Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

Heroes V - Kuźnia Przeznaczenia

• Zamknięty Temat jest zamknięty
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 28 12 2006 - 00:24

I jak wam spodobał się pierwszy dodatek do piątej odsłony heroes'ów? Jak dla mnie jest świetnym rozwinięciem, wreszcie coś się zaczeło tam dziać, ale jednak mimo wszystko jest trochę niedopracowany..
Nowa rasa wymiata, ale jest zbyt monotematyczna.. same krasnale, wszystkie podobne, łatwo się w tym wszystkim pogubić. Siła armii też trochę przesadzona.. z początku jest cholernie ciężko, ale jak już się dostanie do tych wyżej poziomowanych oddziałów (cholernie dużo na nie trzeba klejnotów) to sytuacja przechodzi w drugą skrajność - dobrze wykorzystany Władcza Burz może jednym strzałem roznieść na strzępy całą armię nawet silnego przeciwnika. Bardzo ciekawie z kolei prezentują się nowi imperialiści - jednostki rebeliackie, które stanowią alternatywną wersję ulepszeń dla jednostek imperium, ale dostępne są jedynie w kampanii. Niektóre z tych jednostek posiadają takie zdolności, że gdyby wszystkie oddziały imperium wytrenować do tych wersjii to armie i 3 różnych zamków nie dałyby sobie z nimi rady (np: kusznicy strzelający celnie nawet na dużych dystansach czy upadłe anioły wysysające życie i odradzające się niczym wampiry). Kolejnym wielkim plusem jest wbudowanie losowego generatora map, na wzór tego z 3 części, którego jedyną słabą stroną jest fakt że nie ma możliwości wyboru jakie rasy mają znaleźć się na tworzonej mapie (no chyba że coś przeoczyłem, ale szukałem dokładnie i nie zauważyłem). Plusem jest też wprowadzenie spowrotem karawan, tak jak to było w IV części heroesów.. to znacząco ułatwia życie, brakowało mi tego w podstawowej wersji gry.. Co do kampanii to są bardzo wciągające, chociaż szkoda że są tylko 3.. no i niektórym postaciom głosu udzielają zupełnie nowe osoby.. ale może to i lepiej, bo tym razem zajeli się tym profesjonaliści a nie byle gwiazdy które pojęcia o dubbingowaniu nie mają. I nawet w filmikach postacie zaczęły ruszać ustami podczas rozmów! tego w podstawowej wersji nie było ;)
Spędziłem przed dodatkiem już ładnych parę godin i ogólnie oceniam go na 5- (minus za niedopracowanie rasy krasnoludów) - nowa rasa, jednostki i budynki bardzo wzbogacają dotychczasową grę, a losowy generator map i powiększenie dopuszczalnych rozmiarów mapy pozwolą na przesiadywanie przed grą wielu godzin podobnie jak to było w heroes III.
Dołączona grafika

#2 zdania

zdania

First Rank

• Na emeryturze
  • 47 postów

Napisano 05 01 2007 - 02:33

moim zdanie troche za mało nowości ale ogólnie ok :)

#3 kalet

kalet

Good Rank

• Na emeryturze
  • 729 postów

Napisano 08 01 2007 - 19:07

Mi też się dodatek bardzo podoba, ale mam Panowie pytanko, macie jakieś kody czy trainer do tej gry? BO popełniłem fatalny błąd, i tylko oszustwo uratuje mnie przed przechodzeniem całej misji od nowa...
You rise, you fall, you're down, then you rise again !

#4 Hellvenom

Hellvenom

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 497 postów

Napisano 12 01 2007 - 14:33

Tutaj jest opisane jak uruchomić tryb cheatów w dodatku. Poradnik w wersji angielskiej, gdzieś widziałem że było też i po polsku, niestety strona ma przerwe techniczną. Osobiście kodów nigdy nie urzywałem więc nie powiem ci czy to działa, i czy czegoś nie napsuje w grze.. możliwe że będziesz miał trudności z grą przez internet albo z odblokowywaniem kolejnych misji więc radze jednak zacząć misję od nowa.. chociaż zależy też jaka to misja, bo zdarzają się takie które chciałoby się przejść jak najszybciej i mieć je za sobą.
Dołączona grafika

#5 marcinus

marcinus

First Rank

• Na emeryturze
  • 49 postów

Napisano 24 01 2007 - 22:33

Ja uważam że dodatek jest świetny może nie wnosi za wile do gry ale można dłuej pograć w Herosika :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych