Skocz do zawartości


tablety.pl

Otwieranie formatu *.docx
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 01 05 2007 - 03:09

Office 2007 wprowadził nowy typ dokumentu - Open XML co jest łatwo charakteryzowane rozszerzeniem *.docx (Word), *.xlsx (Excel), *.pptx (PowerPoint). Z otwieraniem i konwertowaniem poza środowiskiem MS Office 2007 ciężka sprawa. Poniżej mała porcja darmowych pomocy:


Microsoft Office Compatibility Pack

Jest to dodatek do Office 2000, 2003 i XP Microsoftu, który umożliwi obsługę nowych typów dokumentów pochodzących z Office 2007. Pack ukompatybilniający pozwoli w starszych wersjach Office otwierać i tworzyć dokumenty 100% zgodne z nowym formatem Worda, Excela i PowerPointa 2007. Przed montażem pakunku jest wymagane uzupełnienie posiadanych Office o wszystkie łatki. Linki dla Office ENG i PL:

http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=en
http://www.microsoft.com/downloads/details...;displaylang=pl


MOICE

MOICE (Microsoft Office Isolated Conversion Environment) to dodatek do Office Compatibility Pack umożliwiający konwersję starych formatów Office do nowych:

http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/935865OpenOffice.org OpenXML Translator

Jest to konwerter formatu OpenXML umożliwiający wczytywanie i zapisywanie dokumentów *.docx z poziomu OpenOffice.org. Niestety ten konwerter działa tylko z wersją OpenOffice wypuszczoną przez Novella (tzw. OpenOffice.org Novell Edition). Tę specjalną wersję Novella i towarzyszący konwerter (oba dostępne w wersji PL) można pobrać stąd:

http://download.novell.com/Download?buildid=fNA8j85cr8M~
http://download.novell.com/Download?buildid=d3PAMYmvjOg~

Instalacja konwertera dla Windows: pobrać plik odf-converter-1.1.1-1.oxt. Uruchomić OpenOffice w wersji Novell >>> Tools / Narzędzia >>> Package Manager / Menedżer pakietów >>> wskazać plik OXT >>> przeładować OpenOffice. W menu Zapisz jako będzie dostępna nowa pozycja "Microsoft Word 2007 Document (.docx)".

Aktualizacja: Najnowsza wersja OpenOffice.org ma już wbudowaną obsługę tych formatów.
ODF Add-in for Microsoft Open XML

OpenXML/ODF Translator to wtyczka do Officów MS w tym Office 2007 umożliwiająca konwersję dokumentów Open XML do ODF i vice versa. Office 2007 nie posiada natywnej obsługi ODF, za to jest to format używany przez OpenOffice. Ten projekt został właśnie wykorzystany przez Novella i przeportowany do OpenOffice.org owocując wtyczką OpenOffice.org OpenXML Translator linkowaną powyżej.NW Docx Converter

Konwerter umożliwiający przerobienie formatów Word 2007 (*.docx, *.dotx) i OpenOffice (*.sxw, *.odt) na format richtext (rtf).DocX Converter

Mini konwerter online dla Windows umożliwiający konwersję formatu *.docx na prosty html. Ze strony można też pobrać widżet dla MacOs przeprowadzający to samo.OpenXMLWriter

Edytor tekstowy umożliwiający tworzenie dokumentów formatu *.docx.
.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych