Skocz do zawartości


tablety.pl

Zapisywanie układu ikon Pulpitu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 06 03 2007 - 19:49

Stary frustrujący problem. Układ ikon może ulegać zaburzeniu typowo po zmianie rozdzielczości, tak celowej jak i zaistniałej incydentalnie na skutek ingerencji dodatkowego programu. Ponadto są też softy do Pulpitu, które takie niecne rzeczy prowadzą - dobry przykład to aplikacja SpyderBar emulująca boczny panel Visty (po wyłączeniu / usunięciu aplikacji układ jest przesunięty o wielkość tego pasa). Uwaga: większość programów do przywracania układu Pulpitu wchodzi w kolizję z opcjami Autorozmieszczania i Przyciągania do siatki, funcje te muszą być wyłączone.
Desktop Restore

Platforma: Windows 98/ME/2000/XP/Vista i wersje 64-bit
Licencja: freeware


Mały program instalujący się jako rozszerzenie shella w postaci pliku dkticnsr.dll w folderze C:\WINDOWS\system32\ShellExt. Po instalacji w menu kontekstowym prawego kliku na Pulpit pojawią się dwie nowe opcje Save Desktop? i Restore Desktop umożliwiające odpowiednio: zapis układu ikon oraz jego przywrócenie. Współpracuje z multimonitorowością. Do ściągnięcia w różych wersjach: GUI oraz w postaci linii komend. Wersja Unicode pod Windowsy krzaczaste ze Wschodu.
Icon Restore

Platforma: Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP (może działać z Vista)
Licencja: freeware


Jest to bardzo archaiczne rozwiązanie Microsoftu w postaci pojedynczego pliku layout.dll pochodzącego z Windows NT 4.0 Resource Kit. W internecie (np. tu) przeważnie do ściągnięcia jako pakunek, który trzeba ręcznie skopiować do system32 i uruchomić plik reg (i nie ma deinstalatora). To co tutaj linkuję jest tym samym ale za to ubranym w gotowy instaler automatyczny, ułatwiający wpuszczenie tego w system a dodatkowo na tej stronie jest dodatek pozwalający to usunąć z systemu: klik. Ta propozycja dodaje dwie pozycje: Save Desktop Icon Layout i Restore Desktop Icon Layout do .... menu kontekstowego ikon specjalnych Pulpitu (takich jak Mój komputer czy Kosz).


Inne darmowe programy o takiej funkcjonalności: IconSort / DesktopOK / Shock Desktop i sfatygowany DIPS. Funkcja sejwowania i przywracaniu układu ikon jest też wbudowana do tych darmowych mini programów umożliwiających kolorowanie etykiet i tekstu ikon Pulpitu: klik.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 03 06 2007 - 16:52

DIManager X

Platforma: Windows NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Kolejny program tego typu, najładniejszy z tu podanych, mający najobszerniejszą konfigurację. Nie wymaga instalacji = pojedyncze exe wagi ~600KB. Może startować w trybie portable z USB (parametr /u). Program dostępny po niemiecku i angielsku. Przy uruchamianiu pierwsze teksty germańskie i trzeba przestawić ptaszek zatwierdzający licencję a potem jeszcze raz zatwierdzić i będzie do wyboru ustawienie angielskiego. Niestety autor porzucił programy, link do ostatniej wersji.


Plansza LiveDesktop:

Najfajniejsza część to okno z miniaturowym schematem Pulpitu, na którym kwadraty imitują poszczególne rzeczywiste ikony Pulpitu a po podświetleniu podają nazwę obiektu z Pulpitu. Ikony można na tej planszy przesuwać wypieszczając formę układu. Opcja Save zapisuje układ Pulpitu, opcja Restore przywraca wybrany.

Konfiguracja:

Możliwe do utworzenia indywidualne profile układu ikon dla różnych rozdzielczości / użytkowników. Opcjonalnie automatyczne regenerowanie układu ikon przy zmianie rozdzielczości. Możliwość ustawienia sprawdzania układu ikon co określony czas. Umożliwia eksport / import ustawień układu Pulpitu, co pozwoli na ich idealne zaaplikowanie po reinstalacji systemu. Obsługuje wirtualne Pulpity i multimonitorowość. Bardzo dobrze współpracuje z programem Dexpot (i podobnymi tego typu).

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 02 02 2008 - 01:04

DeskSave

Platforma: Windows 98/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Program do zapisywania układu ikon Pulpitu. W odróżnieniu od wielu programów tego typu, prawidłowo przywraca układ ikon, mimo zaktywowanych opcji "Autorozmieszczania" i "Przyciągania do siatki" (Windows XP/Vista). Wspiera zapis aktualnego stanu na wylogowaniu, sejwowanie układu do pliku, automatyczny proces przywracania po zmianie rozdzielczości / wyjściu ze stanu uśpienia lub hibernacji / albo starcie programu, a także odwrócenie procesu. Współpracuje z multimonitorowością. Opcjonalnie umożliwia włączenie rozszerzenia kontekstowego, oraz Autostart z Windows. Nie wymaga instalacji. Może zostać przełączony na tryb portable. Bardzo mały w rozmiarze.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych