Skocz do zawartości


tablety.pl

eyeOS - "Internetowy system operacyjny"
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 16 10 2008 - 16:29

eyeOS

Licencja: GPL (open source)

eyeOS to graficzne środowisko desktop zrealizowane w PHP i JavaScript. Internetowy system operacyjny aka Internetowy Office. Nie trzeba dużo wyjaśniać. "System w przeglądarce" możecie oglądnąć bawiąc się nim anonimowo online: klik. Podstawowa wersja jest już standardowo wyposażona w kilka aplikacji typowego zestawu "office" czyli edytor tekstu, kalkulator, kalendarz, przeglądarka internetowa, czytnik RSS, menadżer plików. Niemniej eyeOS można wzbogacić o dodatkowy zasób aplikacji dostępnych na tej stronie: klik. W ofercie m.in. odtwarzacz multimedialny, mapy FlashEarth.com, komunikator, przeglądarka PDF, edytor HTML i ... gry.

Wymagania:

- Server z obsługą PHP zainstalowany lokalnie lub hostingowo na który zuploadujemy eyeOs.
- Klient - Przeglądarka internetowa z obsługą CSS i włączoną obsługą Cookies (Internet Explorer, Firefox, Safari, Opera...)

Autorzy systemu oferują też darmową rejestrację obsługi eyeOs z własnego serwera: klik (w tym odrębną możliwość wprowadzenia obsługi eyeOs do telefonu komórkowego). eyeOs może też być po prostu ściągnięte w samowystarczalnych wersjach miniserwerowych pod Windows. Wszystkie downloady tu: klik. Dostępny polski pakiet językowy.

Zastosowania:

Pomijając tu akcenty managementu grupowego i wydań "bussinesowych" zwykły zjadacz chleba może przyswoić takie warianty tłumaczące pożyteczność systemu, który w zasadzie uruchamia się "pod innymi systemami":

- Mobilność - dla często przenoszących się między różnymi komputerami, którzy walczą z aplikacjami na CD / stickpenach. Tu mamy stały zestaw jednakowych aplikacji i ciągle jeden i ten sam "system" niezależnie gdzie się znajdujemy
- Dostęp do swoich dokumentów zawsze i wszędzie, nawet w Kafeji internetowej, również w celach edycyjnych.
- Zastosowanie na szkolnym / firmowym komputerze gdzie jest zakaz montowania i uruchamiania aplikacji innego pokroju niż oficjalne.Polską adaptacją kodu eyeOs jest Xpanel.


.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych