Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

[z] Fallout 3 [z]

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
42 odpowiedzi w tym temacie

#31 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 31 10 2007 - 11:49

Kilka nowych faktów o Fallout 3

Przedstawiciele Bethesdy raczej niechętnie dzielą się informacjami o trzeciej części Fallouta. Ostatnio jednak Pete Hines zrobił wyjątek i zdradził nieco szczegółów dotyczących gry.
Pierwszą rzeczą o jakiej wspomniał przedstawiciel Bethesdy jest system podróżowania pomiędzy miastami. Ten różnić się będzie od tych zastosowanych w poprzednich częściach. Teraz szybkie przejście od jednej lokacji do drugiej możliwe będzie tylko wtedy, gdy już wcześniej przejdziemy daną trasę normalnie. Ma to swoje logiczne wytłumaczenie. Aby chodzić po pewnej drodze szybciej, najpierw musimy ją poznać.
Pewne zmiany zostaną naniesione również na system reputacji. Gracze nie będą musieli wybierać pomiędzy byciem "dobrym" lub "złym". Możliwe będzie zachowanie neutralności w wielu sytuacjach, co również zaowocuje wieloma pozytywami.
Znikną również "niewidzialni strażnicy moralności". Chodzi generalnie o sytuacje w której robimy coś, czego nikt nie jest w stanie zobaczyć. Takie zachowania nie będą miały bezpośredniego wpływu na naszą reputację. Jeżeli zabijemy człowieka w pustym domu a w okolicy 1 kilometra nie ma żadnego świadka, to nasza karma nie ulegnie zmianie. Trzeba przyznać, że doda to grze odrobinę przyjemnego realizmu.
To na razie na tyle jeśli chodzi o nowości ze świata Fallouta 3. Na więcej musimy jeszcze poczekać.
źródło

@watermark™
Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.
- Miłego dnia - @watermark™

#32 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 19 11 2007 - 14:35

Fallout 3 bardziej ograniczony od Obliviona

Czy to możliwe żeby kolejna produkcja tej samej firmy była bardziej ograniczona od poprzedniej? Jak najbardziej. Szczególnie jeśli chodzi o zupełnie inny system budowania RPG jaki stosuje Bethesda w przypadku Fallouta 3.

Takich wiadomości udzielił w wywiadzie dla CGV, Pete Hines z Bethesdy. Firma ta zarzekała się kiedyś, że chce aby tworzona przez nich trzecia część Fallouta nie odbiegała znacznie od poprzednich. Wielu graczy natomiast obawiało się, że w rękach Bethesdy gra stanie się taka, jak choćby Oblivion.
Jak wynika z wywiadu, gracze mogą spać spokojnie. Hines wyjaśnił, iż jego firma nie stara się w żaden sposób upodobnić Fallouta do Obliviona. Wytłumaczył też podstawowe różnice w projektowaniu tych dwóch gier. Tak jak w Oblivionie gracz mógł zrobić praktycznie wszystko co chciał, w Falloucie ta kwestia wygląda już zupełnie inaczej.

Fallout 3 zamiast w ilość idzie w jakość. W grze będzie dostępna mniejsza ilość questów, ale z wieloma możliwościami ich zakończenia. Są też rzeczy, których zrobić się nie da (np. aby ułatwić sobie wykonanie zadania) bądź też takie, które będą zablokowane przez pewną część gry.

Hines wspomniał także o różnych zakończeniach trzeciej części Fallouta. Według niego, ma ich być od dziewięciu do dwunastu, w zależności od decyzji podjętych w trakcie gry. Hines daje tu przykład miasta Megaton. Gracz będzie je mógł wysadzić, bądź też pozostawić nienaruszone. W zależności od tej decyzji nastąpi duża zmiana w dalszej rozgrywce.

źródło & trailery

Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.

#33 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 06 12 2007 - 16:52

Nowe wiadomości o Fallout 3

Fallout 3 jest bez wątpienia jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów ostatnich lat. Wiadomo, że prace nad grą toczą się od dłuższego czasu. Data premiery wciąż pozostaje jednak tajemnicą... Jak umilić sobie oczekiwanie?
Znany serwis o Falloucie, No Mutants Allowed, opublikował właśnie kilka screenów związanych z najnowszą częścią gry. Są to skany z magazynu PC Gamer, z numeru styczniowego. Widać na nich poglądowe rysunki wraz z komentarzami odnoszącymi się do rozgrywki.
Dwie rzeczy przykuwają uwagę. Po pierwsze, w trzeciej części Fallouta architektura ma być bardziej realistyczna. Chodzi o to, że oko wytrawnego gracza będzie mogło odnaleźć tam szczątki bardzo znanych budynków z naszej rzeczywistości, np. waszyngtońskiego Kapitolu.
Drugą ważną kwestią są zapowiedzi mówiące o tym, że nowa odsłona gry będzie bardziej widowiskowa od poprzednich. Więcej zatem będziemy mieli potężnych mutantów, wybuchających samochodów oraz przeciwników z wyrzutniami rakiet na ramionach.
O ile pierwsza rzecz może być całkiem dobrym pomysłem, o tyle druga może trochę martwić. Fallout nie był bowiem wielbiony przez fanów z powodu efektownych wybuchów oraz szybkiej akcji. W tej grze chodziło o coś więcej, o niepowtarzalną fabułę i klimat. Cóż, mamy nadzieję, że twórcy zdają sobie sprawę z tego, iż efekty specjalne to nie wszystko...

Dołączona grafika
źródło

#34 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 11 01 2008 - 11:27

Po okresie względnej ciszy nad najnowszą częścią kultowego Fallouta, jeden z jego twórców "nie wytrzymał" i postanowił zdradzić pokaźną część fabuły dotyczącej obecności Bractwa Stali w grze.
Jeden z projektantów Fallouta 3, Emil Pagliarulo, postanowił zdradzić szereg sekretów kryjących się za obecnością Bractwa Stali w ruinach Waszyngtonu, gdzie toczyć się będzie akcja gry.
Bractwo Stali, które za klucz swojego działania obrało zbieranie i trzymanie w bezpiecznym miejscu pozostawionych bez nadzoru nowoczesnych technologii, miało swój oczywisty cel aby udać się do Waszyngtonu.

Była stolica USA, nazywana teraz "Capital Wasteland", musiała bowiem pozostawić po sobie szereg nie pilnowanych już technicznych nowinek. Dowództwo Bractwa z Kalifornii wysłało więc ekspedycję, której liderami byli Paladyn-idealista Owyn Lyons i ekspert do spraw technologii Rotchild. Ten pierwszy postanowił zabrać ze sobą jeszcze swoją nieletnią córkę, Sarę.
Ekspedycji udało się zdobyć wiele technologii, między innymi z ruin Pentagonu, gdzie w rezultacie Bractwo stworzyło swoją bazę, nazwaną Cytadelą. Niestety nawet tak silne organizacje o militarnym drygu przechodzą kryzysy. Taki też dopadł nową siedzibę Bractwa Stali w Waszyngtonie.

Idealista Lyons uważał bowiem, że najważniejszym celem Cytadeli powinna być pomoc ocalałym mieszkańcom Waszyngtonu. Zupełnie innego zdania była centrala Bractwa, która nakazywała skupienie się na szukaniu technologii i oznak funkcjonowania mutantów w tamtym rejonie.
W rezultacie tej kłótni w samej Cytadeli dochodzi do rozłamu. Technologie zostają wykradzione przez jedną z grup, a centrala Bractwa Stali ucina wszelkie kontakty z uczestnikami wyprawy do Waszyngtonu.

Właśnie w tym momencie na Lyona i jego już dorosłą córkę trafi gracz. W roku 2277 spotka on idealistycznego paladyna pogrążonego w różnych małych wojenkach, ciągle starającego się na własną rękę prowadzić Bractwo Stali. Uciekinierzy z Cytadeli, zwani "Wygnańcami" przejęli rolę Bractwa w odnajdywaniu technologii. W przeciwieństwie jednak do niego, grupa ta jest niezwykle groźna.
Na tym Emil Pagliarulo poprzestaje w swojej opowieści. Zdradza tylko, że to właśnie od gracza będzie zależało co skrybowie Bractwa napiszą o bohaterze Fallout 3.

Dołączona grafika Dołączona grafika

Dołączona grafika

źródło & trailery (2)

#35 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 18 02 2008 - 14:02

Fallout 3 nie tak rozległy jak Oblivion

Producenci najnowszej części Fallouta 3 zdradzili kolejny szczegół dotyczący tej wielce oczekiwanej produkcji. Tym razem dotyczy on obszaru na jakim poruszać się będzie gracz.
Wieści o rozmiarze Fallouta 3 wyszły na jaw w rozmowie jaką przeprowadził wiceprezes Bethesdy, Pete Hines, z dziennikarzem GamePlayer.com.au. Okazuje się, że twórcy gry zmienili nieco podejście do rozmiaru terenu dostosowując się do wymagań zupełnie innego świata.
"Nigdy nie przeszliśmy całego świata gry, ale szacujemy, że jest on wielkości 50 do 80% rozmiaru Oblivionu" - powiedział Hines. Zmniejszenie rozmiaru gry w stosunku do poprzedniej produkcji firmy jest jednak uzasadnione. W przeciwieństwie do Oblivionu, Fallout 3 dotyczy świata, który został praktycznie permanentnie zniszczony.
Twórcy gry mogliby zapewne stworzyć dziesiątki kilometrów kwadratowych pustkowi jednak mija się to z celem. Dlatego też producenci postanowili się skupić na nieco mniejszym obszarze, na fragmentach świata gdzie życie do końca nie umarło.

źródełko

#36 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 04 07 2008 - 12:47

Fallout 3 zakazany w Australii?

Fallout 3 jest bez wątpienia jednym z najbardziej oczekiwanych tytułów tego roku. Wiele wskazuje jednak na to, że australijscy fani tego dzieła nie będą mieli możliwości zagrania w grę.
Bardzo kontrowersyjną informację podał angielskojęzyczny serwis gamershell.com. Co ważne, na razie ma ona status plotki. Wiele wskazuje jednak na to, że australijska komisja klasyfikująca gry komputerowe (Australian Office of Film and Literature Classification board) odrzuci Fallouta 3.

Główny problem polega na tym, że w grze dozwolone jest używanie takich substancji jak morfina. To dopuszczone jest jedynie w przypadku produktów dostępnych od 18 roku życia. Jednak gry w Australii mogą być sklasyfikowane najwyżej jako "15+", co znacznie komplikuje sprawę Fallouta.

Nawet gdyby plotka ta okazała się prawdziwa, twórcom gry przysługuje jeszcze prawo do odwołania. Historia pokazuje jednak, że w przypadku Australii odwołanie to w większości wypadków okazuje się nieskuteczne.

źródło

#37 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 07 07 2008 - 11:47

Poznaj zawartość polskiej Edycji Kolekcjonerskiej Fallout 3

Cenega zaprezentowała ostatnio planowaną zawartość rodzimej Edycji Kolekcjonerskiej gry Fallout 3. Pakiet prezentuje się ciekawie, choć trzeba przyznać, że widzieliśmy już o wiele bogatsze zestawienia gadżetów.

Cenega ogłosiła, że w skład polskiej Edycji Kolekcjonerskiej Fallout 3 wejdą: gra na krążku DVD, metalowe pudełko śniadaniowe Vault-Tec, figurka Vault Boy'a z kiwającą głową, bonusowa płyta w materiałami dotyczącymi produkcji gry oraz artbook zawierający szkice koncepcyjne wraz z komentarzami autorów.

Dołączona grafika

Pakiet trafi na rynek w IV kwartale bieżącego roku. Niestety, nie wiemy jeszcze ile będzie kosztować. Sama gra dostępna będzie na wszystkie najważniejsze platformy, czyli PC, Xbox 360 oraz PS3.

źródło

#38 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 10 07 2008 - 10:34

Fallout 3 oficjalnie zakazany w Australii

Sprawdziły się najczarniejsze plotki. Sprzedaż Fallouta 3 została już oficjalnie zabroniona na terenie Australii. Czy to dopiero początek kłopotów gry?
Tydzień temu informowaliśmy o pewnych plotkach, które obiegły sieć. Chodziło o sytuację prawną gry Fallout 3 w Australii. Wiele wskazywało na to, że gra nie zostanie tam dopuszczona do sprzedaży.

Teraz wszystko stało się jasne, a najczarniejszy scenariusz stał się prawdziwy. Fallout 3 oficjalnie został sklasyfikowany jako "RC" (refused classification) co oznacza, że nie może być sprzedawany na tamtejszym rynku.

Co ciekawe, okazuje się, że Fallout 3 nie musi mieć takich problemów w innych zakątkach świata. Australia posiada niezwykle restrykcyjne prawo jeśli chodzi o materiały umieszczane w grach.

Nie dopuszczane do sprzedaży są tam wszystkie tytuły, które nie zmieściły się w przedziale wiekowym "do 15+". Wszelkie gry oznaczane symbolami 18+ nie mają zazwyczaj szans na tamtejszym rynku. Na szczęście zdaje się, że przyszłość Fallouta 3 na naszym kontynencie jest niezagrożona. W końcu daleko tej grze do brutalności choćby Manhunta.

źródło

Dołączona grafika

#39 montek

montek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1424 postów

Napisano 23 07 2008 - 11:11

jest jeszcze survival edition
Dołączona grafika
http://fallout.beths...e/pr-060608.php

oficjalna strona gry w wersji PL
http://fallout.beths...l/home/home.php

a także trzy filmy pokazujące gameplay
http://trailers.game...onf_df_dvwt.mov
http://www.gametrail...8.html?type=flv

!!!szukajcie(na forum...)a znajdziecie!!!
Dołączona grafika

#40 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 21 08 2008 - 11:36

Fallout 3 zadebiutuje pod koniec października

Od dawna wiedzieliśmy, że twórcy planują wydanie gry na przestrzeni zbliżającej się jesieni. Dokładny termin był nam do tej pory nieznany. Dziś wiemy już kiedy gra zagości na półkach sklepowych. Osoby, które wyczekują tytułu, powinny sobie zaznaczyć w kalendarzu datę 28 października, bo właśnie tego dnia odbędzie się jego premiera za Oceanem. Natomiast trzy dni później Ubisoft wyda grę w krajach Starego Kontynentu. Kiedy Fallout 3 zawita do Polski, na razie nie wiadomo, firma Cenega Poland, będąca dystrybutorem wstrzymuje się z takimi informacjami.

Przypomnijmy, że polskie wydanie dostępne będzie w dwóch edycjach: standardowej oraz kolekcjonerskiej. Za pierwszą z wymienionych przyjdzie nam zapłacić 129 zł - w jej skład wejdzie gra z instrukcją. Znacznie ciekawiej przedstawia się edycja dla kolekcjonerów, zawierająca dodatkowo artbook ze szkicami koncepcyjnymi, płytę z materiałami „Making of…”, figurkę Vault Boy’a, a wszystko spakowane w stylizowane, metalowe pudełko śniadaniowe Vault-Tec. EK przeznaczona będzie dla wszystkich, trzech wersji, na jakie powstaje gra, czyli: PC, Xbox 360 i PS3.

Źródło: www.gry-online.pl

#41 watermark

watermark

Expert Rank

• Na emeryturze
  • 3611 postów

Napisano 11 09 2008 - 08:39

Fallout 3 ocenzurowany!

W zeszłym miesiącu informowaliśmy o tym, że gra Fallout 3 została ostatecznie dopuszczona do sprzedaży w Australii. Jednak jak się okazuje, twórcy dzieła przestraszyli się nieco reakcji tamtejszych władz i postanowili ocenzurować produkt na całym świecie. Wcześniej w tym roku, Fallout 3 został zakazany w Australii. Jednak Bethesda odwołała się od decyzji tamtejszych władz i obiecała ocenzurować niektóre treści gry. Chodziło w szczególności w pojawiające się nazwy narkotyków takich jak morfina. Nazwy zostały wykasowane i to pomogło, Fallout 3 ponownie został dopuszczony do sprzedaży w Australii.

Dołączona grafika

Okazuje się jednak, że twórcy gry przestraszyli się nieco tych pierwszych, bardzo zdecydowanych, reakcji. Peter Hines, wice prezes Bethesdy, zapowiedział właśnie że gra będzie wyglądać identycznie w każdym miejscu na świecie . Innymi słowy, zmiany jakie zaimplementowano w wersji australijskiej pojawią się również w egzemplarzach dostepnych w innych miejscach na świecie.

"Wprowadzone zmiany dotyczą nazw używek występujących w grze. Pierwotnie użyliśmy nazw prawdziwych. Jednak po namyśle postanowiliśmy zmienić je takie, które nie występują w prawdziwym świecie. Dotyczy to wszystkich wersji gier, na wszystkie platformy."

Prawdopodobnie do gry powrócą, znane nam z poprzednich części, takie narkotyki jak Buffout czy Mentats.
źródło: www.idg.pl

#42 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
  • Goście

Napisano 08 10 2008 - 10:00

Fallout 3 w złocie!

Wszyscy niecierpliwie oczekujący najnowszej odsłony legendarnego cRPG mogą spać spokojnie – gra uzyskała status gold i jej październikowa premiera nie jest już niczym zagrożona.

Europejski oddział Ubisoft potwierdził dzisiaj, że Fallout 3 jest „w złocie” i już praktycznie wyjeżdża do tłoczni. Co prawda Bethesda (czyli twórcy gry) nie wydała stosownego oświadczenia w tej kwestii, ale nie ma również żadnego zaprzeczenia. Pozostaje mieć nadzieję, że Ubisoft się nie pospieszył i gra rzeczywiście pojawi się w sklepach pod koniec października (w Polsce dzięki staraniom Cenegi gra będzie spolszczona kinowo).

Jeden z najgorętszych tytułów tego roku zadebiutuje na X360, PS3 i oczywiście pecetach w tym samym terminie (28 października w USA, trzy dni później na Starym Kontynencie – podobno tego samego dnia u nas), nie będzie miał inwazyjnych zabezpieczeń antypirackich, a najwięksi maniacy będą w stanie ukończyć główny wątek w nieco ponad godzinę. Na szczęście dla wszystkich, którzy lubią smakować postawioną przed nimi przygodę mogą przygotować się na długie godziny eksploracji świata po nuklearnej zagładzie.

Dołączona grafika

Źródło: www.gry-online.pl

#43 montek

montek

Very Good Rank

• Użytkownicy +
  • 1424 postów

Napisano 08 10 2008 - 16:43

dzięki staraniom cenegi

, dzięki dzięki, bo jakby ją mieli spolszczyć tak jak Far Cry to ja dziękuję, szkoda jedynie że są nikłe szanse na spolszczenie na X360 ( a może się mylę - obyście mnie poprawili)
!!!szukajcie(na forum...)a znajdziecie!!!
Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych