Skocz do zawartości

tablety.pl
- - - - -

Soulseek PL

• Zamknięty Temat jest zamknięty
18 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 19 06 2003 - 03:26

SOULSEEK PL

Inicjatorem pomysłu byl guest ale obecnie "producentem" nakładek jest Foxconn.
Jest już spora historia wersji ale aktualna jest tylko najnowsza. Każda nakładka jest projektowana pod konkretną wersję programu. Czyli stara nakładka nie działa z nowszą wersją programu! Np. nakładka dla Soulseeka 155 nie działa dla Soulseeka 156.

Oficjalne:

slsk156cPL.exe

Made by:

Dołączona grafika

Użytkownik picasso edytował ten post 04 10 2009 - 02:02

#2 Gość_Foxconn_*

Gość_Foxconn_*
  • Goście

Napisano 30 10 2003 - 23:31

Picasso.

Odnośnie przekładu całego programu, to uważam że jest to tylko sprawa odpowiednich umiejętności i znajomości zasad edycji kodu oraz kompilacji pliku wyjściowego. Ja, jak Ci wcześniej pisałem, nie jestem w tym mocny.
Do przekładu używałem programów pracujących w trybie graficznym i tekstowym. Przy ich pomocy, nie ma żadnego problemu z tłumaczeniem interfejsu. Niestety, nie wszystko można nimi zrobić. Przykładem jest np. Soulseek, gdzie część zasobów (okien, napisów, przycisków, menu...) można wyekstrahować i zmieniać w trybie graficznym, ale część jest tylko w postaci kodu heksadecymalnego. I tu zaczynają się dla mnie schody. Hexedytor wywala kilka (kilkanaście) tysięcy linii kodu i zaczyna się jazda z wyszukiwaniem tej jednej - właściwej. Nie można też przy jakiejkolwiek zmianie przekroczyć długości oryginalnego wpisu (w przeciwnym przypadku, po uruchomieniu program po prostu wy...bie się). Ale być może tu się mylę (przecież pracując w trybie graficznym też pośrednio zmieniam kod), być może istnieje oprogramowanie, które pozwala wprowadzać dowolne zmiany w hexa. Gdybyś coś wiedziała na ten temat, daj mi cynk.

:P

#3 lukaszPL

lukaszPL

First Rank

• Użytkownicy
  • 21 postów

Napisano 24 12 2003 - 02:30

Cześć
Mam małą uwagę co do polskiej wersji Soulseeka. Proponuję aby ściągane pliki były oznaczane jako incomplete, a nie niekompletne. Powoduje to, że przy zmianie wersji językowej slska, ściąganie pliku nie jest kontynuowane, ale rozpoczyna się od nowa (ewentualnie trzeba na piechotę zmieniać nazwę). Problem napewno się pojawi gdy będzie nowa wersja soula, a nie będzie jeszcze polskiej nakładki.

#4 Gość_Foxconn_*

Gość_Foxconn_*
  • Goście

Napisano 24 12 2003 - 11:13

:D
Ok. Uwzględnię tę poprawkę przy następnej wersji PL. Dzięki za zwrócenie uwagi na ten szczegół..., rzeczywiście w pewnych przypadkach może być upierdliwy :D .

Chciałbym, abyście wcześniej sygnalizowali błędy w nakładkach.

Picasso, czy wiesz (w przybliżeniu oczywiście) ilu userów korzysta z moich PL?
Dlaczego mnie to interesuje? Jakiś czas temu, zaproponowałem aktualizację linków na stronce dołączonej do ostatniego PL-a.... i jakoś brak zainteresowania.

Czy PL-ki są jeszcze komuś potrzebne?

Może warto byłoby zrobić jakąś ankietę...? :D

Pozdrawiam.

:P

#5 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 01 01 2004 - 22:56

Czy PL-ki są jeszcze komuś potrzebne?

Nie udawaj greka :lol: Jasne że są potrzebne. Jest dużo osób korzystających z Twojej łatki, bo nie radzą sobie z angielskim, bo są przyzwyczajeni do ogonów, bo dobrze jest być "natywnym". <_< W niektórych postach nawet można zauważyć, że zamiast pisać FAILED podają "....pojawia się Błąd". Do niedawna miałam też inny rodzaj wykazu, liczba pobrań z mojego serwera. To co mnie razi jednak to:
- Wspomniany już problem plików INCOMPLETE i NIEKOMPLETNYCH. Powinieneś zachować jednak konwencję nazw angielskich. Nie wszystko powinno się tłumaczyć do ostatniego przecinka, bo czasem cierpi na tym funkcjonalność.
- Grafika. Spolszczanie to spolszczanie. Uważam, że należy pozostawić oryginalne obrazy.

A że słaby procent osób "sygnalizujących" błędy łaty czy mających uwagi.... Cóż, lenistwo, brak potrzeby, nieuważne przyjrzenie się łacie.

.

#6 bodzioocm

bodzioocm

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 19 02 2005 - 17:45

Mialem wersje soulseeka 152 wiec musialem zupdatowac to do wersji 155 a ze chcialem wersje PL to sciagnelem nakladke Foxconna. Jednak mam bardzo wielki problem poniewaz mam duzo plikow jeszcze niesciagnietych a teraz jak mi sciaga te pliki to zaznacza je w folderze jako INCOMPLETE i sciaga je od poczatku... ;(((( poniewaz w starszej wersji mialem zaznaczane jako NIEKOMPLETNY!!!!I mam w zwiazku z tym ogromna prosbe : czy nie wiecie gdzie jest jakas nakladka do soulseeka 155 zeby oznaczala niesciagniete pliki jako NIEKOMPLETNY ( a nie INCOMPLETE)>??????A chyba jest taka naklada bo cos takiego czytalem ze zrobil ja tez Foxconn!!! Blagam pomozcie jak najszybciej!!!!!!

#7 matisse

matisse

First Rank

• Użytkownicy
  • 52 postów

Napisano 19 02 2005 - 18:09

mozesz zrobic rename niekompletny <=> incomplete
np. za pomoca multi-rename tool w total commanderze

#8 Gość_Foxconn_*

Gość_Foxconn_*
  • Goście

Napisano 19 02 2005 - 20:51

czy nie wiecie gdzie jest jakas nakladka do soulseeka 155 zeby oznaczala niesciagniete pliki jako NIEKOMPLETNY ( a nie INCOMPLETE)>??????A chyba jest taka naklada bo cos takiego czytalem ze zrobil ja tez Foxconn!!!

Przykro mi, ale nakładki v.155 z opcją nazewnictwa niedociągniętych plików jako NIEKOMPLETNY nie zrobiłem. Ta nazwa występowała tylko w v.152 i na skutek sugestii użytkowników mających problemy podobne do Twoich, powróciłem we wszystkich następnych wersjach do nazwy INCOMPLETE.
Jako rozwiązanie sugeruję podpowiedź matisse.

#9 bodzioocm

bodzioocm

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 19 02 2005 - 22:40

Dzięki za pomoc!!!!!! Teraz jest już lajt :o POZDRO

#10 Kingu

Kingu

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 25 02 2005 - 19:37

A czy istnieje wersja polskojęzyczna wyglądająca graficznie identycznie jak oryginalna? Mi się ta "skórka" niezbyt podoba.

#11 Gość_Foxconn_*

Gość_Foxconn_*
  • Goście

Napisano 25 02 2005 - 20:08

Jeśli chodzi o "produkcje" by Foxconn, to niestety muszę Cię zmartwić, ale nie. Czasem dodaję coś nowego do Soula PL. Niektórym użytkownikom to się podoba, innych drażni. Jeszcze się taki nie urodził, co by... hahaha!

#12 norris_85

norris_85

First Rank

• Użytkownicy
  • 8 postów

Napisano 26 02 2005 - 13:52

Jesli chodzi o Twoje "produkcje"? :/ Przeciez z tego co mi wiadomo nikt inny nie robi polskich latek na soula ;)

#13 Gość_Foxconn_*

Gość_Foxconn_*
  • Goście

Napisano 26 02 2005 - 16:16

Hahaha!... no tak się akurat złożyło, że nie ma wielkiego wyboru. Ale kto wie... ? Net jest wielki.
norris, prawda jest taka, że kolejne nowe wersje potrafią pojawiać się z taką częstotliwością, że ktoś, kto w tym głęboko nie siedzi a chciałby machnąć nakładkę ot tak sobie - lekko, łatwo i przyjemnie, szybko się zniechęci. Wiem co mówię, bo pamiętam początki swojej pracy nad PL-ką, kiedy to tłumaczenie nowej wersji zajmowało mi wiele długich wieczorów, a w niedługim czasie po zakończeniu Nir wypuszczał sobie nowego Soula.
Aha... Obecnie moje nakładki "produkuję" lekko, łatwo i przyjemnie, bo zagoniłem do ich "obróbki" kompa.

#14 tuatara

tuatara

First Rank

• Użytkownicy
  • 6 postów

Napisano 02 05 2005 - 12:49

Witam!

W najnowszej wersji PL coś mi się podziało z ikonkami userów, które to nabawiły się własnego tła (zielonego, żółtego, czerwonego). Kocham Jamajkę i wszystko co z nią związane, ale to nie wygląda najsmaczniej! Tak bym to nazwał 'ni z gruszki, ni z pietruszki' jeżeli chodzi o pozostałą część skórki, nie ma to żadnego logicznego sensu graficznego, jedynym wytłumaczeniem chyba może być, że zrobione to zostało dla słabowidzących ptaszki. I tu mam pytanie, czy jest to błąd, czy rzeczywiście jest 'tak, jak jest', a jeżeli jest 'tak, jak jest', to czy można to jakoś wyłączyć? :>

Z góry thx za objaśnienie!

ps. Zapomniałem dodać, że po zaznaczeniu danego usera ikonka znika, zostaje sam biały tekst na niebieskiej belce zaznaczenia, czyli w ogóle "lipa".

#15 Gość_Foxconn_*

Gość_Foxconn_*
  • Goście

Napisano 02 05 2005 - 14:00

W najnowszej wersji PL coś mi się podziało z ikonkami userów, które to nabawiły się własnego tła ...  ... I tu mam pytanie, czy jest to błąd, czy rzeczywiście jest 'tak, jak jest', a jeżeli jest 'tak, jak jest', to czy można to jakoś wyłączyć? :>

Nie jest to błąd, a jedynie jeden z moich eksperymentów. Nie da się tego wyłączyć.

... po zaznaczeniu danego usera ikonka znika, zostaje sam biały tekst na niebieskiej belce zaznaczenia, czyli w ogóle "lipa".

Jest to efekt uboczny wprowadzonej przeze mnie możliwości obsługi xp style (czyli możliwości korzystania z nowej biblioteki Comctl32.dll w Windows XP).
:(

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych