Skocz do zawartości


tablety.pl

Przeglądanie strumieni NTFS
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 16 03 2007 - 16:50

LADS

Platforma: Windows NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Narzędzie konsolowe (obsługiwanie z linii poleceń) do listowania strumieni NTFS, skanujące cały dysk lub wskazany katalog. Co to są alternatywne strumienie NTFS, jest wyjaśnione w temacie rootkitów tutaj: klik. W celu łatwiejszej obsługi narzędzia można je skopiować do katalogu system32, wtedy w linii poleceń Start >>> Uruchom >>> cmd nie trzeba wskazywać całej ścieżki do narzędzia. Listę dostępnych poleceń otrzymacie wpisując polecenie lads /?

Użytkownik picasso edytował ten post 27 06 2009 - 05:38


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 03 04 2007 - 20:51

Stream Viewer

Platforma: Windows NT4/2000/XP/2003
Licencja: freeware


Streams wprowadza we Właściwościach plików i folderów nową kartę Streams, w której zostaną wyświetlone strumienie podpięte pod dany obiekt. Zaznaczenie strumienia i wybranie opcji View wyświetli zawartość strumienia (przy strumieniach większych niż 2KB, tylko pierwsze 2KB zostanie wyświetlone). Jeżeli zawartość strumienia zostanie przedstawiona w formie krzaczastej - strumień może być plikiem "binarnym," np. obrazem czy wykonywalnym. Buttonikiem Delete można wybrany strumień skasować. Jest to rozszerzenie shella rejestrujące w systemie plik DLL, a będące alternatywą na projekt Microsoftu (StrmExt.dll z paczki NTFSExt.exe). Autor daje też inny program jsFolderView +, który wprowadza panel boczny w Windows Explorer, a w tym panelu jedna z możliwości to wyświetlanie i kasowanie strumieni wychwyconych w plikach danego folderu. Programy nie są przeznaczone dla systemu Vista i autor nie ma tego w planach.
#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
 • Goście

Napisano 10 11 2008 - 18:40

Stream Explorer

Platforma: Windows NT4/2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Program umożliwia nie tylko proste listowanie strumieni, ale też czytanie ich zawartości. Wszystko w dobrze znanym graficznym stylu "Windows Explorer". Do wersji 1.0.3 program umiał zczytywać tylko strumienie plików, aktualnie program umie również listować strumienie folderów. Program nieprzydatny dla użytkownika, który nie interesuje się takim zagadnieniem i go nie rozumie.
#4 Traxter

Traxter

  Medium Rank

 • Użytkownicy +
 • 181 postów
 • Płeć:Mężczyzna
 • Lokalizacja:Wielkopolska

Napisano 09 05 2010 - 14:15

AlternateStreamView

Platforma: Windows 2000/XP/Vista/7
Licencja: freeware


Aplikacja wykonuje skanowanie dysku i wyświetla wszystkie ukryte alternatywne strumienie danych NTFS przechowywane w systemie plików, zarówno plików jak i folderów.
Umożliwia:
 • wyodrębnienie strumieni do określonego folderu
 • usuwanie niechcianych strumieni
 • utworzenie raportu z listą strumieni na dysku
Program występuje także jako składnik zbiorczego NirLauncher. Nie wymaga instalacji. Jest po polsku
Strumienie NTFS umożliwiają ukrywanie plików na dysku. Można przechowywać ukryte pliki w strumieniach, a nikt nie będzie wiedział o ich istnieniu, nawet administrator komputera. Kopiowanie plików binarnych do strumienia i odwrotnie, umożliwia np.. windowsowy port uniksowego polecenia "cp".

Dołączona grafika
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych