Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

Dziwne kolory przy odtwarzaniu plików wideo

• Zamknięty Temat jest zamknięty
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 QooBooS

QooBooS

Second Rank

• Na emeryturze
  • 95 postów

Napisano 04 07 2007 - 11:05

Mam problem z filmami, a właściwie z ich kolorami. Są one takie jakby "trochę" pomieszane: trochę szarości, trochę zielonego, a reszta to wszystkie kolory tęczy, widać tylko zarysy postaci. Posiadam Combined Community Codec Pack oraz K-Lite Codec Pack full. Czy jest to spowodowane faktem, iż mam dwa kodek paki? A może są złe? Proszę o poradę.

#2 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 04 07 2007 - 12:01

Kodeki? Może, ale niekoniecznie.

Praktycznie bezsensowna jest instalacja dwóch paczek 'kodeków', jeśli ich zawartość się powtarza.

Sprawdź najpierw ustawienia nakładki wideo w konfiguracji sterownika karty graficznej (odcień, nasycenie, jasość, kontrast, ...).

Czy problem dotyczy wszystkich plików wideo, niezależnie od formatu (avi, mpg, mp4, ...)?

Jak wygląda obraz po otwarciu pliku wideo w VirtualDub albo Avidemux?

Jak wygląda obraz przy odtwarzaniu w:
- Media Player Classic z ustawioną nakładką na VMR9 (renderless)?
- SMPlayer z ustawionym sterownikiem wyjściowym wideo na directx:noaccel?
- VLC media player przy ustawieniu Video output module na Direct3D video output?
- BSplayer 1.37 przy ustawieniu nakładki (Rendering mode) na VMR9 renderless?
- Window Media Player przy zmianie przyspieszania wideo z pełnego na częściowe lub brak?
- GOM Player przy ustawionym Video Output na VMR9 Renderless?
- KMPlayer przy ustawionym Render na VMR9?

#3 QooBooS

QooBooS

Second Rank

• Na emeryturze
  • 95 postów

Napisano 04 07 2007 - 16:30

[quote]Sprawdź najpierw ustawienia nakładki wideo w konfiguracji sterownika karty graficznej (odcień, nasycenie, jasość, kontrast, ...).[/quote]problem nie polega na tym, że są złe odcienie czy złe nasycenie, lecz zamiast obrazu są malutkie kwadraciki, wielokolorowe, niezależnie od zawartości filmu, jedynie widać kontury postaci, tak jak napisałem powyżej.
Są takie filmy, w których nie do końca się to dzieje, tzn. leci normalnie film, ale jak się przeskoczy do innego miejsca w filmie, obraz z poprzedniego momentu zostaje a na nim "rysuje się" obraz z miejsca, do którego przesunąłem.

[quote]Czy problem dotyczy wszystkich plików wideo, niezależnie od formatu (avi, mpg, mp4, ...)?[/quote]
Problem dotyczy niektórych plików wmv i avi, na reszcie nie sprawdzałem

[quote]Jak wygląda obraz po otwarciu pliku wideo w VirtualDub albo Avidemux?[/quote]Sprawdzę...

Jak wygląda obraz przy odtwarzaniu w:
- Media Player Classic z ustawioną nakładką na VMR9 (renderless)? KLIK <-- i tak wyglądało na wszystkich odtwarzaczach, dopóki nie ustawiłem tego w WMP poniżej
- SMPlayer z ustawionym sterownikiem wyjściowym wideo na directx:noaccel?
- VLC media player przy ustawieniu Video output module na Direct3D video output? - zostaje reszta poprzedniej sceny
- BSplayer 1.37 przy ustawieniu nakładki (Rendering mode) na VMR9 renderless?
- Window Media Player przy zmianie przyspieszania wideo z pełnego na częściowe lub brak? - podziałało na brak
- GOM Player przy ustawionym Video Output na VMR9 Renderless?
- KMPlayer przy ustawionym Render na VMR9?[/quote]

#4 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 05 07 2007 - 06:58

Spróbuj przeinstalować sterownik karty graficznej, DirectX i ewentualnie WMP.

Mogę się mylić, ale nie wydaje mi się by problemem były kodeki.

- VLC i MPlayer (SMPlayer) w ogóle nie korzystają z zainstalowanych w systemie kodeków i filtrów.
- GOM Player i KMPlayer (ten opiera się przede wszystkim na bibliotece libavcodec) korzystają przede wszystkim z 'własnych' filtrów.
- VirtualDub korzysta bezpośrednio z kodeków (przy odtwarzaniu w WMP, BSPlayer albo SubEdit-Player używane są filtry DirectShow).
- Avidemux korzysta z libavcodec i kilku innych bibliotek - nie korzysta z zainstalowanych w systemie kodeków i filtrów.

Oczywiście w wymienionych odtwarzaczach możesz wypróbować też inne tryby nakładki.

Menu Start > Uruchom > dxdiag - sprawdź czy nie ma jakiś błędów i sprawdź Funkcje DirectX w zakładce Ekran.

#5 QooBooS

QooBooS

Second Rank

• Na emeryturze
  • 95 postów

Napisano 05 07 2007 - 13:30

Okno Właściwości pulpitu -> Ustawienia -> Zaawansowane jest okrojone, tj. widać tylko pierwsze 5 zakładek:
http://img54.imagesh...sciwosciij9.jpg

#6 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 05 07 2007 - 13:37

Czyli wygląda na to że coś jest nie tak ze sterownikiem karty graficznej ewentualnie DirectX...
Próbowałeś zainstalować sterownik od nowa?
Sprawdziłeś dxdiag?

#7 QooBooS

QooBooS

Second Rank

• Na emeryturze
  • 95 postów

Napisano 05 07 2007 - 13:38

sprawdziłem dxdiag wszystko w porządku
sterowniki instalowałem od nowa kilka razy, może przez przypadek wyłączyłem usługę jakiegoś czegoś od sterowników?
a tak przy okazji: nie wiesz może dlaczego nie włącza mi się norton av? mam wszystkie jego usługi na starcie zaznaczone, a sam program też i tak się nie włącza.

Mam DirectX 9.0c
Sterowniki do karty graficznej: Catalyst dla Windows XP z 17 maja 2007r.

Dobra, w takim razie ściągam nowsze sterowniki do karty graficznej, z 25 czerwca <_<

#8 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 05 07 2007 - 13:51

Niestety nie mam na razie pomysłów co dalej z tym fantem zrobić...

Spróbuj jeszcze 'przeinstalować' DirectX, WMP (od nowa lub nowszą wersję) i upewnij się czy masz zainstalowane sterowniki płyty głównej.

Raz z czymś podobnym się spotkałem (na dość starym komputerze znajomego).
Nie pamiętam jednak w którym momencie obraz wideo był już prawidłowo wyświetlany.

A przy okazji... DirectX instalowałeś przed, czy po instalacji sterowników?

Hmm... a może wypróbować inną wersję sterownika?
http://ati.amd.com/s...radeonx-xp.html

#9 QooBooS

QooBooS

Second Rank

• Na emeryturze
  • 95 postów

Napisano 05 07 2007 - 14:11

Wydaje mi się, że DirectX mam już dość długo, a sterowniki były kilka razy przeinstalowywane. Może być też tak, że sterowniki od karty graficznej instalują się razem z Directem (?)
A co do instalowania sterowników od płyty głównej ... wiesz... nigdy tego nie robiłem, mógłbyś mnie jakoś pokierować? z tym że na forum jest troszkę trudniej, może na gg? :P GG: 153BFE (hex)

A co do tego WMP... Aby zainstalować nowszą wersję przeprowadzają sprawdzanie oryginalności systemu... Miałem kiedyś oryginalnego Windowsa XP, ale była to wersja na 5 instalowań... Przy kupnie tego nie wiedziałem... Po tym płytka była już do wyrzucenia, a zamiast tego po prostu ją zgubiłem <_<
Znasz jakiś inny sposób na zainstalowanie tego programu?

#10 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 06 07 2007 - 10:22

DirectX... jeśli tego nie zrobiłeś, nie zaszkodzi 'przeinstalować'.
Od dawna najpierw instaluję sterowniki, a dopiero później DirectX (nie jestem pewien czy obecnie na XP ma to sens, ale też nie powinno zaszkodzić).
Czasami po reinstalacji sterowników, 'odświeżam' DirectX.

Sterowniki płyty głównej... zależy jaki masz chipset.
Sprawdź czy masz płytkę CD ze sterownikami od płyty.
Sprawdź jaką masz płytę i jaki chipset - skorzystaj z jakiegoś programu diagnostycznego > Informacje o sprzęcie i systemie.

GG? Odpada - przynajmniej przez kilka tygodni.

WMP...
Jaką masz wersję?
Jeśli WMP 9, zainstaluj 10.
Jeśli WMP 10 - odinstaluj i zainstaluj ponownie.

#11 QooBooS

QooBooS

Second Rank

• Na emeryturze
  • 95 postów

Napisano 06 07 2007 - 14:17

OK, z Directem sobie poradzę.
Co do tej płyty głównej: zapraszam do tego tematu.

#12 Placio74

Placio74

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 1833 postów

Napisano 09 07 2007 - 07:13

ASUS A7V600-X - VIA KT600.
Sterowniki VIA 4in1 masz zainstalowane?

#13 QooBooS

QooBooS

Second Rank

• Na emeryturze
  • 95 postów

Napisano 09 07 2007 - 17:34

Tak, te z płyty (którą jednak znalazłem) i również jakieś RAID. Ale płyta jest z 2004r. Może spróbuję te, które Ty mi podałeś.
EDIT: Nic nie dało.

#14 keree

keree

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 11 09 2007 - 14:23

Miałem ten sam problem, ale znalazłem rozwiązanie. Przynajmniej w moim przypadku działa. Sterowniki jakie mam to najnowsze CCC. Kodeki instalowane wraz z SubEdit Playerem.

• Zainstaluj Winampa 5,35 (ja mam z polska nakładką ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Wiem, że to może dziwne ale to działa
• Jeśli nie działa, zainstaluj Vplayera. Player pyta się o zainstalowanie jakieś nakładki przy odtwarzaniu tych filmów w dziwnych kolorach. Zgódź sie i będzie ok.

Mam nadzieje, że to Ci pomoże.

#15 doimingo

doimingo

First Rank

• Użytkownicy
  • 1 postów

Napisano 06 10 2012 - 09:51

Miałem ten sam problem, ale znalazłem rozwiązanie. Przynajmniej w moim przypadku działa. Sterowniki jakie mam to najnowsze CCC. Kodeki instalowane wraz z SubEdit Playerem.

• Zainstaluj Winampa 5,35 (ja mam z polska nakładką ale nie wiem czy to ma jakieś znaczenie). Wiem, że to może dziwne ale to działa
• Jeśli nie działa, zainstaluj Vplayera. Player pyta się o zainstalowanie jakieś nakładki przy odtwarzaniu tych filmów w dziwnych kolorach. Zgódź sie i będzie ok.

Mam nadzieje, że to Ci pomoże.

temat sprzed 5 lat... ale ta rada dalej jest skuteczna, przeinstalowywanie kodeków, sterowników karty graficznej nic nie dawało... a po zainstalowaniu winampa i vplayera jak ręką odjął, dzięki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych