Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Formularz kontaktowy w PHP

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 kambo

kambo

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2503 postów

Napisano 12 05 2007 - 11:53

czesc!

Mam prosbe.......moglby ktos sprawdzic na swoim serwerze formularz znajdujacy sie pod ponizszym linkiem i powiedziec czy dziala ew. dlaczego nie dziala. Mecze sie z tym cholerstwem juz ze 2 godziny a maile ciagle nie dochodza...

http://members.chell...aktformular.zip

dzieki!

#2 paps

paps

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 111 postów

Napisano 12 05 2007 - 14:47

Witaj Kambo

Przyznam że na początku miałem problemy bo nawet formularz się nie wyświetlił. W jednym edytorze kod wyświetlany poprawnie a w drugim jakieś jajca. Małymi kombinacjami udało się i w końcu zaczął działać poprawnie. Podejrzewam że coś z *.zip'em nie tak.
Ale to nie jest Twój problem.

U Ciebie nie da rady wysłać (zakładam że testujesz na members.chello.). Dlaczego?
Poczytaj sam:
http://www.chello.pl...2/20325424.html

Rozwiązanie:
serwer z obsługą php

Edit: TUTAJ masz jeszcze formularz w js. Może się przydać.

pozdrówki

#3 kambo

kambo

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2503 postów

Napisano 12 05 2007 - 16:28

U Ciebie nie da rady wysłać (zakładam że testujesz na members.chello.).

hehe.....nie, zip'a wrzucilem na serwer chello aby go zlinkowac. Naturalnie serwer na ktorym ten formularz ma byc umieszczony obsluguje php.

W sieci jest masa skryptow ale problem polega na tym, ze po skopiowaniu ich na serwer oprocz kodu html wyswietlany jest rowniez kod php. Totalnie nie wiem co jest grane....
Ten zlinkowany przeze mnie formularz to chyba jedyny, ktory wyswietla sie poprawnie (ale niestety rowniez nie wysyla maili).

a skrypt bazujacy na js mnie niestety nie ratuje

mimo to dzieki wielkie za odpowiedz!

#4 roco

roco

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 446 postów

Napisano 12 05 2007 - 17:10

Cześć Kambo! kopę lat.. :D

Cześć Paps :)

Pomogę Ci Kambo.., co prawda skryptów u mnie wszelakich dostatek, ale skieruję Cię w dwa moje naprawdę świetne miejsca, gdzie znajdziesz potrzebnych Ci skryptów zatrzęsienie..

Ale najpierw polecę Ci bardzo prosty formularz, ..to dwa pliki html i php, w pliku php - musisz go wyedytować i wpisać swój, czy inny email, na który ma przychodzić poczta.. Skrypt jest oparty o rozwiązania AJAX, więc działa, bez potrzeby przeładowania strony.., hehe tzn. po wysłaniu, wyskakuje info, że dzięki za wysłanie .. i trza odświeżyć, żeby wysłać ponownie.. Skrypt bardzo prosty i właściwie wymaga 2 rzeczy, - wpisania w pliku php w lini: "$to = "user@test.com"; //This is the email address you want to send the email to" właściwego emaila i wysłania tych dwuch plików na serva.. ale jak chcesz, to oczywiście obrabiasz sobie html'a, albo ten formularz wstawiasz do siebie, gdzieś na stronę.. Skrypt jest szybki i działa bez ceregieli i wysyła poprawne emaile.., właśnie przetestowałem w swojej testowalni.. Dam Ci tam linka do formularza i drugi do zipa; hehe wyslij mi emaila..

contact.html

Ajax contactform.zip

Miłej zabawy :P

Ale dam Ci jeszcze, bo wierzę, że to Cię w zupełności zadowoli.., 2 linki do naprawdę porządnych oceanów skryptów..

1.) - Code Walkers

2.) - Programs db

Okay.., mam nadzieję, że uczta będzie wypaśna hehe

Pozdrówko :)
roco

Lamborgini Diablo z silnikiem Presto Rocket Motor?
Dołączona grafika.Dołączona grafika.Dołączona grafika
..we could change the world if God would give us the source code.
</HOUGH!>

#5 kambo

kambo

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2503 postów

Napisano 12 05 2007 - 17:26

roco, stary......zycie mi ratujesz! Ten skrypt to jest nawet wiecej niz chcialem miec! Dziala jak zyleta :D

ehhh...ze tez wczesniej o Tobie nie pomyslalem........przeciez powinienem sie domyslec ze Ty masz 1001 skryptow na kazda okazje :P.......nie stracilbym pol dnia!

Super super dzieki!!!!

:)

#6 roco

roco

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 446 postów

Napisano 12 05 2007 - 17:33

Na zdrowie przyjacielu! :D

Pamiętaj tylko, że to angielski skrypt i jak chcesz polskie znaki to może dodaj polski charset w sekcji head..

No cóż proste jest genialne.. czy jakos na odwrót hehe

narka, bo czuję, że spamuję.. :P
roco

</HOUGH!>

#7 paps

paps

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 111 postów

Napisano 13 05 2007 - 12:13

Cześć chłopaki!

Kambo, sorry nie wiedziałem że masz serwerek z php.

Wygląda na to, że miałeś jakieś skopane skrypty i podobne problemy do moich.

W ramach testów wgraj jeszcze raz ten formularz ale z mojej paczki
http://www.zendurl.c...1/se/formul.zip

Ciekawi mnie co tym razem u Ciebie pokarze, bo u mnie na pewno działa.

#8 kambo

kambo

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2503 postów

Napisano 13 05 2007 - 17:25

Ciekawi mnie co tym razem u Ciebie pokarze, bo u mnie na pewno działa.

czesc paps

dziala idealnie ;) ......a jeszcze wczoraj nie chcial.....hmmm, dziwne.....
Mozesz mi zdradzic co bylo nie tak???

Ale ten skrypt od @roco jest jednak lepszy (tak mi sie przynajmniej wydaje). Wystarczy dopisac pare linijek kodu dotyczacych sprawdzania zawartosci formularza i jest git.

pozdrawiam

#9 paps

paps

Second Rank

• Użytkownicy +
  • 111 postów

Napisano 13 05 2007 - 23:02

Mozesz mi zdradzic co bylo nie tak???

Z tym skryptem bawiłem się kilka minut, więc tak naprawde to pewności nie mam co było nie tak. Wydaje mi się, że plik został źle spakowany, lub niedobrzy ludzie ;) namieszali coś w kodzie (czyt. próbowali zabezpieczyć).
Napiszę może jak przywróciłem go do sprawności:
Rozpakowałem pliczek, edytowałem go, wpisalem wlasny email i wgralem na serwer. Okazało się że jakieś czary, tylko kilka dziwnych znaczków było widać.
Otwarłem pliczek ponownie, tym razem w innym edytorze, a w nim cały kod leciał w pionie tzn. jeden znaczek w jednej linii. W nim też było widać ów dziwne znaczki.
Skopiowałem kod z pierwszego edytora (ten niby poprawnie wyświetlany) i wkleiłem do nowego dokumentu w drugim edytorku.
Efekt: Działa.

Ale ten skrypt od @roco jest jednak ciut lepszy (tak mi sie przynajmniej wydaje).

Hmm.... może sprawdź czy dobrze wysyła polskie znaki (poczta www + klient pocztowy) oraz czy w ogóle działa pod IE6

pozdrówki

#10 kambo

kambo

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 2503 postów

Napisano 13 05 2007 - 23:48

Hmm.... może sprawdź czy dobrze wysyła polskie znaki (poczta www + klient pocztowy) oraz czy w ogóle działa pod IE6

cenna uwaga.
Skrypt od roco nie dziala pod IE (byloby zbyt pieknie gdyby pod IE cos dzialalo) oraz oba maja problem z polskimi znakami.

#11 roco

roco

Good Rank

• Użytkownicy +
  • 446 postów

Napisano 14 05 2007 - 01:55

Czołem Waszmościom! ;)

Ten skrypt jest super i bardzo prosty, jednak jak widzę wymaga kilku myków, zeby chciał działać pod starym IE..
Niestety mam tylko wersję 7.. pamiętam, że na zajęciach przerabiałem jajca z wysyłaniem formularzy.. i wiem, że są jakieś obejścia dla tego głupka.. niestety na szybko nic nie wymyślę, ostatecznie przeszukaj "oceany" skryptów, dokąd dałem linki..

Paps prerobił trochę ten plik php i pod innymi browserami jest bez zarzutu np.:

Dołączona grafika

Pod IE 7 również działa bez zarzutu w sensie wysyłki:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ale już przyszło okrojone.. to tak jakby po pierwszej "wpadce" dalej nie przetwarzał, choć krzaków nie było jak poprzednio..:

Dołączona grafika

Trudno troszkę trzeba nad skryptem pogłówkować, ale wydaje mi się że warto..
Paps, się postarał i faktycznie przychodzą maile bez krzaków, ale IE7 przycina na pierwszym napotkanym błędzie.., może poza UTF-8 i ISO-8859-2, trzeba jeszcze dopisać: Windows-1250 ? i zadziała?

Ja troszkę się pobawiłem plikiem html, ale masz i oryginał jakby co..
Spakowałem plik contact.php (po przeróbce Papsa) i contact.html do jednej paczki i jeśli chcesz to pobierz stąd:

Ajax_ContactForm

Mogę podpytać moją phpicę, ale dopiero w tygodniu.., sam mam troszke za dużo na głowie, żeby to na szybko odtworzyć, więc jak Ci się śpieszy a to co w paczce nie zadziała, to pozostaje Ci pomyszkować pod tymi dwoma linkami ze źrodełkami.. które podałem wyżej.. Nie wierzę, żebyś czegoś rozsądnego nie znalazł.., ale myslę, że spróbuj sił i dopisz jeszcze to kolejne kodowanie..
W pliku contact.php masz dużo miejsca hehe na dopisanie paru warunków i pętelek pod tego schrota IE..

No cóż to byłoby zbyt piękne, gdyby było takie proste, nie? ..ale Kambo.., jak sobie poradzisz, to napisz, może kto jeszcze skorzysta.. lub jak chcesz!

Pozdrawiam :P
roco

</HOUGH!>

#12 marcys--

marcys--

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 24 06 2007 - 00:02

a mi nie działa :unsure:

wiem tylko że serwer ma obsługę php, musi mieć coś jeszcze?

Update: Sry, miałem źle ustawione prawa dostępu na serwie :angry:

#13 Pzd

Pzd

First Rank

• Na emeryturze
  • 1 postów

Napisano 25 06 2009 - 19:33

Witam serdecznie! Otóż cały dzień męczę się z formularzami kontaktowymi, większość które próbowałem wyświetlały wiadomość że email wysłany, niestety na żadną z 3 testowanych skrzynek nic nie przyszło. Ajax z kolei wyświetla sending.... i na tym się kończy. jaka może być przyczyna? proszę bardzo o pomoc.

#14 Walkmen

Walkmen

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 07 01 2010 - 13:33

Dzięki serdeczne za piękny skrypcik. Wszystko działa jak ta lala.

#15 jaszczur1

jaszczur1

Medium Rank

• Użytkownicy +
  • 209 postów

Napisano 10 01 2010 - 13:59

Mam pytanie jakie atrybuty ma mieć plik php na serwerze 666 czy 644?
Testuje ten skrypcik jako już kolejny z kilkudziesięciu i dalej lipa nie działa wprawdzie pokazuje się info że wysłany mail ale nie ma go w skrzynce , nie działa ani z kontem wp ani tlen już powoli tracę wiarę że mi się uda to uruchomić na ovh,org,

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych