Skocz do zawartości


tablety.pl
Zdjęcie

S.M.A.R.T
  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 watermark

watermark

    Expert Rank

  • Na emeryturze
  • 3611 postów
  • Lokalizacja:piąty wymiar

Napisano 16 03 2007 - 17:38

Raw Read Error Rate
Atrybut ID 01
Atrybut ten zależy od ilości błędów odczytu i stanu powierzchni dysku, wskazuje na częstość sprzętowych błędów odczytu, które wystąpiły podczas odczytu danych z powierzchni dysku. Niskie wartości wskazują na problem z powierzchnią dysku lub głowicami odczytu/zapisu.
Krytyczny: Tak


Throughput Performance
Atrybut ID 02
Łączna (ogólna) sprawność dysku. Jeśli zartość tego atrybutu się obniża jest duża szansa, że zbliżają się problemy z dyskiem.
Krytyczny: Nie

Spin Up Time
Atrybut ID 03
Średni czas na rozkręcenie talerzy (od 0 obr/min do pełnej prędkości). Wartość RAW tego atrybutu wyraża czas w sekundach lub milisekundach.
Krytyczny: Nie

Start/Stop Count
Atrybut ID 04
Wartość RAW tego atrybutu jest liczbą cykli start/stop dysku.
Krytyczny: Nie

Reallocated Sectors Count
Atrybut ID 05
Ilość relokowanych sektorów. Kiedy dysk napotyka błąd odczytu/zapisu/weryfikacji, oznacza ten sektor jako relokowany i przenosi dane do specjalnego zarezerwowanego obszaru (obszaru rezerwowego). Proces ten jest również określany mianem remapowania a relokowane sektory określa się remapami. To właśnie dlatego, na nowoczesnych dyskach, nie widzimy "bad bloków" podczas testów powierzchni
Krytyczny: Tak


Read Channel Margin
Atrybut ID 06
Rezerwa kanału podczas odczytu danych. Funkcja ego atrybutu nie jest objęta specyfikacją.
Krytyczny: Nie

Seek Error Rate
Atrybut ID 07
Częstość błędów wyszukiwania głowic magnetycznych. W razie uszkodzenia mechanicznego systemu pozycjonowania, uszkodzenia serwa albo termicznej rozszerzalności dysku, ilość błędów wyszukiwania wzrasta. Więcej błędów wyszukiwania oznacza pogarszanie się stanu powierzchni dysku i podsystemu mechanicznego dysku.
Krytyczny: Nie

Seek Time Performance
Atrybut ID 08
Przeciętna wydajność operacji wyszukiwania głowic magnetycznych. Jeśli wartość atrybutu maleje, jest to oznaka problemów z podsystemem mechanicznym dysku.
Krytyczny: Nie

Power-On Hours
Atrybut ID 09
Ilość godzin w stanie zasilnia. Wartość RAW atrybutu odpowiada łącznej ilości godzin (lub minut, sekund, w zależności od producenta) przepracowanych przez dysk. Zmniejszenie się tej wartości do poziomu krytycznego (threshold) wskazuje na zmniejszenie się parametru MTBF (średni czas między awariami). Niemniej, w rzeczywistości, nawet jeśli MTBF zmaleje do zera, nie oznacza to że zasoby MTBF całkowicie się wyczerpały i dysk przestanie działać.
Krytyczny: Nie

Spin Retry Count
Atrybut ID 10
Ilość ponowień prób rozpędzenia talerzy. Atrybut ten przechowuje łączną ilość prób uruchomienia talerzy przed osiągnięciem pełnej szybkości obrotowej (pod warunkiem, że pierwsza próba nie powiodła się). Spadek tego atrybutu jest oznaką problemów z podsystemem mechanicznym dysku.
Krytyczny: Nie

Recalibration Retries
Atrybut ID 11
Atrybut ten wskazuje liczbę żądań rekalibracji (po warunkiem, że pierwsza próba nie powiodła się). Spadek tego atrybutu jest oznaką problemów z podsystemem mechanicznym dysku.
Krytyczny: Nie

Device Power Cycle Count
Atrybut ID 12
Atrybut ten wskazuje na łączną ilość pełnych cykli zasilania dysku.
Krytyczny: Nie

Soft Read Error Rate
Atrybut ID 13
Jest to ilość programowych błędów odczytu występujących podczas odczytu danych z powierzchni dysku.
Krytyczny: Nie

G-Sense Error Rate
Atrybut ID 221
Częstość błędów występujących podczas uderzeń. Atrybut ten przechowuje wskazania czujnika przeciążeń i podaje łączną ilość błędów występujących jako rezultat wewnętrznych przeciążeń (upuszczenia dysku, niewłaściwej instalacji, i t.p.).
Krytyczny: Nie

Power-Off Retract Count
Atrybut ID 228
Atrybut ten podaje ile razy dysk był wyłączany.
Krytyczny: Nie

Load/Unload Cycle Count
Atrybut ID 193
Ilość cykli parkowania/wyparkowania ze strefy parkowania (Landing Zone).
Krytyczny: Nie

Temperature
Atrybut ID 194
Temperatura dysku twardego. Wartość RAW tego atrybutu podaje wskazania wbudowanego czujnika ciepła (w stopniach C).
Krytyczny: Nie

Reallocation Event Count
Atrybut ID 196
Ilość operacji remapowania (przenoszenia danych z uszkodzonego sektora do specjalnego zarezerwowanego obszaru - obszaru rezerwowego). Wartość RAW tego atrybutu określa łączną ilość prób transferu danych z relokowanego sektora do obszaru rezerwowego. Liczone są zarówno próby udane jak i nieudane.
Krytyczny: Tak


Current Pending Sector Count
Atrybut ID 197
Bieżąca ilość niestabilnych sektorów (oczekujących na remapowanie). Wartość RAW tego atrybutu wskazuje na łączną ilość sektorów oczekujących na rempowanie. Później, kiedy część z tych sektorów uda się odczytać, wartość jest zmniejszana. Jeśli błędy występują ciągle podczas próby odczytu niektórych sektorów, dysk podejmie próbę odzyskania danych, przeniesienia ich do zarezerwowanego obszaru (obszaru rezerwowego) i oznaczenia sektora jako remapowany. Jeśli wartość tego atrybutu wynosi zero, wskazuje to, że stan powierzchni dysku jest zły.
Krytyczny: Tak


Uncorrectable Sector Count
Atrybut ID 198
Ilość nie korygowalnych błędów. Wartość RAW tego atrybutu wskazuje łączną ilość nie korygowalnych błędów podczas odczytu/zapisu sektora. Wzrost wartości tego atrybutu wskazuje na ewidentne defekty powierzchni dysku i/lub problemy z podsystemem mechanicznym dysku.
Krytyczny: Tak


UltraDMA CRC Error Count
Atrybut ID 199
Łączna ilość błędów CRC w trybie UltraDMA. Wartość RAW atrybutu wskazuje ilość błędów wykrytych przez CRC (CRC Interfejsu) podczas przesyłania danych w trybie UltraDMA.
Krytyczny: Nie

Write Error Rate (Multi Zone Error Rate)
Atrybut ID 200
Częstość błędów zapisu. Atrybut ten wskazuje na łączną ilość błędów zapisu podczas zapisywania sektora. Im wyższa wartość RAW, tym gorszy stan powierzchni dysku i/lub mechanicznego podsystemu.
Krytyczny: Nie

Disk Shift
Atrybut ID 220
Przesunięcie dysków od osi. Wartość RAW pokazuje jak bardzo dysk został przesunięty. Jednostka miary jest nieznana. UWAGA: Przesunięcie dysków jest możliwym rezultatem silnego uderzenia lub upadku.
Krytyczny: Tak


Loaded Hours
Atrybut ID 222
Użycie akuratora głowic magnetycznych spowodowane normalną eksploatacją. Liczy się tylko czas działania akuratora.
Krytyczny: Nie

Load/Unload Retry Count
Atrybut ID 223
Użycie akuratora głowic magnetycznych spowodowane licznymi wystąpienia operacji takich jak: odczyt, zapis, pozycjonowanie głowic i t.p. Liczy się tylko czas gdy głowice były w stanie działania.
Krytyczny: Nie

Load Friction
Atrybut ID 224
Użycie akuratora głowic magnetycznych spowodowane tarciem mechanicznych części dysku. Liczy się tylko czas gdy głowice były w stanie działania.
Krytyczny: Nie

Load-in Time
Atrybut ID 226
Łączny czas działania akuratora głowic. Atrybut ten wskazuje łączny czas w którym dysk był obciążony (przy założeniu, że głowice były w stanie działania, poza obszarem parkowania).
Krytyczny: Nie

Torque Amplification Count
Atrybut ID 227
Ilość prób rozkręcenia talerzy dysku.
Krytyczny: Nie

GMR Head Amplitude
Atrybut ID 230
Amplituda drgań głowic (GMR-head) w czasie pracy.
Krytyczny: Nie
Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.
- Miłego dnia - @watermark™
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych