Skocz do zawartości


tablety.pl

Zmiana trybu widoku dla ikon Pulpitu
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 09 06 2007 - 16:02

Hack pod przeładowany Pulpit. W normalnych okolicznościach, by dało się zmienić tryb Widoku dla ikon Pulpitu, trzeba się nagimnastykować z ręcznym modyfikowaniem zawartości pliku shell32.dll. Tutaj macie ręczną instrukcję jak wprowadzić w menu kontekstowym Pulpitu opcje zmiany Widoku dla ikon Pulpitu:

http://wint.virtualplastic.net/showtweak.php?tweak_id=15Desktop List View

Platforma: Windows 98/Me/2000/XP/2003
Licencja: open source


Program umożliwia wyświetlanie ikon Pulpitu w trybie listy małych ikon a nie ikon standardowych. Idealne pod Pulpit, który nie mieści ikon. Również pod moddowanie Pulpitu, tworzenie jakiejś "widżetowej" kompozycji. Wystarczy pobrać program w wersji ZIP, rozpakować i uruchomić exe. By zdjąć wyświetlanie uruchomić plik unload.bat. Program stabilny.AutoSmall

Ten program również umożliwia takie samo wyświetlenie ikon Pulpitu w trybie małych ikon, ale robi to dopiero na podstawie ustawionej w opcjach liczby ikon. Przekroczenie tej liczby jest równoznaczne z automatycznym "resajzowaniem" widoku. Program nie wymaga instalacji. Strona producenta to chińskie krzaki więc daję bezpośredni link do pobierania anglojęzycznej wersji programu.Takie operacje na widoku ikon zwykle kończą się zaburzeniem układu Pulpitu po usunięciu działania programu. Do jego przywracania można użyć tych programów: klik. Tylko wyłączyć przed opcję Autoaranżacji i dociągania do siatki, bo to opcje które stoją w konflikcie z zrestaurowaniem Pulpitu.
BTW. No jest jeszcze program IconLayout. O tyle inny iż można wybrać więcej rodzajów widoków (tryb małych ikon, listy oraz Report czyli odpowiednik widoku Detale dla folderów). Aplikacja eksperymentalna i testowa = to oznacza że ma kilka bugów. To jest po prostu koncept, taki do oglądnięcia a nie stosowania (choć jak komuś dobrze działa to czemu nie). Najlepiej działa u mnie tryb Report, reszta nie za bardzo. Po załadowaniu trudno to coś odładować = musiałam przeładować explorer.exe, by pozbyć się na dobre scrolla z boku Pulpitu.
.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych