Skocz do zawartości


tablety.pl

Gadżety "web preview", "picture-in-picture"
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 01 2007 - 10:40

Bitty Browser

Widżetka online. Jest to malutka przeglądarka, którą można dodać do dowolnej strony internetowej, bloga, RSS, podcastu czy innego zjawiska tego typu. Typ "Picture-in-Picture for the Web" z podglądem wewnątrz ulubionej strony. Zaczynamy na tej stronie: klik. W punkcie jeden wybieramy ustawienia które nas interesują. Następnie decydujemy czy wybieramy punkt 2 (Bitty Browser zaimplementowany do wyliczonych tam wyszukiwarek = gotowiec) czy punkt 3 (Bitty Browser dla wybranej przez nas www = własna edycja kodu). I otrzymujemy naszą onlajnową widżetkę. Można ustawić Bitty by ładowało domyślnie zawartość konkretnych serwisów lub wskazanej www: klik. W związku z tym iż to miniaturowy podgląd nie będą na nim wyglądać dobrze strony nie przystosowane do takiego "skompresowania" np. nasze SE... Podany tu przykład to zastosowanie Bitty jedynie z poziomu zwykłego użytkownika. Bitty zostanie bardziej docenione przez twórców blogów, pod publikację / marketing.... etc. Niezły gadżecik.
Bitty to "Spécialités de la maison" i rzecz dość osobliwa. Natomiast poniżej grupka wtyczek umożliwiają szybki podgląd danej strony internetowej bez jej otwierania, coś ala "picture in pop-up", można to uznać za alternatywę na button wstecz. W temacie rozszerzeń Firefoxa Unicorn zlinkował GooglePreview tworzące miniatury podglądowe. Tutaj nieco poszerzony temat na pełny podgląd www, również w badzIEwiu i innych przeglądarkach:


CoolPreviews

Dla: Firefox 2.0/3.0, Flock, Safari, Internet Explorer 6.0

Ex Cooliris Previews. Cooliris dodaje w produktach mozzilopochodnych ikonę w pasku statusu skąd jest możliwość dokonfigurowania zachowań myszkowych, włączenia / wyłączenia Coorilis i uaktywnienia prefetchingu (szybsze ładowanie podglądu stron już wizytowanych). Obsługuje wyszukiwarki ale może działać też na serwisach typu YouTube, forach dyskusyjnych (na SE na pewno :P ), Google Desktop, Yahoo webmail.... W wynikach wyszukiwania po najechaniu myszką na dany adres pokaże się niebieska ikonka uaktywniająca pełny podgląd strony. Na wyszukiwarkach obrazów wystarczy tylko najechać na obraz. Podgląd jest niemal w tym samym rozmiarze co oryginalna strona i jest realnym www ładowanym w iframe a nie tylko martwym obrazem. Można wybrać na których stronach ma działać, ustawić tylko domyślne najwieksze wyszukiwarki, wyłączyć tę funkcjonalność dla wybranych stron. Dodatkowa możliwość podświetlenia tekstu na stronie i z prawokliku uruchomienia opcji szukania Coorilis. Zrzuta z działania na Firefox 2:Ogólnie rozwiązanie zaimplementowane do obu propozycji jest ciągle "analizowane" i są też inne alternatywy typu: Snap / Sphere.

Web preview to rzecz bardzo "relatywna". You love it or You hate it. Będą użytkownicy, którym się spodoba gadżeciarstwo, "oszczędność czasowa" (czasem pozorna) i kompaktowość okien (nie ma otwierania w nowym oknie ani tabie) i szybkie gesty myszkowe. Będą i tacy, którzy umyją od tego ręce uznając za rzecz denerwującą i wręcz przeszkadzającą w przeglądaniu. Poza tym jest możliwym że kiedyś taka idea przemianuje się na platformę ads...........
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych