Skocz do zawartości


tablety.pl

Generatory kolaży i mozaik
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 28 03 2007 - 03:55

webGobbler

The beautiful trashbin

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP/2003, Linux, Mac OS X
Licencja: zlib/libpng License (open source)


Automatyczna zabawka napisana w Pythonie i podobnie jak fraktal maker nie wymaga talentów :) . Program do robienia estetycznego "śmietniczka" czyli miksowania obrazów w celu uzyskania przypadkowego kolażu. Ma opcję ściągania losowych obrazów z predefiniowanych serwisów (deviantART.com, pictures.ask.com, search.yahoo.com/images, images.google.com, flickr.com), które zostaną wzięte do łamigłówki. Nie ma jednak opcji wskazania dowolnej strony www, ale można to obejść posługując się downloaderem typu HTTrack, a po zapisaniu www na dysku pakować składowe obrazy do programu przez opcję dyskową. Ale niekoniecznie obrazy z www - w opcjach można to wykluczyć, ustawiając do miksowania dowolny folder dysku twardego.

Do miksu brane są tylko główne formaty (JPEG, GIF, PNG, TIFF, BMP), ale za to wynikowo o wiele więcej (PNG, BMP, JPEG, GIF, PDF, TIFF, PCX, PPM, XBM, EPS, IM, MSP). W opcjach można ustawić banowaną listę obrazów, typ miksowania i jego częstotliwość, wariant przyciemniony i rozdzielczość obrazu. Rozmiary obrazów mogą być potężne. Autor sam nie wie gdzie jest limit, ale udało mu się bezproblemowo wygenerować 10000x10000. Ogranicza was po prostu pamięć komputerów. Wychodzą z tego całkiem przyjemne graficzki. Można je rzucić z opcji programu na tapetę lub screensaver. Więcej info na stronie projektu: klik.


No proszę, a ja się tyle męczyłam ręcznie na studiach, a tu Jackson Pollock + Marc Chagall w minutę i to z jakich paskudnych grafik wyjściowych :angry:

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 23 12 2009 - 21:21

Mosaizer

The Creative Digital Brush

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7
Licencja: freeware *


I następny program for fun, zabawka do automatycznego generowania efektu mozaiki z obrazu. Składa się z modułów: Creator (mozaikowanie obrazu z innych obrazów wskazanych jako baza danych), Mosaizer (mozaikowanie obrazu przy wykorzystaniu swojej własnej bitmapy, wynik transportowany do Creatora), Photo-Mixer (miksowanie dwóch zdjęć ze sobą), Masker (nakładanie masek). Posiada różne funkcje tunningujące wynikowy obraz. Renderowanie mozaiki może bardzo długi trwać w zależności od czynników typu: ilość składowych obrazów z bazy, ilość podziałów, szybkość komputera .... Jest to bogatszy program niż inne darmowe softy do mozaikowania (Patchwork Maker, MOSAnICk, AndreaMosaic, Foto-Mosaik etc.). Występuje w dwóch darmowych edycjach: Mosaizer Pro (wariant pełny) + Mosaizer Lite (uproszczona szybsza wersja). Od tego samego autora jeszcze jeden darmowy program Textaizer, do generowania ASCII Art z fotek.

* Program startuje w formie "trial". Darmowa rejestracja produktu jest obowiązkowa po 30-dniach. Prośbę o licencję wysyła się z programu: Tools > Register. Zostanie skomponowany e-mail, w którym trzeba wybrać sobie dowolną nazwę użytkownika i hasło, podstawiając te dane: Username=Nazwa Passcode=Hasełko Version=8.0.0.71. Na e-mail przyjdzie klucz SN w załączniku tekstowym.
#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 22 01 2010 - 11:53

Wyleciał stąd Shape Collage. Niestety pojawiły watermarki i blokady.


Textorizer

Platforma: Windows, Linux, Mac OS X
Licencja: free / open source (W3C software license)


Textorizer - Automat do przetwarzania obrazów na rodzaj mozaikowy w oparciu o tekst. Program pracuje w trybie dwu-okiennym. W pierwszym oknie są ustawienia obrazu wyjściowego i parametrów wzoru. W drugim podgląd pracy. Domyślnie jest ustawiony przykładowy obraz wejściowy, co należy oczywiście zmienić wskazując własny plik graficzny. Są dostępne dwie główne opcje przekształceń: Textorizer 1 (tekst rozrzucony) oraz Textorizer 2 (tekst przechodzący przez cały obraz). Domyślny tekst utylizowany jako podkład można wymienić przez opcje "Change Words" / "Change Text" i wskazanie własnego pliku tekstowego. Można ustalić transparentność nakładki tekstowej, dobrać inną czcionkę, przestawić kontrolki regulujące próg / liczbę kresek / wielkość. Rezultat jest natychmiast bez potwierdzeń zapisany w dwóch plikach w katalogu programu: rastrowy textorizer.png oraz wektorowy (a więc skalowalny bez utraty jakości) textorizer.svg. Zmiana domyślnego rozmiaru obrazka następuje poprzez ... najzwyczajniejsze rozciągnięcie okna podglądu. Program automatycznie odnotowuje te zmiany w zrzucanym w swoim katalogu pliku. Efekt końcowy zależy oczywiście od dobranych parametrów, często wybór mniejszych czcionek da ładniejsze wyniki. Dobra zabawa z próbowaniem, a program banalny obsługowo. Przykładowe grafiki zrobione tym narzędziem są do oglądnięcia w galeryjce flickr. Textorizer działa w oparciu o środowisko Java, stąd też wymogiem użytkowym jest jej posiadanie. Sam program wystarczy tylko rozpakować i uruchomić.Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych