zmarłemu rodzicowi prezent w postaci owego dilera. Jak zawsze na początku sezonu, coś idzie nie tak jak iść powinno. Specjalista od krwi popełnia błąd, zabija zupełnie inną osobę. W sprawę osobiście zaangażowana zostaje LaGuerta i jeden z najlepszych prokuratorów Miami. O kogo chodzi? Jak do tego doszło? Sprawdźcie sami. Warto!

Mimo tego, że schemat był przewidywalny, nie było nawet momentu w którym bym się nudził. To za sprawą tego, że kilmat dobrze znany z poprzednich części został zachowany. Znów mamy szczyptę humoru (
Spoiler
), trafne komentarze głównego bohatera, bluźniącą Debrę, Masukę i całą resztę tych osób, które "Dexterowi" nadają ten niezapomniany klimat. Przyznam jednak, że nie wiem o czym będzie ten sezon, bo jakoś nie wydaję mi się żeby ciągnęli wątek poruszony w pierwszym odcinku przez kilkanaście epizodów. Bezgranicznie ufam jednak twórcom i wierzę, że jeszcze nieraz mile mnie zaskoczą.

BTW: Ten odcinek to jedynie kopia, która była rozsyłana wśród działaczy. Sezon startuje pod koniec miesiąca. Radzę nie oglądać tego odcinka przed oficjalną premierą, bo tylko utrudnia czekanie na następne odcinki. Sprawdzona wersja: Dexter S03E01 PREAiR XviD-NoGrp / Dexter S03E01 PREAiR XviD-P2P.

#6 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 07 10 2008 - 16:21

03x02 -- Finding Freebo

Jak mówi tytuł odcinka, poszukiwania Freebo, osoby która widziała Dextera podczas pracy, a zarazem głównego podejrzanego za niepopełnioną zbrodnię, nadal trwają. Rodzina zamordowanego Oscara Prado nadal nęka LaGuertę, by jej podwładni odnaleźli zabójcę. Debra korzystając z informatora Quinna, natrafia na trop prowadzący do podejrzanego. Dexter zbity z tropu wiadomością, jaką przekazała mu Rita, zastanawia się jak będzie wyglądała jego przyszłość. Dowiadując się jednak o powodzeniu siostry wie, że musi znaleźć Freebo zanim zrobi to ktokolwiek inny. Czy mu się to uda? Czy rodzina Prado zaprzyjaźniła się z nim tylko dlatego, że o coś go podejrzewają? Czy to jego własna siostra pośle go za kratki? A może ją też będzie musiał wyeliminować?

Kolejny świetny odcinek, choć początkowo mógłoby się zdawać, że tematyka nie będzie najlepsza, a akcji podczas seansu nie uświadczymy. Nic jednak bardziej mylnego, bowiem dowiadujemy się kilku ciekawych faktów dotyczących Oscara Prado, a same rozterki Dextera dotyczące bycia ojcem mają w sobie coś takiego, że nie nudzą. W końcu przecież kochamy go właśnie za to, że na pierwszy rzut oka jest to taki przeciętny Kowalski, a gdzieś pod skórą skrywany jest Mroczny Pasażer, który sprawia że nocami nie może obejść się bez zabójstwa.

Podobał mi się improwizujący Dexter, dziwi mnie tylko dlaczego skorzystał z owego sztyletu? Był przecież w domu, mógł zabrać wszystko co było mu niezbędne. Nie żałuję jednak, że tego nie zrobił, bo gdyby tak się stało, to nie bylibyśmy świadkami świetnego końca odcinka. To jest po prostu mistrzowskie i sam autor powieści o Morganie miałby problem z napisaniem takiego scenariusza. Ciekaw jestem, jak długo Dex pozwoli swojemu przyjacielowi pożyć z tak ważnym sekretem. Obstawiam góra dwa, trzy odcinki.

Kończąc, podsumuję. Akcja rozkręca się powoli, ale w punkcie kulminacyjnym sięga zenitu. Fajne "flashforwardy" i rozmowa z ojcem. Irytuje tylko azjatka kusząca Deborę do zdradzenia przyjaciół. Znów mamy wspaniałą kreację Michaela C. Halla, niebanalny scenariusz... Czego chcieć więcej? Polecam, następny odcinek już 13.10.08.

#7 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 14 10 2008 - 10:26

03x03 -- The Lion Sleeps Tonight

Kolejne dni poszukiwania Freda Bowmana, alias Freebo, trwają. Pomimo tego, co stało się z rzekomym zabójcą Oscara Prado, pojawia się kolejna ofiara z wyciętym kawałkiem skóry. Typ zbrodni pasuje więc do zmarłego Freebo. Dexter w porozumieniu z Miguelem stwierdza, że musi nieco pomóc policji w zaniechaniu poszukiwań swojej ofiary. To nie koniec jego zmartwień bowiem pewnego dnia podczas codziennych zakupów z rodziną, Astor zaczepia niejaki Nathan Marten. Dexter postanawia sprawdzić jego kryminalną przeszłość. I to, co w niej ujrzał napawało go niemałymi obawami o Astora i Cody'ego. Co to takiego? Kto jest tajemniczym naśladowcą Freebo? Czy policja odkryje, kto stoi za zabójstwem Oscara?

Kolejny bardzo dobry odcinek. Podobały mi się dwie nowo zawiązane przyjaźnie, a mianowicie Dexter - Miguel oraz Debra - Anton. Pierwsza jest o tyle fajna, że pierwszy raz od końcówki drugiego sezonu. Dexter Morgan znajduje osobę, która go poniekąd rozumie. Może wyjawić Miguelowi wszystkie swoje sekrety, gdyż ten podarował mu, w dowodzie ufności, koszulę na której znajdowała się krew ofiary. Druga to może nie taka typowa przyjaźń (choć, jak to mówią, kto się lubi, ten się czubi), bowiem Anton, policyjny informator na pierwszy rzut oka zdaje się nie przepadać za przyszłą detektyw, Debrą. Świetnym momentem była scena w klubie i moment śpiewania skomponowanej przez kapusia piosenki. Wprawdzie przewidziałem przypuszczalny tekst na samym początku, ta scena nadal pozostała śmieszna.

Świetnie ubawiłem się słuchając rozmówek Dextera. Porównania typu "lew i szakal", czy "na zewnątrz panują prawa dźungli" (It's a jungle out there, jak to śpiewa Randy Newman w intrze do "Detektywa Monka"). Te sceny były po prostu jedwabiste i czegoś takiego oczekuję po Dexie. Na pochwałę zasługują również jego dość cięte docinki, tak jakby mówione przez Mrocznego Pasażera (ukłon w stronę tych, którzy czytali książki?). Świetnie że wrócili do jednych z głównych atutów, które sprawiły że Dester jest tak popularny. Powoli zaczynało mi tego brakować.

Nowością jest ów instynkt ojcowski Dextera, który ukazuje się w momencie robienia zakupów. Nieraz potwierdziło się to, że Dexter ma instynkt co do takich spraw... i nie inaczej było tym razem. Niby nic wielkiego, ale nie spodziewałem się czegoś takiego po Dexterze, bo przecież sam powtarza, że ludzkie odruchy umie tylko udawać... Może wraz z wiadomością o ciąży Rity, Morgan przechodzi transformację? W telegraficznym skrócie: odcinek skupił się bardziej na wątkach rodzinnych czy społecznych, niż na mordowaniu, co sprawiło że zakłócili tę rutynę (jeśli można w ogóle mówić o czymś takim w przypadku tego serialu). Świetne teksty, spora dawka humoru, powrót do korzeni... Skracając jeszcze bardziej: świetna zabawa!

Kolejny odcinek: 20.10.08.

#8 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 03 12 2008 - 15:39

03x10 -- Go On Your Own Way

...

Krótko, ale na temat: najlepszy odcinek trzeciego sezonu. To niewątpliwe. Bardzo ciekawa subtelna gra psychologiczna między Miguelem, a Dexterem. Scenariusz na ten odcinek wgniata w fotel i pomimo faktu, iż na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że nic takiego się nie dzieje, akcja rozkręca się z minuty na minutę, a na 10 sekund przed końcem wręcz eksploduje. Dawno nie czułem takiego klimatu w Dexterze. OGLĄDAĆ!

Po takim finale odcinka nie mogę się doczekać następnego. Zapowiada się naprawdę pasjonujący pojedynek pomiędzy dwoma postaciami o mocnych charakterach. Dexter poraz pierwszy znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie...

#9 dlugas1982

dlugas1982

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1869 postów

Napisano 18 01 2009 - 22:50

3 sezon na poziomie, ale niestety dopadła ten serial powszechna tendencja że im dalej tym gorzej

na szczęście u Dextera nie jest źle ale 1 sezon i 2 był dużo lepszy

ogólnie czekam na dalszy ciąg
brak sygnatury

#10 Shake

Shake

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 344 postów

Napisano 24 01 2009 - 20:31

03x03-09&11-12 -- Zbiórczo o całym sezonie

Trzeci już sezon Dextera opowiada o kolejnych zmaganiach sympatycznego mordercy. Tym razem jednak wiele się zmienia w życiu policjanta i musi się zmagać z zupełnie innymi problemami. Jego najgorszym wrogiem nie jest seryjny morderca, a największym zmartwieniem zaspokojenie ogromnego apetytu siedzącego w nim Mrocznego Pasażera. W jego życie wkracza dotąd zupełnie obca mu relacja - przyjaźń.

Wiem, że odpuściłem sobie opisywanie wszystkich tych seriali. Powodów było kilka - brak czasu, chwilami chęci - do recenzowania i do oglądania co tydzień kolejnego odcinka danego serialu. Akurat Dextera oglądałem zawsze w dniu premiery, ale jakoś tak wyszło, że nie pisałem swojej oceny. Dażę ten serial zbyt wielką sympatią, by zostawić go z takimi dziurami, więc łatam to zbiórczym postem, nie będzie on opisywał poszczególnych odcinków (aż tak dobrej pamięci nie mam), ale upiszę w nim kilka odczuć co do całej trzeciej serii.

Pomimo zmian jakie zaszły w życiu głównego bohatera, nie da się nie zauważyć iż seria trzyma się pewnego schematu. Mianowicie, wrogiem zawsze jest
Spoiler
. Czy to źle? Chyba nie, bo mimo wszystko dwa pierwsze trzymały w napięciu aż do końca. O trzecim niestety nie mogę tego powiedzieć bowiem realizację czwartego sezonu zapowiedziano jeszcze przed ukończeniem emisji trzeciego. Ja wiem, że to było mówione dawno, niemniej jednak to karygodny błąd. Takich rzeczy się nie zdradza, nie w takim serialu i nie przed wyemitowaniem końcówki, która ma stawiać
Spoiler
!

Co się samych nowości w serialu tyczy. Z jednej strony zmiany Dextera mi się podobały, z drugiej jednak nie. Fajnie, że był przez jakiś czas szczęśliwy, ale żeby był aż tak zaślepiony? Nie pasuje mi to do wizerunku kreowanego przez poprzednie 24 odcinków, kiedy to sprawdzał wszystko i wszystkich, ściśle trzymając się Kodeksu. Co do samej Rity, OMG!, jakie to było ckliwe. Nie pamiętam czy wcześniej o tym pisałem, ale z perspektywy czasu cały sezon zaczął przypominać telenowelę, czy "Zdecydowane na wszystko", niż kryminał. Fakt faktem, że wzorowano się na drugiej książce (która była świetna, aczkolwiek rozwiązanie tego wątku w wersji telewizyjnej było o niebo lepsze, niż to z książki - pierścionek w koszuli? Geez!), ale jak już trzymano się tej "kanwy", to czemu nie dano kogoś tak świetnego jak Doktor Danco? Ten Skinner (Zdejmowacz skór) był jego bardzo marną imitacją. Czyli wychodzi na remis :)

Jest jeszcze kilka powodów, dla których ten sezon mi się nie podobał, ale głównie lewitują one wokół tego wspomnianego wyżej - prospołecznego Destera. Znacznie bardziej preferowałem tego aspołecznego, który za jedyną formę rozrywki uważał jedynie ćwiartowanie ludzi. Żeby nie było, że tylko jadę ten sezon - ma on też i wiele zalet jak choćby potyczki psychologiczne Dextera i Prado. Humoru też było sporo, ale jakoś koncepcja na fabułę mi do gustu nie przypadła. Season finale, moim zdaniem, poza kilkoma prześwietnymi momentami, był po prostu cienki. Sam pojedynek Skinner vs. Dexter zakończony w 30 sekund? To jakiś żart? To na to czekaliśmy przez te 12 odcinków? Jeśli tak, to to było zbyt mało!

Podsumowując: na tle "młodszych Dexterów" wypada słabo, ale jeśliby porównywać go do Herosów, Terminatora czy masy innych jest to nadal bardzo dobry sezon znakomitego serialu. Polecam, choć nie tak gorąco jak poprzednie dwa. Traktujcie to tylko jako przydługi prolog do kolejnej serii :)

#11 Mikky

Mikky

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 104 postów

Napisano 25 01 2009 - 12:08

Zgadzam się z Tobą, Shake. Po obejrzeniu całego trzeciego sezonu (co zrobiłem już pewien czas temu) czułem pewien "niedosyt". Najwyraźniej twórcom "pieniądze uderzyły" i kryminał (o ile tak można nazwać pierwszy i drugi sezon) przerobili na "Na dobre i na złe". Mimo wszystko z dozą niecierpliwości zawsze czekałem na kolejny odcinek i z pewnością obejrzę sezon 4.

#12 kambo

kambo

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2503 postów

Napisano 06 06 2009 - 21:06

Nie jestem i nigdy nie bylem fanem seriali, kiedyś oglądałem ich nieco więcej, dziś sporadycznie zdarza mi się obejrzeć CSI albo Grey's Anatomy ale o "Dexterze" mogę powiedzieć tylko jedno: GENIALNY!!! Jeszcze nigdy żaden serial tak mnie nie wkręcił! Przez kilka dni "łyknąłem" wszystkie trzy sezony! Oglądałem po kilka odcinków dziennie bez najmniejszych oznak znudzenia....jest to chyba najlepsza rekomendacja, bo normalnie ciężko znoszę filmy trwające więcej niż 2 godziny....

O samym serialu mógłbym wypowiadać się w samych superlatywach.
Fabula jest rewelacyjna z mnóstwem niespodziewanych zwrotów akcji! Naprawdę z trudem odrywałem się od ekranu z niecierpliwością czekając na kolejne wydarzenia. Jak na serial sensacyjny jest tu tez naprawdę dużo humoru. Zabawne dialogi, ironiczne przemyślenia i komentarze Dextera no i oczywiście cała gama barwnych postaci gwarantują, ze przy każdym odcinku można nieźle się pośmiać. Masuka ze swoimi sprośnymi dowcipami, przeklinająca jak szewc Debra, sierżant Doakes opieprzający Dextera na każdym kroku no i oczywiście Dexter jako seryjny morderca, którego po prostu nie da się nie lubić....

Trzeci sezon faktycznie odstaje poziomem od dwóch poprzednich (co nie znaczy ze jest slaby). Nie za bardzo podobało mi się ze Dexter tak bardzo się "uczłowieczył". W sumie zaczęło się to już w drugim sezonie, w którym Dexter zaczął oprawiać sex.....i to z przyjemnością :D Zdecydowanie bardziej wolałem go oglądać jako zimnego s*****, który nikomu nie ufa, który nie posiada absolutnie żadnych uczuć i musi udawać najbardziej banalne zachowania i reakcje. Poza tym - jak już wspomniano powyżej - cala ta historia ze ślubem, dzieckiem itd. zalatuje telenowela...

Ale mimo wszystko serial uważam za rewelacyjny i gorąco go wszystkim polecam!!!!!!!!

#13 dlugas1982

dlugas1982

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1869 postów

Napisano 17 02 2010 - 19:52

4 sezon siadł
dexter zrobił się ciapą, czasami aż do bólu i rodziną mi tego nikt nie wytłumaczy

dla mnie najgosza z serii ale i tak polecam

Za duzo "gada" ze swoim ojcem
brak sygnatury

#14 poradnikMMO

poradnikMMO

First Rank

• Użytkownicy
  • 5 postów

Napisano 08 11 2013 - 12:03

Dawno nikt tutaj nic nie pisał a ja mam pytanie co sądzicie o 8 ostatniej serii?
Jak dla mnie jest najgorsza jak dotąd. Doszedłęm do 6 odcinka i nawet nie ciagnie mnie by oglądac dalej. Szkoda, że i tutaj pokazuje się stały element, że jest o jeden sezon za dużo...

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych