Skocz do zawartości


tablety.pl

Zamiana chronionych plików modyfikowanymi
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 27 04 2007 - 01:50

Replacer

Platforma: Windows 2000/XP
Licencja: freeware


Replacer to narzędzie, które pozwala w bezbólowy sposób zamienić oryginalne pliki Windows 2000 i XP chronione via Windows File Protection, modyfikowanymi przez nas. Np. zamiana explorer.exe / shell32.dll etc ich odpowiednikami z wymienionymi ikonkami, wyciętymi komponentami GUI Windows ..... Idealny towarzysz komputerów, na których użytkownicy lubią zmieniać ręcznie wygląd różnych elementów Windows. Program nie jest przeznaczony dla systemów Vista/7 (systemy te mają zupełnie inny rodzaj Ochrony). Obsługa:

1. Uruchomić plik replacer.cmd. Na czarne okno linii komend przeciągnąć oryginalny niemodyfikowany plik Windows, który chcemy zastąpić innym (w przykładzie C:\WINDOWS\system32\shell32.dll) i ENTER.

2. Ponownie przeciągnąć na okno linii komend - tym razem plik, który zmodyfikowaliśmy i chcemy podstawić w zamian oryginału (w przykładzie C:\shell32.dll) i ENTER.

3. Aplikacja zawiadomi o tworzeniu kopii zapasowej i zapyta o kontynuację co zatwierdzić przez wpisanie Y z klawiatury i ENTER.

4. Pliki zostaną zamienione. Padnie prośba o wciśnięcie dowolnego klawisza by zamknąć okno aplikacji oraz prośba o reset komputera by pliki uległy zamianie.

Jeśli po zamianie plików Windows nie startuje: Replacer ma funkcję odwrócenia najnowszej z dokonanych modyfikacji. Służy temu plik C:\WINDOWS\ReplacerUndo.txt. By odwrócić zmiany:

1. Start do Konsoli Odzyskiwania.

2. Wpisać komendy:

BATCH ReplacerUndo.txt
EXIT


Poczytać plik readme Replacera, jak wykorzystać system scriptingu do hurtowej zamiany plików.


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 10 02 2010 - 05:22

Windows Se7en File Replacer

Platforma: Windows Vista / Windows 7 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware


Tym razem coś pod nowe platformy. Jest to miniaturowe narzędzie napisane w AutoIT, które umożliwia podmianę plików DLL oraz EXE Windows Vista i Windows 7 chronionych przez WRP. Typowe przeznaczenie to np. zamiana pliku, który ma zedytowane zasoby (podstawione nowe ikony etc), ale może być też ratunkiem dla plików zainfekowanych. Obsługa: wystarczy upuścić na okno plik do zamiany lub wskazać go ręcznie (chodzi o plik, który ma podstawić oryginał), program automatycznie namierzy plik który ma być zamieniony w system32 (jeśli nie = będzie prośba o wskazanie), zresetuje uprawnienia oryginału (przejmowanie na Własność), zbackupuje plik źródłowy w oryginalnym folderze (plik pojawi się z rozszerzeniem *.bak) i spróbuje pliki zamienić. Jeśli plik jest w użyciu, można zutylizować funkcję zamiany plików na bootowaniu. Drag'n'drop na okno działa tylko jeśli jest wyłączone UAC, jeśli zaś jest włączone należy się posłużyć buttonem Manual. Jest i funkcja Restore do odkręcania. Program na systemach 64-bitowych interesuje się jedynie katalogiem X:\WINDOWS\system32. Przestroga: takie podmiany plików tylko na własną odpowiedzialność.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych