Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

IP zewnętrzne czy wewnętrzne

• Zamknięty Temat jest zamknięty
156 odpowiedzi w tym temacie

#16 Adameczek

Adameczek

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 26 04 2007 - 19:26

A moje IPm to 83.31.128.69...Może mi ktoś powiedzieć czy wewnętrzne czy zewnętrzne...?? byłbym wdzięczny ;):)z góry dzięki:)

#17 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 26 04 2007 - 20:12

A moje IP to 83.xxxx.. Może mi ktoś powiedzieć czy wewnętrzne czy zewnętrzne...??

Czy tak ciężko jest przeczytać post powyżej?

83. - publiczne (zewnętrzne).
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#18 Thoth

Thoth

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 10 06 2007 - 19:53

Witam nie wiem czy dokładnie w odpowiednim temacie napisałem ale jak czytałem to tutaj to najbardziej pasuje.

Mam problem od jakiegoś czasu z tworzeniem serwerów do gier czy stawianiem ftpa. Otóż jestem użytkownikiem nat-1.elb.vectranet.pl i mam wykupioną opcję IP zew. Mój IP z configa to: 10.2.8.3 z http://ip.boo.pl/ip-info.php mam 81.15.226.6. Dawniej mogłem tworzyć serwery do gier np typu warcraft3 czy CS i stawiać ftpa a teraz nagle nie mogę. Niby mam nadal to ip zew. i bule za nie 10zł ale nikt z zewnątrz nie może wbić się do mnie. Od razu powiem, że wszystkie firewale i zapory wyłączyłem i nadal jest to samo chociaż wcześniej na włączonych ktoś mógł normalnie wejść na mojego ftpa czy dostać się do serwera.
Kontakt z administratorem niby jest poprzez e-mail jednak dają błędny (nie ma takiego adresu) w żaden inny sposób nie można się niby z nim skontaktować. Osoby pracujące w vectrze nie mają pojęcia nawet co to jest IP zew i wew tak więc nie pomogą. Tak więc co się stało? Czy mnie przepieli na inny port czy mają własnego FW który blokuje te dostanie się z zewnątrz?

Rozumiem jak bym miał FW lub nie miał zew IP jednak tak nie jest i nie wiem czy ich przycisnąć ostro do muru czy co? Może ktoś już jest/był w podobnej sytuacji. Prosił bym o jakąś pomoc o ile w ogóle da się tu pomóc bez ostrego pogadania z dostawcami mojego neta.

#19 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 11 06 2007 - 12:37

@Thoth - idz/dzwon do vectry tyle razy ile będzie trzeba - firma nie wywiązuje się z umowy:
masz wykupione puliczne IP, a nie masz go przydzielonego.
Kłuć się, powiedz że nie masz kontaktu z administratorem... tyle można Ci poradzić.
mooo! [:

#20 Pacyna1

Pacyna1

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 25 08 2007 - 13:29

Moje ip jest takie : 195.117.179.17

wychodzi na to że mam zewnetrzne , ale inni nie moga się podłączyć pod moje łaczę tzn. że jak zrobie jakiś serwer to inni nie moga na nim grać tylko ja moje z mojego kompa :/ Troche się pogubiłem bo według wzoru wychodzi mi że mam zewnetrzne a przez moje własne "doświadczenia" wychodzi na to ze mam wewnetrzne ;/ Chyba mam taki sam problem jak Thoth ;/ jednak pod moje łacze nikt nigdy się nie mogl podlaczyc ;/ i bule za nie jeszce 60 zlotych ;)
Wytłumaczy mi to ktoś? Prosze :)

#21 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 25 08 2007 - 20:21

@Pacyna1 - pytanie jak sprawdzałeś IP? Co masz w umowie odnośnie tego?
mooo! [:

#22 Pacyna1

Pacyna1

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 26 08 2007 - 10:00

Sprawdziłem w internecie :) :/ ale wczoraj weszłem na kompie w Połączenia sieciowe to mialem ip 172.16.21.198 więc chyba jednak mam wewnetrzne ;) sorki że sie pomylilem teraz na przyszlosc nie bede sprawdzał IP w necie :)

#23 marq0

marq0

First Rank

• Użytkownicy
  • 57 postów

Napisano 20 09 2007 - 20:45

@Heniek chyba sie z czymś pomyliłeś. Ja nie dawno zmieniłem z wew. na zew. IP i moje IP widziane z sieci czyli przez np. ip.boo.pl mam 88.199.xxx.xxx a na karcie po wpisaniu ipconfig mam 192.168.xx.xxx czyli tez mam inne ip widziane z internetu i inne na karcie. gdy klikne [Proxy] na stronie ip.boo.pl wyświetka sie <<<Prawdopodobnie nie używasz serwera proxy. Gdybyś go używał, to na większości stron gdzie podawane jest IP odwiedzającego, ukazywałby się adres twojego serwera proxy zamiast twojego 88.199.xxx.xxx>>>

to według twojej teorii ja tez mam wew? Bo jeśli tak to musze sie ponownie niestety skontaktować z miom adminem. Może ktoś by to wszystko jakoś jaśniej postarał sie wyjaśnić.

Mam 2 pytania.

Czy Proxy jest ściśle powiązane i czy w każdym z przypadków brak Proxy oznacza zew IP?
Czy ja tez mam wew?
[/quote]

mam podobnie tzn w ipconfig zaczyna sie na 192. ... a na stronach na 85. ... (zmienne). nie wiem jakie mam ip, zewnetrzne czy wewnetrzne? wedlug waszej tabelki sprawdza sie w ipconfig, to czemu Heniek, mowi ze w poscie powyzej osoba ma ip zewnetrzne

[quote]Sorka, nie dodalem jednego - to przyklad taki.
Placisz za zewnetrzne IP i pewnie je masz - tylko wszystko sie zamotalo.[/quote]

niby ma zewnetrzne, ale w ipconfig ma 192. co wedlug tabelki oznacza wewnetrzne, to jak kurcze w koncu ma byc?

jakie mam ip, i co oznacza to w ipconfig, a to wyswietlane na stronach?
jest jakas strona na ktorej byloby wyraznie napisane czy ip jest wew. czy zew.? bo na ....boo.pl wyswietla tylko ip, przynajmniej u mnie
pozdro

#24 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 20 09 2007 - 21:02

@marq0

Każdy przypadek powinien być indywidualnie rozpatrywany.

192. i co dalej? od 192.168.0.0 do 192.168.255.255 masz prywatne adresy.

jakie mam ip, i co oznacza to w ipconfig, a to wyswietlane na stronach?

pole Adres IP w ipconfig to twoje prawdziwe IP, a strony często wyświetlają IP
bramki - bezpośredniego serwera widzianego z internetu.

Odchyły rożne też istnieją : / jeden z nich to właśnie sprawdzanie swojego IP przez strony,
a potem kurczowe trzymanie się tego: 'mam ip... na ip.blooxxx' :D

A do tego:

ip wewnetrzne.

http://searchengines...showtopic=96211 :D
mooo! [:

#25 madziala

madziala

First Rank

• Na emeryturze
  • 6 postów

Napisano 27 09 2007 - 13:09

Moje IP 192.168.0.111 Do Jest zewnetrzne czy wewnetrzne?

Teraz weszlam w to start > uruchom >cmd>ipcomfig
i pisze:
Adres IP.......192.168.0.111

a normalnie jak sprawdzam na tej stronce http://ip.boo.pl/ip.php pisze ip:217.196.53.38
Dlaczego tak jest? I ktore jest dobre?

#26 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 27 09 2007 - 13:29

Dobre - czyli twoje prawdziwe IP to to z cmd.

Masz prywatny (wewnętrzny) adres.

Jeśli takie (prywatne IP) masz od swojego dostawcy to można zorientować się czy istnieje możliwość dostania lub wykupienia publicznego adresu. Lub w ostateczności poprosić administratora o przekierowanie dla Ciebie kilku portów
na ruterze.

Jeśli masz w domu ruter - to na nim wykonaj sobie przekierowanie portów dla programów p2p.

Dlaczego tak jest?

Bo strony zazwyczaj podają publiczne IP widoczne z sieci, jest to IP bramki/rutera - nie twoje.
mooo! [:

#27 madziala

madziala

First Rank

• Na emeryturze
  • 6 postów

Napisano 27 09 2007 - 13:43

nie wiem za bardzo o co chodzi...a moge jakos u siebie na chacie to zmienic?

#28 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 27 09 2007 - 13:50

Masz się dowiedzieć od kogo to prywatne IP jest czyli:
- po pierwsze w umowie/ulotce/na stronie www twojego dostawcy
sprawdzić czy to on daje prywatne adresy IP swoim klientom.

Jeśli tak dowiedź się czy można dostać/wykupić publiczny adres.
W ostateczności poprosić administratora o przekierowanie dla Ciebie kilku portów na ruterze (to co wyżej napisane).

- po drugie u siebie w domu: masz może ruter?
ruter to skrzynka (urządzenie do dzielenia łącza) http://pl.wikipedia.org/wiki/Router
Czy na przykład kabel wychodzi sobie ze ściany i idzie bezpośrednio do komputera - do karty sieciowej?

Jak masz ruter to samemu na nim musisz wykonać przekierowanie portów.
mooo! [:

#29 madziala

madziala

First Rank

• Na emeryturze
  • 6 postów

Napisano 27 09 2007 - 14:10

A jak sie robi to przekierowanie tych portow?

#30 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 27 09 2007 - 14:14

A jak sie robi to przekierowanie tych portow?

Bierzesz instrukcję i czytasz, logujesz się przez przeglądarkę,
odwiedzasz odpowiednią zakładkę i dodajesz reguły w zależności od modelu
może być jedna, może być i z sześć : )
mooo! [:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych