Skocz do zawartości


tablety.pl

Obróbka fotografii online
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 29 03 2007 - 23:52

Splashup

Strona domowa: http://www.splashup.com/

Ex Fauxto, teraz pod nową nazwą. Całkiem przyjemny alternatywny mały edytorek grafiki online. Napisany we Flashu i do swojej pracy wymaga zamontowanej stosownej wtyczki Flash w danej przeglądarce internetowej. Możliwości przewidują: zoom, narzędzia rysunkowe i selekcji, pracę na warstwach wraz z podstawowymi ich efektami (shadow, blur, glow, bevel), standardowe operacje korekcyjne typu przycinanie / nasycenie / kontrast oraz zestaw kilkunastu filtrów retuszerskich. Obsługuje system prywatnych folderów na serwerze splashup.com. Otwiera formaty JPEG, PNG, GIF, BMP, TIFF. Pliki można ładować zarówno z dysku twardego komputera, jak i wskazanego adresu URL, a także z serwera własnego splashup i wybranych serwisów społecznościowych (Flickr / Picasa / FaceBook). Obraz można zapisać na dysku twardym lub na wspomnianych serwerach, ale tylko w trzech formatach: PNG, JPG i własnym FXO. Prawidłowo sejwuje transparentność PNG. Można pracować na kilku obrazach jednocześnie.

Wiadomo, edytor jest uzależniony od wydajności łącza, wybrakowany, nie taki oszałamiający i powiewa tutaj nuta "lepszego Painta" ale niewątpliwa zaleta to bezinstalacyjność + szybki dostęp z dowolnego komputera pod warunkiem obecności wtyczki Flash. Dość fajnie się w nim pracuje i pod proste grafiki, banerki czy ręczne szkice etc. idealny. Doceniamy również cenę produktu.

By korzystać z benefitów serwera edytora należy dokonać darmowej rejestracji konta. Klikamy w SignUp, wypełniamy pola rejestracyjne (e-mail nie musi być prawdziwy ale musicie go zapamiętać <_<). Za pomocą wprowadzonego tam mejla i hasła będzie można logować się przez opcję SignIn do edytora. Edytor działa na Firefox, Internet Explorer i Opera.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 14 01 2008 - 02:46

flauntR

Strona domowa: http://www.flauntr.com/

Szwajcarski projekt, scyzoryk jednak zacina. Konceptem środowiska edycyjnego jest wielomodułowość. Strona oferuje kilka odddzielnych Flash'owych aplikacji dedykujących konkretne zagadnienie związane z edycją fotek, wszystko w stylu "one-click effect". W skład wchodzi: stylR, editR, textR, printR, mobilR, picasR, profilR. Formaty otwierane do edycji: JPG, GIF i PNG. Fotki można wskazać wprost z dysku twardego, wprost z www lub kont typu Flickr / Picasa / FaceBook / Bebo. Wygodną funkcją jest symultaniczne ładowanie kilku plików. Na serwerze flauntR jest generowana galeria użytkownika. Obsługuje opcję drukowania. Ma tryb pełnoekranowy. Zaletą całości jest automatyka, dobra organizacja i przejrzystość opcji, przełączanie tabowe między edytorami, oraz ładna skórka całości.
 • stylR - Moduł kartek okolicznościowych. Pozwala wbudowywać zdjęcia w kompozycje / wzory a całość oblewać efektami.
 • editR - Edytor właściwej obróbki fotografii. W Edit podstawowe operacje, w Effects automatyczne upiększacze. Brak funkcji rysunkowych.
 • textR - Umożliwia dodanie napisów do fotki. Niestety proponowane czcionki nie mają polskich ogonków.
 • printR - Coś a'la "drukowanie na koszulkach"
 • mobilR - Tnie fotkę na rozmiar pod tła wybranych telefonów komórkowych
 • picasR - Nakłada na fotografię imitację stylową wybranych wielkich dzieł malarskich
 • profilR - Automatycznie kadruje obraz na rozmiary avatarów ponad 30 predefiniowanych serwisów społecznościowych (np. DeviantArt, Google Talk..)
Do edytora można wejść jako niezalogowany Guest, by oglądnąć i potrenować. Jednakże by móc korzystać z opcji My album na trwałe, zapisywać fotki na dysku twardym oraz korzystać z wydruków, jest wymagane założenie darmowego konta.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 15 01 2008 - 08:55

Picnik

Strona domowa: http://www.picnik.com/

Popularne Flashowe rozwiązanie online. Atrakcyjny "trawiasty" interfejs logicznie uporządkowany, z systemem kart funkcyjnych. W sekcji Edit są zlokalizowane podstawy edycyjne: automatyczna korekta, obrót, kadrowanie, zmiana wymiarów, dostosowanie ekspozycji, modyfikacja kolorów, wyostrzanie, usuwanie efektu czerwonych oczu (ludzkich i zwierzęcych). W sekcji Create jest kolekcja filtrów podzielona wg tematyki m.in. podstawowe (np. czarno-biały / sepia), artystyczne (np. szkic / neon), kolorystyczne, camera, obszar. Możliwe również wstawianie tekstu, kształtów oraz obramowań (np. typu polaroid). Ostateczne wyniki można zapisać na dysku twardym w formatach: JPG, BMP, GIF, PNG, TIFF, PDF. Co więcej, edytor daje wybór dla rozmiaru obrazu poprzez ręczne wprowadzenie parametrów lub stosunek procentowy. Obrobiona grafika może też być wydrukowana, przesłana via e-mail, lub przerzucona na inny serwis. Picnik w trybie obustronnym silnie wiąże się z portalami społecznościowymi: Flickr, Facebook, MySpace, Photobucket, Picasa Web Albums, Freewebs...

Edytor nie wymaga rejestracji. Jednakże opcja bezpłatnej rejestracji daje możliwość ładowania do 5 zdjęć w tym samym czasie oraz moduł Historii. Natomiast zakup pakietu Premium podbija poprzeczkę do 100 oraz uaktywnia dodatkowe funkcje programu (tryb pełnoekranowy, szerszy zestaw filtrów).
FotoFlexer

Strona domowa: http://fotoflexer.com/

Edytor online oparty na Flash, pracujący w tematycznych tabach. W Basic dostępne podstawowe opcje korekty typu obrót, odbicie, przycinanie, zmiana rozmiaru, redukcja czerwonych oczu, autofix. W Beautify wygładzanie / wyostrzanie / usuwanie skaz. W Effects = 20 gotowych automatycznych efektów typu Sepia etc. W Distort kolejne efekty umożliwiające zniekształcenia (zwężanie, ściskanie, rozszerzanie, uwypuklanie). W Decorate pisak, możliwość obramkowania, dodawania tekstu, kształtów, wypełnień a także coś takiego jak Insert-A-Face (tym można np. dopasować twarz do innego obiektu). Wreszcie Geek oferuje takie rzeczy jak: regulacja kontrastu, morfing, Smart Color oraz Smart Resize (cięcie z eliminacją niepotrzebnych części obrazu). Obsługuje pracę na warstwach. Opcja pełnoekranowa FullScreen pozwoli "zapomnieć" o tym, że pracujemy w interfejsie przeglądarki. Obrobiony obraz można zapisać tylko w dwóch formatach: PNG i JPG. Fotkę można zapisać na dysku, ale FotoFlexer posiada też integrację z różnymi serwisami społecznościowymi i można od razu fotę przerzucić na Flickr / Picasa / FaceBook / własny serwer FotoFlexera.

Użytkowanie edytora nie wymaga zakładania konta, choć można to zrobić, by edytor zrobił się bardziej "personal" i był dostęp do serwerowego zapisu obrazu na FotoFlexer.com.
Online PhotoTool

Strona domowa: http://www.onlinephototool.com/

I kolejna propozycja dla przeglądarek, napisana w Javie a nie Flashu. Wymaga więc zamontowanej aktualnej wersji Javy Sun. W ofercie podstawy edycji czyli: skalowanie, przycinanie, obrót i odbicie. Posiada narzędzia rysunkowe i możliwość wstawiania tekstu. Z bardziej zaawansowanych opcji: dopasowanie poziomów i krzywych, balans kolorystyczny, gamma, wyostrzanie, nasycenie i kontrast. Posiada zestaw 22 filtrów retuszujących np. black and white, sepia. Ma też opcję zmiany wielkości powierzchni roboczej dla obrazu (Canvas). Można edytować kilka fotek na raz - są otwierane w kolejnych tabach. Obsługiwane formaty to: BMP, JPG, GIF i PNG. Plik można wskazać z dysku lub ze strony www, zapisać zaś albo na ich serwerze albo na dysk twardy. Autor daje też bookmarklet / skryptozakładkę pod Firefoxa i Internet Explorer, który umożliwia ładowanie dowolnej foty z www wprost do edytora. O montażu bookmarkletu jest na samym spodzie helpu: klik

Rejestracja nie jest wymagana, by móc pracować w edytorze i zapisywać obrobioną grafikę u siebie na dysku. Ale jest konieczna jeśli chcecie zapisywać foty na ich serwerze onlinephototool.com.
Cellsea

Strona domowa: http://www.cellsea.com/

Edytor grafiki online z całkiem pokaźną listą narzędzi i filtrów retuszerskich. Z typowych prostych możliwości obróbki: wstawianie tekstu, rysowanie obiektów, skalowanie, kadrowanie (również wg kilku presetów pod tapety na telefony komórkowe), obrót, odbijanie, różne typy efektu rozmycia i wyostrzanie. W Colors możemy dopasować takie rzeczy jak RGB / HSB, przeźroczystość, kontrast, ekspozycję, nasycenie etc., odwrócić kolory lub zmienić na grayscale. Effects oferuje 20 filtrów specjalnych efektów np. flara czy wytłaczanie. Zakładka Distortion posiada rozmaite efekty zniekształceń. Formaty możliwe do wprowadzenia to: BMP, JPEG, GIF, PNG, TIFF, FPX i PNM. Pliki można wskazać wprost z własnego dysku lub ze wskazanego adresu internetowego. Maksymalna waga ładowanego pliku = 10MB. Dodatkowo można zaaplikować sobie skryptozakładkę importera pod Firefoxa / Internet Explorer: klik.

Korzystanie z edytora nie wymaga żadnych rejestracji i zakładania kont.
Takich tworów online jest całkiem sporo, nie wszystkie grzeszą jakością i szeroką pulą efektów. Im dalej, tym gorzej..... Przykładowo są jeszcze:

myImager / Snipshot / PixelPerfect / Fanstudio / Phixr / Fotocrib / Pixer / nexImage / ImageAuthor / Improve Your Image ;)

Użytkownik picasso edytował ten post 16 05 2010 - 04:36


#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 26 02 2008 - 22:02

Rsizr

Strona domowa: http://rsizr.com/

Bardzo wąsko specjalizowany edytor online. Specjalny skaler, który bazuje na świeżutkim algorytmie Seam Carving. Jest to "inteligentne skalowanie", które potrafi zachować proporcje obiektów. W czym rzecz można pojąć czytając te opisy zagadnienia: klik / klik. Tutaj mamy zaś dość wierną realizację tego efektu w praktyce online.

Edytor pracuje na bazie technologii Flash i zawsze przy uruchamianiu sprawdza aktualność wtyczki (jeśli wykryje zdezaktualizowaną można to ominąć przez opcję bypass). Na pierwszym ekranie będzie prośba o wskazanie fotki. Formatami możliwymi do załadowania są: JPG, GIF i PNG. Po załadowaniu zdjęcia dostaniemy się do właściwego edytora podzielonego na taby. Naokoło foty po lewej i na górze są umieszczone suwaki, za pomocą których wybieramy jaki ma być zakres nakładania Seam Carving. Po przesunięciu suwaków aplikacja przetworzy obraz (wtedy po focie latają czerwone błyskawice), a wynikowo pojawią się uchwyty na krawędziach obrazka, za pomocą których możemy zacząć sobie skalowanie. Z punktu widzenia Seam Carving najistotniejsze są opcje w dwóch ostatnich zakładkach. Opcja Preserve (zielony pędzelek) służy do zamalowania tego obiektu fotografii, który ma pozostać intactum podczas skalowania na tyle ile to możliwe. Opcja Remove (czerwony pędzelek) umożliwia wskazanie fragmentów, które mają zostać zdegradowane podczas skalowania w dół (przy skalowaniu w górę ulegają "multiplikacji"). Funkcja Erase pozwoli odmalować błędnie zakolorowane obszary. Preserve i Remove nie są konieczne by wykonać takie skalowanie, aczkolwiek zdanie się na pełną automatykę może mieć znacznie gorsze rezultaty. Takie edycje to metoda prób i błędów, ale jest to bardzo ciekawe zagadnienie i fajna zabawa. Edytor jest ciągle testowy i różnie to działa.


Z dyskowych propozycji realizujących Seam Carving widziałam jeszcze: Liquid Rescale (wtyczka do Gimpa) oraz Resizor.


#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 04 04 2008 - 21:33

Photoshop Express

Strona domowa: http://www.photoshop.com/

Wymęczyli w końcu Photoshopa Online. Wg spodziewań z Photoshopem to nie ma nic wspólnego, a jest nawet gorzej: bardzo uszczuplony edytor, mający na teraz nawet mniej opcji niż alternatywne propozycje online. Oferuje tylko podstawowe edycje pliku graficznego podzielone na trzy główne sekcje: Basic + Adjustments + Advanced. W skład możliwości wchodzi m.in. obrót i przycinanie, zmiana rozmiaru wg gotowych matryc np. na telefon komórkowy lub wg ręcznych parametrów, regulacja naświetlenia, usunięcie efektu czerwonych oczu, nasycenie barwne, wyostrzanie, efekty zniekształceń / szkicu / tint / black&white. Edytor ma też funkcjonalność Decorate do nakładania tekstu czy komiksowych chmurek, jeszcze w beta. Dodatkowo są funkcje wysyłania zdjęć via e-mail, tworzenia własnego albumu fotek i współdzielenie się nimi ze znajomymi, oraz związanie z logowaniem do innych serwisów (Flickr / Picasa / Photobucket / FaceBook). Firma przeinwestowała edytor właśnie w kierunku społecznościowym. Całościowo to jedynie namiastka edycyjna. Brakuje wielu rzeczy: słaby zestaw filtrów, nie ma pracy na warstwach, bez możliwości rysunkowych, a jedyny format graficzny do uploadowania to JPG.

Edytor można oglądnąć uruchamiając próbną opcję Test Drive. Ale by korzystać z edytora na stałe, uploadować swoje fotki i mieć pełny zakres funkcji, jest wymagana rejestracja konta Photoshop Express ID z potwierdzeniem na e-mail. Wtedy też pada pytanie o tzw. "Personal sharing URL", który będzie po prostu adresem waszych współdzielonych albumów http://NaszNick.photoshop.com.


#6 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 21 08 2008 - 19:05

Bakumatsu Koshashin Generator

Strona domowa: http://labs.wanokoto.jp/olds

Japoński serwis online, który umożliwia "postarzanie" zdjęcia, tak by wyglądało jak zrobione kilkadziesiąt lat wcześniej. Efekt nakłada taki kawowy kolorek i podniszczenie faktury. Obsługa konwertera jest bardzo banalna. Wystarczy wskazać plik z dysku twardego lub link do obrazu w internecie i uruchomić konwersję buttonem Convert. Wynik jest trzymany na serwerze tylko 2 / 3 dni, o ile nie zapiszemy na dysku. Projekt gadżetowy dla tych, którzy nie umieją przeprowadzić akcji postarzania w Photoshopie, lub chcą to załatwić mega-błyskawicznie.

#7 qncept

qncept

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 163 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Kielce niekiedy Brodnica :-)

Napisano 30 01 2009 - 22:40

LunaPic

Strona domowa: http://lunapic.com/editor/

Stronka do edycji fotografii, dodawania efektów oraz do robienia animowanych gifów. Obsługiwane typy obrazów i video to m.in: GIF, JPG, BMP, PNG, AVI, MPG, FLV i RM. Maksymalny rozmiar pliku 2MB. Coś dla leniwych :-)

#8 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 03 2009 - 04:08

Aviary

Strona domowa: http://aviary.com/home

... czyli Ptaszarnia. Atrakcyjny i estetycznie zaaranżowany pakiet graficznych narzędzi online pracujących w technologii Flash. Aktualnie w zestawie następujące ptaszki:
 • Raven - Duża ciekawostka w edytorach online. Jest to edytor wektorowy (kiedyś był za darmo konwerter Vector Magic, niestety aktualnie komercja).
 • Phoenix - Edytor zdjęć o pewnych zapożyczeniach z Photoshopa.
 • Toucan - Generator palet barwnych
 • Peacock - Kreator filtrów i artów
 • Falcon + Talon - Rozszerzenie Talon dla Firefox pod zrzuty ekranu
Phoenix - Edytor pozwala założyć surowy pusty projekt lub załadować określony obraz do obróbki. W transformacjach standardowy zestaw obracania / odbijania / przekształceń z wolnej ręki. W puli korekcje obrazu typu kontrast, jasność, nasycenie, poziomy (ale brak edycji krzywych). Dostępny i podstawowy zestaw filtrów. Toolbox narzędziowy udostępnia: wymiarowanie obrazu, selekcje, deformator, rysowanie kształtów, pędzle, klonowanie etc. Obsługuje system pracy i operacji na warstwach, wliczając: sposób mieszania warstw, wartość kanału alfa, efekty, oraz importowanie plików Peacocka (klik). Obecna wielopoziomowa komenda Cofnij oraz Historia operacji. Potrafi otwierać pliki lokalne lub ze wskazanego adresu internetowego w formatach JPG / GIF / PNG (w zapisie pojawia się jeszcze TIFF), lub importować je także z kont społecznościowych. Wynikowe prace są zapisywane albo w formie eksportu na dysku twardym, albo na serwerze. Aktualnie prace można zapisać na swoim komputerze tylko jako płaskie. Opracowania warstwowe są przetrzymywane na serwerze, jednakże nie są dostępne do pobrania, to ma umożliwić w późniejszym czasie subskrypcja. Serwer przetrzymuje je w natywnym formacie *.EGG.

Dotychczas był to system na zaproszenia. Aktualnie już wersje beta narzędzi zostały upublicznione. Wszystko jest za friko, aczkolwiek są komercyjne rzeczy w rękawie - porównanie z użytkowaniem Pro: klik. W planach jest wydanie wersji opartej o Adobe Air potrafiącej pracować w trybie offline, oraz inne gatunki (edytor 3D, tekstowy, audio, DTP....).

Użytkowanie edytorów oraz lokalny zapis plików nie wymagają rejestracji. Jednakże posiadając bezpłatne konto zyskamy możliwość gromadzenia prac na serwerze oraz uczestnictwa w społeczności Aviary. Swoje grafiki możemy oznakować jako prywatne lub publiczne.


#9 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 27 03 2009 - 07:17

Sumo Paint

Strona domowa: http://www.sumopaint.com/web/

"...put Pablo Picasso to shame" ;) Flashowy edytor pochodzenia fińskiego o "szopowym" klimacie, naśladującym tradycyjny edytor grafiki, w dość udany sposób. W podstawach edycji są typowe: zmiany rozmiaru obrazu / przestrzeni roboczej, funkcje obrotowe, odbijanie, przycinanie. W dopasowaniach znajdziemy regulację poziomów, kontrastu / jasności, nasycenia, balansu kolorystycznego, temperatury barwnej, posteryzację. Posiada sporą gamę narzędzi, filtry, próbnik kolorów. W kształtach kilka ciekawych rozwiązań m.in. narzędzie symetrii. Wbudowana spora kolekcja pędzli oraz narzędzie "atramentowe". Ma mocne wsparcie dla operacji na warstwach: relokowanie, spłaszczanie, transparentność, tryb mieszania, nakładanie efektów, importowanie obrazu do warstwy. Obsługuje tryb pełnoekranowy. Otwiera pliki JPG/GIF/PNG z dysku twardego, predefiniowanego URL lub konta Sumo. Finałowy materiał może zostać zapisany na dysku w JPG / PNG, lub na koncie Sumo (wtedy są zachowywane warstwy i edytowalne efekty warstw). Opis funkcjonalności w: helpie. Klasyczny przypadek w aplikacjach tego pokroju to rozbudowana społeczność.

Praca w edytorze nie wymaga rejestracji. Rejestrując darmowe konto uzyskujemy dodatkowo: magazyn na pliki, zapis z warstwami, sprzężenie z inicjowaniem wtyczki Cooliris 3D. Rejestracja jest błyskawiczna spod edytora, wprawdzie jest prośba o e-mail, ale i tak go można wyzerować ze swojego profilu.Pixlr

Strona domowa: http://www.pixlr.com/

Produkcja szwedzka, również w technice Flash i interfejsie mimetyzującym aplikacje desktopowe. Nieco podobny do Sumo, ale ma mniej możliwości i słabsze funkcje. Zawiera regulacje rozmiaru obrazu oraz obszaru roboczego, plus podstawowe przekształcenia obrotowe. W dopasowywaniu obrazu znajdziemy: jasność / kontrast, barwę i nasycenie, kontrolę poziomów i krzywych, inwersję, usuwanie koloru czy też posteryzację. Możliwe dodawanie efektów specjalnych z bazy filtrów np. rozmycie, wyostrzenie, czy plakat artystyczny. W pakiecie narzędzi m.in. zaznaczanie, kadrowanie, wypełnianie kolorem, wybrzuszenie, smużenie, usuwanie czerwonych oczu, stempel itp. Również i ten edytor pracuje w oparciu o warstwy i adresuje wiele operacji ich tyczących takich jak nakładanie stylu. Otwiera formaty JPG / GIF / PNG z dysku twardego lub wskazanego URL. Finałowo są obsługiwane natomiast JPG, BMP i PNG. Jako jeden z nielicznych tu zaprezentowanych jest pozbawiony integracji z portalami społecznościowymi. Bonus: w interfejsie obecny język polski.

Brak wymogów rejestracyjnych.

Inne wygrzebane narzędzia online:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych