Skocz do zawartości


tablety.pl

Mini-ulepszenia Widoku Detale
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 01 03 2007 - 04:35

FolderSize

Platforma: Windows 2000/XP (nie pracuje z Vistą!)
Licencja: GPL (open source)


Aplikacja umożliwi wyświetlanie rozmiaru folderów w widoku Detale. Tradycyjnie w Windows wyświetlanie rozmiaru jest możliwe tylko i wyłącznie dla plików. Wprowadzenie tego dla folderów jest bardzo przydatne pod kątem analizowania zajętego miejsca na dysku. Program normalnie instalujemy. Następnie w Windows Explorer klikamy prawym na belkę atrybutów i zaznaczamy nową kolumnę Folder Size. Program zacznie przeliczać rozmiar folderów i dla tych folderów dla których proces będzie w toku a liczenie nieukończone będzie wyświetlany znak plusa. Zniknie po skończeniu mierzenia rozmiaru. Przez dwuklik na belkę Folder Size można ułożyć foldery wg wzrastającego rozmiaru.

Podobne (gorsze) rozwiązania:

http://markd.mvps.org/
http://www.codeproject.com/shell/DirectorySize

Różnica tutaj jest taka że nie jest to gotowy "instalator", a jedynie pojedynczy plik dirsize.dll, który należy wrzucić do folderu C:\WINDOWS\system32 i zarejestrować poleceniem Start >>> Uruchom >>> regsvr32 dirsize.dll. Prócz uciążliwości montażowej jest jeszcze defekt sortowalności. Po dwukliku na belkę rozmiaru nie będzie sortowania wg rozmiaru, tak że lepszym rozwiązaniem jest program linkowany powyżej.

GridExplorers

Licencja: Code Project Open License (CPOL)

Miniaturowy program, który nakłada siatkę podziałową na widok obiektów w Windows Explorer przełączonych na tryb wyświetlania Detali. Optycznie świetnie wygląda i ułatwia orientację w mnogości folderów / plików. Widok siatkowy będzie tylko i wyłącznie przy uruchamianiu Start >>> Programy >>> Akcesoria >>> Windows Explorer a co ciekawe sam "Mój komputer" nie podlega siatkowaniu i nie wiem dlaczego. Program nie wymaga instalacji i waży tylko 20KB. By pobrać program jest wymagana rejestracja w serwisieFunkcje full row selection + gridline, i to w znacznie zwiększonym zakresie, wprowadza ogólny tweaker ShellEnhancer oraz QT TabBar. Oba to programy darmowe i warte uwagi gdyż posiadają masę innych funkcji.


EDIT: Jeszcze znalazłam progsika, który umożliwia wprowadzenie kolumny "rozszerzenie", jak najbardziej sortowalnej: Windows Explorer filename extension column..
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych