Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Ściąganie z identycznych źródeł (ta sama objętość pliku) o różnych kod

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 ugly_dyer

ugly_dyer

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 13 03 2007 - 20:03

Mam pytanie tyczące się powyższej kwestii. Hipotetyczna sytuacja: szukam jakiegoś filmu, znajduje mi 10 źródeł o jakimś kodzie TTH i inne 10 źródeł o innym kodzie TTH, ale pliki w jednym i drugim przypadku mają tą samą objętość; de facto są to te same pliki, tylko że z niewiadomych powodów różnią się TTH. Pytanie czy można zmusić DC aby wszystkie 20 źródeł było przypisanych do jednego pliku.
Jak wiadomo pliki *.dctmp mają w swojej nazwie dany kod TTH. Zrobiłem mały test i okazało się że ściągnąwszy część pliku o TTH "x" można w nazwie pliku *.dctmp zmienić TTH "x" na jakieś TTH "y" gdy istnieją źródła o takim właśnie TTH dla pliku o tej samej objętości i bez problemu będzie ściągać się dalej z źródeł o TTH "y" ale z "x" naturalnie już nie. Tylko że to nie rozwiązanie tego problemu, a taka mała obserwacja, na bazie której wnioskuję, że powinno to być wykonalne. Używam DC++ 0.674. A może w starszych wersjach DC++ jest to możliwe?

#2 kulmegil

kulmegil

First Rank

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 16 03 2007 - 00:58

Defakto próbujesz ściągnąć 2 różne pliki. W najlepszym wypadku różnią się one paroma bajtami. Przede wszystkim musisz się zdecydować JAKI plik końcowo chcesz posiadać. Teoretycznie z pewnością da się to zrobić, ale DC++ nie pozwoli prawdopodobnie na coś takiego (nie bez sztuczek). Możesz skorzystać ze starej wersji która nie obsługuje TTH...

...ale tak naprawdę to bez sensu. Fajny temat na teoretyczne rozważanie, lecz w praktyce codziennej raczej nie do wykorzystania.

#3 ugly_dyer

ugly_dyer

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 18 03 2007 - 19:51

Nie wiem właśnie jaki jest powód że pliki o identycznej objętości, przykładowo powiedzmy filmy, różnią się kodami TTH. Przecież to dosyć wątpliwe że tyle osób miałoby w nich grzebać, a jeśli by to robili to raczej efektem byłaby przynajmniej minimalna zmiana wielkości pliku.

...ale tak naprawdę to bez sensu. Fajny temat na teoretyczne rozważanie, lecz w praktyce codziennej raczej nie do wykorzystania.

Mnie taka możliwość bardzo ułatwiłaby życie. Ściągam głównie mało popularne, a co za tym idzie posiadane przez niewielką ilość osób filmy i jeśli jakiś release ma np. 6 osób, ale niemal każda (niestety i tak się zdarza) z innym TTH, to taki plik można ściągać i z pół roku.

#4 toudi

toudi

Second Rank

• Na emeryturze
  • 91 postów

Napisano 18 03 2007 - 21:38

Jest taki program crackujacy DC++ ze mozesz sciagac od wielu zrodel naraz ten sam plik co znacznie przyspiesza predkosc <_< Ale na niektorych hubach mozna za to dostac bana albo kicka. Musze poszukac ten program, na 100% gdzies go widzialem w necie.

#5 Chri$

Chri$

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 114 postów

Napisano 19 03 2007 - 13:57

Mam pytanie tyczące się powyższej kwestii. Hipotetyczna sytuacja: szukam jakiegoś filmu, znajduje mi 10 źródeł o jakimś kodzie TTH i inne 10 źródeł o innym kodzie TTH, ale pliki w jednym i drugim przypadku mają tą samą objętość; de facto są to te same pliki, tylko że z niewiadomych powodów różnią się TTH. Pytanie czy można zmusić DC aby wszystkie 20 źródeł było przypisanych do jednego pliku.

Załóżmy, że masz plik tekstowy o wielkości 10 bajtów, otwierasz go i zmieniasz w nim jedną literkę, a następnie zapisujesz. Będzie miał ona cały czas taka samą wielkość ale już będzie inny. Poza tym gdyby to co mówisz było możliwe, to nie miałbyś 2 pliki po 10 źródeł tyko wkrótce zrobiłoby się 10 plików po 2 źródła i właściwie nie wiadomo by było kto ma bezbłędną wersje pliku - tutaj hashowanie ma wiele korzyści.

#6 jmx

jmx

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 166 postów

Napisano 29 03 2007 - 15:58

czasem wystarczy że ktos do filmu xxx wkleji na przykład adres strony www ( tak jak ma to miejsce w 6 sezonie kryminalnych gdzie jest doklejony adres pewnej strony ). I w takim przypadku choc to ten sam film o tej samej nazwie to będzie się różnił hashem. Film pochodzący ze źródła xx o nazwie xx bedzie miał hash xx, a film pochodzący z innego zródła bedzie miał hash yy.
pomijam tu oczywiście programy oszukujące w share <_<

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych