Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

dc++ problem z aktywnym trybem;/

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 brabusslr20

brabusslr20

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 24 07 2007 - 21:21

Witam wszystkich ostatnimi czasy udało mi się uzyskać HIGH ID na emulu,dzięki zmianie mojego lokalnego stałego IP na IP routowalne(zaznaczam iż posiadam radiówkę).Dzięki tej zamianie adresu IP zamiast numeru 10.20.x.xx otrzymałem 10.20.x.xxx,zmiana niby nie wielka a jednak w emulu się sprawdziła. Mam do was pytanie czy wobec tego moje aktualne IP pozwoli mi uzyskać tryb AKTYWNY w dc++ ??? czy routowalny adres IP na radiówce to za mało ,z góry dzięki za odpowiedzi

#2 kulmegil

kulmegil

First Rank

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 25 07 2007 - 09:08

routowalny zanczy, że masz własne zewnętrzne czy jak? ...10.20.x.xxx nie jest zewnętrznym adresem... czyli że jest mapowane na jakiś inny zewnętrzny? (jeśli wiesz jaki to zapewne ten adres IP właśnie należy ustawić w DC++).

Spróbuj np ApexDC++, który ma opcje GetIP on startup (File -> Settings -> Connection settings). Ustaw ma "direct connection".

#3 brabusslr20

brabusslr20

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 25 07 2007 - 10:13

Adres routowalny to taki, ktory przechodzi przez router w postaci nie zmienionej i trafia do internetu - nie jest podmieniany przez NAT tylko routowany miedzy interfejsami sieciowymi. To beda adresy publiczne (albo prywatne jesli siec LAN uzywa wewnetrznych routerow, tylko wtedy na zewnatrz i tak bedzie to maskowane jako adres publiczny przy uzyciu NAT lub podobnej funkcji)

to jest definicja tego adresu przyznam że do końca jej nie rozumiem bo jestem raczej zielony w temacie,jednakkże w dc++ jest opcja wpisania TCP i UDP(mógłbym je przepisać z emula).ale nie mam pojęcia co wpisać w

external wan IP

i czy wogóle cos tam wpisywać?i jeszcze jedno czy wpisuje się cos w to pole external przy zaznaczeniu opcji

Firewall with manual port forwarding?

czy moze przy zaznaczeniu jakiejś z dwóch powyższych opcji czyli ,kolejno

Dirrect Conection,Firewall with Upnp

??

#4 kulmegil

kulmegil

First Rank

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 25 07 2007 - 15:32

Dobrym pomyłem jest zapytać admina zawsze o sytuacje... ja tak robię i wiem co jest grane :)

Adres 10.20.x.xx NIE JEST wiec routowany na zewnątrz (czytaj nie jest zewnętrzny). Może być przemapowany na inne zew IP (choć ISP z reguły po prostu przydzialają wprost Tobie to zew IP) i dlatego masz High ID.

Jeśli tak jest to spr. np z ApexDC++ albo AirDC++, które updejtowują twój zew IP przy starcie (jakikolwiek by nie był i jeśli się okaże, że jest np zmienny). Ustaw na "direct connection" (i nie zapomnij zaznaczyć "update IP on startup"). Jeśli jest niezmienny to możesz ust. dowolnego klienta wpisując zew IP w pole external wan IP.

Może HighID jest to wynikiem np UPnP które pozwala aplikacji ustawić samemu przekierowanie na routerze (a także pozyskać adres zew IP) dzięki czemu aplikacja ma otwarte porty (jest active, ma HighID, itp w zal. od programu). DC++ ma (słabą imho) obsługę UPnP - spr. zamiast "direct connection" wziąć "Firewall with UPnP". Jeśli pojawi się błąd "Fail to create port mappings" znaczy że się nie powiodło (bardzo możliwe, DC++ dużo ciężej zmusić do działania w trybie UPnP niż emula, azerusa czy utorrenta np).

#5 brabusslr20

brabusslr20

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 25 07 2007 - 15:42

Adres 10.20.x.xx NIE JEST wiec routowany na zewnątrz

kiedyeś miałem taki teraz mam 10.20.x.xxx a wiec mała różnica ale zawsze,nie wiem czy to coś zmienia.

Może HighID jest to wynikiem np UPnP

,włąśnie o to chodzi że nie mam tej opcji zaznaczonej w Emulu i wszytsko chodzi super,wiec nie o to chodzi

#6 kulmegil

kulmegil

First Rank

• Użytkownicy
  • 40 postów

Napisano 26 07 2007 - 20:58

Wszystkie 10.20.x.x , 10.20.x.xx , 10.20.x.xxx, a także 10.11.12.13 itp itd (ogólnie 10.*.*.*) są adresami wewnętrznymi.
Jeśli rzeczywiście masz IP przemapowany na zewnętrzny zrób jak poradziłem i DC powinien ruszyć w trybie active.

#7 brabusslr20

brabusslr20

First Rank

• Użytkownicy
  • 17 postów

Napisano 27 07 2007 - 11:12

Dzięki kulmegil!!! zainspirowałeś mnei do poczytania o problemie i muszę przyznać że po wielu próbach wreszcie się udało!! Jestem w Activ mode!! Mój problem rozwiązałem tak jak mówiłeś zaznaczając opcję Direct connection oraz wpisując w pole External/WAN ip odpowiedni adres ip.No i tu zatrzymam się na chwile może komuś sie przydać to info(tak zielonemu na początku jak mi),otóż nie wiedziałęm co tam wpisać.Na początek próbowałem :
-swoje IP które widze po wpisaniu komendy ipconfig,czyli 10.20.x.xxx,ale tryb Activ nie działał
-spróbowałem wejść na stroke http://ip.boo.pl/ i tam pojawiły się 2a adreski Proxy oraz Adres IP (jednak inny niż wychodzi mi na kompie)najpierw spróbowałem więc Proxy czyli 83.238.xxx... itd,który równeiż nei zadziałał
-w końcu sprawdzięłm adres IP z tej strony czyli 77.252.xx.xxx i ZADZIAŁAŁO!!! jestem w trybie AKTYWNYM

Sumując dowiedziałem się iż Aktualny adres komputera, z którego korzystam to 77.252.xx.xxx(po mapowaniu),Chodząc po stronach WWW widać jednak adres 83.238.xxx... Tak więc pierwszy adres Ip w zasadzie dzięki usłudze mapowania stracił na ważności:)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych