Skocz do zawartości


tablety.pl

Prio - Process Priority Saver
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 07 08 2007 - 21:15

Prio

Platforma: Windows XP/Vista 32-bit i 64-bit
Licencja: freeware do użytku domowego


Namolnie przeze mnie proponowanym zastępstwem dla systemowego Menedżera procesów jest Process Explorer, który można nawet podstawić pod skrót klawiaturowy tego systemowego. Nie każdy jednak bierze to rozwiązanie, a cóż, systemowy program ma różne braki. Stąd dodatkowa propozycja, która stara się ulepszyć obecny w systemie Menedżer zadań. Nie jest to forma odrębnej aplikacji lecz wtyczkowanie menedżera systemowego. Wtyczka dodaje do menedżera:

1. Dodatkowa opcja Save Priority w prawokliku umożliwiająca zapisanie na trwałe zmienionego priorytetu aplikacji. Windows pozwala tylko na zmianę sesyjną, to znaczy po resecie komputera priorytet jest resetowany, zaś dotychczasowe obejście tego problemu to mozolne tworzenie skrótów do aplikacji z parametrem zmienionego piorytetu. Z menedżerów procesów taką funkcję posiada Octopod Process Master.


2. Ulepszone wyświetlanie procesów. Wyróżnienie kolorem plus tooltip po najechaniu na proces, w którym wyświetla się ścieżka dostępu do procesu oraz jego nazwa i producent. Problem wałkowany w nieskończoność na forum: "mam kilka procesów svchost.exe, po co, który jest który". W normalnych okolicznościach demaskuje się przynależność svchost przez komendę tasklist /svc. A tu prosto = Prio w dymku pokaże nazwę usługi / usług (Hosting Services), które są podczepione pod dany svchost.

3. Dodatkowe taby w Menedżerze: Services (wyświetlanie pracujących w tle usług, którymi można zarządzać dokładnie tak samo jak w konsoli services.msc!) oraz TCP/IP (wyświetlanie aktywnych połączeń sieciowych). Zakładka TCP/IP to świetna i błyskawicznie dostępna alternatywa na systemową komendę netstat -an wywoływaną via linia komend.Program instaluje sterowniki sieciowe, które umożliwiają śledzenie ruchu TCP/IP, a także pracę bez uprawnień administratora. Jeśli sterownik wygeneruje BSOD (przykład z forum: klik) lub też nie chcecie tej funkcji, wykluczcie z instalacji te drivery (Prio Network Driver). One nie są konieczne, by korzystać z ulepszeń menedżera, a zakładka TCP/IP będzie się wyświetlać podając dane jak w netstat (jedyne czego będzie brakować to kolumn szybkości oraz ilości danych przyjętych lub wysłanych przez dany proces).


**********************************************

Aktualizacja: program został ukompatybilniony z Vista i ma nową funkcję "Silent Elevation", która umożliwia uruchomienie danego programu wymagającego elewacji uprawnień w sposób cichy bez dialogu UAC. Poza tym powstała wersja 64-bit.
.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych