Skocz do zawartości


tablety.pl

Ulepszenia nawigacyjne Windows Explorer
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 12 2008 - 21:39

FindeXer

Platforma: Windows XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


FindeXer - Program wprowadzający boczne menu w Windows Explorer, stanowiące zbiór ulubionych / najczęściej wykorzystywanych lokalizacji. Wypakować program i uruchomić Register.bat. Przeładować explorer.exe lub zresetować komputer inaczej nowe menu się nie pokaże. Uruchomić Windows Explorer i włączyć FindeXera w: View > Explorer Bar. Wstępny wygląd jest surowy, ale to już tylko i wyłącznie kwestia aranżacji i manipulowania ustawieniami. Z prawokliku w opcjach możność wyboru koloru tła / czcionki i jej wielkości / separatorów / nagłówka ..... Zaś PPM na domyślne obiekty: można dowolnie zmieniać opisy / ścieżki dostępu / ikonki. Ikony są w formacie PNG, więc istnieją tu duże możliwości upiększania.
#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 01 2009 - 21:57

QT TabBar

Platforma: Windows XP + .NET Framework 2.0/3.0, Vista
Licencja: freewareDołączona grafika

Spolszczenie


Aplikacja, która implementuje taby nawigacyjne w Windows Explorer a jest to w postaci nowego toolbaru. Dostępna masa funkcji operacyjnych na tabach takich jak przesuwanie, tworzenie grup, przywracanie zamkniętych, duplikowanie, blokowanie, ochrona hasłem ... No jak wtyczka Firefoxa Tabmix Plus :( Taby można skórować (w opcjach możliwość wskazania własnego obrazu o predefiniowanych rozmiarach). Fajna opcja Folder memo czyli możliwość tworzenia notatek przypominających dla danego tabu. Można też włączyć funkcję Applications i sprecyzować programy, które mają być szybko dostępne z ikonki toolbara (to z kolei przypomina wtyczkę Liska External Application Button :)). Wszelkie opcje ustawień programu oraz operacje na tabach dostępne z prawokliku na obszar tego toolbaru lub taby. Programik posiada też moduły dodatków. Wywołanie z folderu programu QTShortcutKeyEditor.exe uruchomi rozbudowany edytor skrótów klawiaturowych. Ponadto można opcjonalnie włączyć menu launchera: z prawokliku na Pasek zadań w menu Pasków narzędzi zaznaczyć QT Tab Desktop Tool. Efekt po dwukliku na Pulpit, Pasek zadań lub pasek narzędziowy.

Kolejną funkcją QT TabBar jest możliwość podglądu zawartości plików po najechaniu myszką oraz rodzaj extra szybkiej nawigacji przez strzałkę podczepioną do ikony folderu, dzięki której dostajemy menu zawartości folderu umożliwiające szybkie uruchomienie obiektu ze środka bez wchodzenia w folder.

QT TabBar nieznacznie klonuje na XP niektóre funkcje Visty. Zostało to wypunktowane w tym przewodniku transformacji XP na wygląd podobny do Visty: klik. Heh na forum walczyliśmy jak wprowadzić podświetlanie całej linii w widoku Detale w XP - QT Tab ma opcję wyłączania tego w Viście oraz ączania tego na XP. Dodatkowo opcja "Grid lines for detailed view" (siatka w widoku Detale) włącznie z kolorowaniem linii.

Ogólnie do ogarnięcia tego wszystkiego posłuży: manual. Grzebanie w tym to czysta przyjemność.Instalacja: Wypakowujemy, z folderu uruchamiamy RegisterQTTabBar.exe i wybieramy opcję Install a po ukończeniu instalacji przelogowujemy się. Dla XP: z prawokliku na pasek narzędzi wybrać opcję QT TabBar i opcjonalnie QT Tab Standard Buttons a dla Visty Organize >>> Layout >>> Menu bar. Otworzy nam się pierwszy pusty tab i jest to normalne - należy wtedy zamknąć Windows Explorer i go ponownie otworzyć by tabiki działały okej. Widoczność opcji już sobie dokonfigurujecie wedle uznania.

Deinstalacja: Ponownie wywołać RegisterQTTabBar.exe i wybrać opcję Uninstall. Jeśli użytkowano opcję Memo trzeba ręcznie wykosić dodatkowe foldery (patrz manual).
BTW. Jest interferencja z Internet Explorer. Program wprowadza ten toolbar również w IE i wygląda na to że uaktywnienie tych tabów w IE7 kładzie przeglądarkę. Proszę tego nie uaktywniać i zostawić w Paskach narzędzi IE nie zaptaszone.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych