Skocz do zawartości


tablety.pl

Usuwanie MRU / metadata / ID number
  • Zamknięty Temat jest zamknięty
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 25 08 2003 - 17:17

MRU-Blaster

Platforma: Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


Wykrywa i usuwa z rejestru MRU (most recently used) - obsługuje ~30 000 rodzajów wpisów. Lista MRU zawiera takie info jak lokalizacje i nazwy ostatnio otwieranych przez użytkownika plików, ostatnio uruchamianych komend itd. Zwykle upostaciowuje się to w postaci rozwijalnej listy w okienkach Uruchom czy dialogach Otwórz / Zapisz. Nie dość że to zaśmieca, to jeszcze ktoś z łatwością sobie może sprawdzić czym zajmował się użytkownik. Dodatkowe pluginy pozwalają na kasowanie Temporary Internet Files i Cookies. Program nieaktualizowany, ale na stronie jest napisane iż współpracuje z Vista.

Dołączona grafika
ID-Blaster Plus

Platforma: Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


W Windows wiele aplikacji ma coś co nazywany "product ID number", "GUID" czy też "Unique ID number". Ten numer może być identyczny dla Internet Explorer, Windows Media Player a nawet samego systemu. W związku z tym, że ten numer nigdy się nie zmienia, na tej podstawie można śledzić poczynania użytkownika np. poprzez kontrolkę ActiveX lub aplet Javy. ID-Blaster Plus nieustannie zmienia te numery ID co uniemożliwia "śledzenie". Program może siedzieć w zasobniku konsumując bardzo niewiele zasobów systemowych i zapewniając stałą ochronę. Nie jest kompatybilny z Vista. Nieaktualizowany.

Dołączona grafika
Doc Scrubber

Platforma: Windows 95/98/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Analizuje dokumenty Worda pod kątem "meta data" czyli ukrytych i mogących spowodować problemy danych takich ukryte logi, Unique GUID itd. i je usuwa. Program nieaktualizowany.

Dołączona grafika
.

Użytkownik picasso edytował ten post 16 12 2008 - 06:22

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych