Skocz do zawartości


tablety.pl

Nagrywanie działalności ekranowej
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 08 11 2006 - 19:44

oRipa Screen Recorder

Platforma: Windows 2000/XP/2003
Licencja: freeware


Programik dla amatorów, o niskim stopniu konfiguracyjnym. Ma oganiczony zasób opcji i ubogi wybór kompresorów, ładniej wygląda aniżeli "konfiguruje się". Ale przechwytuje to co trzeba, czyli akcję na ekranie i umożliwia też nagrywanie dżwięku towarzyszącego, z mikrofonu, głośników lub innych źródeł audio. Producent oferuje też mały darmowy program EjoyShot do nagrywania zrzutów z gier.

Jeszcze takie dziwo jak Krut Computer Recorder zgrywający egzotycznie do MOV / WAV, ale nie sprawdzałam programu.
#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 26 02 2007 - 07:17

AviScreen Classic

Platforma: Windows Windows 98/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


AviScreen Classic - Program umożliwiający nagrywanie całego ekranu lub jego wybranego fragmentu do pliczku AVI, ale niestety bez dźwięku. Specjalną opcją towarzyszącą nagrywaniu fragmentarycznemu jest "follow the cursor" ("podążaj za kursorem"), co w efekcie spowoduje przesuwanie się obszaru nagrywania zgodnie z przesuwaniem myszki. Opcjonalnie możliwość wykonywania tradycyjnych zrzutów ekranowych do formatów BMP / JPG / GIF. Obsługuje przypisywanie hotkeyów. Podobnym programem jest TEN, ale uczciwie przyznam że nie sprawdzałam co to za jeden.
#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 05 07 2007 - 21:21

Camstudio 2.0

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: GPL (open source)


CamStudio - Najposażniejszy z proponowanych tu programów, ale nie pomylcie go przypadkiem z Camtasia Studio <_<. Umożliwia nagrywanie video AVI z aktywności pulpitu w trybie całego ekranu, regionu lub regionu o ustalonym na sztywno rozmiarze. Posiada opcję chowania / pokazywania kursora, przy czym kursor można wybrać własny. Jest kompatybilny z transparentnymi oknami i może je przechwytywać. Dodatkowo nagrywa dźwięk z mikrofonu / słuchawek. Posiada własny odtwarzacz, ale można wybrać korzystanie z innego. W programie jest wbudowany SWF Producer służący konwertowaniu powstałych filmików AVI do animacji flash SWF. Obsługuje przypisywanie skrótów klawiaturowych. Pomimo, że program jest dość starej daty, może działać na Windows Vista. Ze strony programu do pobrania również kodek bezstratnej kompresji oraz wersja konsolowa:

CamStudio Lossless Codec
CamStudio Command Line

CamStudio 2.0 to ostatnia darmowa wersja. Pomijając burzliwą historię przemian w wersję shareware pod patronatem różnych producentów, obecnie program ten jest "wbudowany" w komercyjną wersję Macromedia Captivate. Podobno w drodze wersja 2.5.
#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 02 06 2009 - 11:08

Jing Free

Platforma: Windows XP/Vista, Mac OS X
Licencja: freeware


Projekt producentów komercyjnego Camtasia Studio i SnagIt, umożliwiający nagranie działalności ekranowej do SWF lub zrzucenie ekranu do PNG. Program ma nietypowy bajerancki interfejs w postaci animowanego docka przyklejającego się do ustalonej w opcjach krawędzi ekranu. Obsługa prościutka. Wystarczy wywołać opcję Capture, następnie przez siatkę linii zaznaczyć fragment ekranu o który nam chodzi, finalnie wybrać czy zrzut ma być do video czy obrazka. Przed zrzuceniem do pliku PNG można wstępnie podrasować screenshoot np. dodając tekst, strzałki, ramki. Wynikowe screencasty można zapisać na dysku, ale również od razu wprost z programu wrzucić produkcję na serwis screencast.com.
Przy pierwszym uruchomieniu program będzie prosił o darmową rejestrację w screencast.com i nie da się ominąć tego etapu. Jest to serwis hostingowy oferujący darmowe konto o pojemności 2GB. Program występuje w wersji darmowej oraz komercyjnej - porównanie. Wersja darmowa nie ma specjalnych uprzykrzeń użytkowych - czasem pojawiają się tooltipy z ofertą oraz w oknie zrzutu jest napis "Go Pro" + button transportu do edycji w komercyjnym SnagIt, ale nie są to rzeczy inwazyjne. Wymaganiem systemowym jest .NET Framework 3.0.#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 05 06 2009 - 12:59

Screen2Exe

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Kolejny nagrywacz działalności ekranowej, produkujący video w postaci samoodtwarzającego się pliku EXE, który może być uruchomiony na dowolnym systemie bez konieczności wsparcia kodekami zewnętrznymi. Producent zachwala, iż program wykorzystuje osobisty kodek SSCV2, który zapewnia maksymalny stopień kompresji, więc wynikowe filmiki są małe rozmiarem, o wiele mniejsze niż to samo zrzucone do AVI / SWF. Może zgrać pełny ekran lub wybraną selekcję, uwzględnić ruch myszy, przegrać dźwięk z mikrofonu, ustalić jakość. Ma również predyspozycje edycyjne: wstawianie tekstu / obrazu / adnotacji, przycinanie klipu, zoom. Jest bardzo prosty w obsłudze i nie nastawiony na jakieś zaawansowane operacje, ale nie trzeba żadnych kodeków / programów / playerów, by to otworzyć i idealne pod przesyłkę na e-mail (spakowane w ZIP by przeszło przez filtr antyspam :D). Wprawdzie wymaga instalacji, ale waży bardzo mało. Możliwe jest również "rozebranie" narzędzia i przekopiowanie jego plików na dysk USB - instrukcje.

#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 03 07 2009 - 10:07

ScreenRecorder

Platforma: Windows XP/Vista/2008/7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Aplikacja z Microsoft Technet, będącą alternatywą na narzędzie wbudowane w Windows 7 tzw. Problems Steps Recorder. Umożliwia nagranie video WMV z trybu pełnoekranowego lub wybranego okna, opcjonalnie z dźwiękiem. Opiera się na Windows Media Encoder 9 - wymagany składnik jest załączony w instalatorze programu. Na Windows Vista/2008/7 32-bit w przypadku wystąpienia błędu "Screenrecorder przestał działać" należy zainstalować poprawkę do Windows Media Encoder 9: KB929182. Wymaganiem jest .NET Framework 3.5 SP1.
#7 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 31 08 2009 - 18:42

Free Screen To Video

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7
Licencja: freeware do użytku osobistego


Myślę, że to jeden z lepszych programów do zapisu działalności pulpitu.
Można nagrywać cały lub część ekranu do FLV, AVI, WMV lub SWF z uwzględnieniem ruchów myszy i dźwięku z mikrofonu.
Wersja instalacyjna zawiera kodeki FLV i SWF, a także umożliwia pobranie kodeków do WMV.
Można tworzyć strony internetowe HTML z nagranych plików wideo FLV
Jest konfigurowalny - można ustawić własne parametry wideo / audio (FPS, bitrate, rozmiar wideo, częstotliwości, bitrate, kanały audio).

Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych