Skocz do zawartości


tablety.pl
- - - - -

[Z] Space Siege [Z]
 • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_Landuss_*

Gość_Landuss_*
 • Goście

Napisano 09 08 2007 - 23:06

Space siege
________________________________

Premiera: 2008

Oficjalna strona gry: http://www.spacesiege.com/

________________________________

Space Siege jest typowym przedstawicielem gatunku hack'n'slash. Oznacza to, że koncentremy się w głównej mierze na pokonywaniu pojawiających się na ekranie przeciwników i sukcesywnym wzmacnianiu prowadzonej przez siebie postaci. Za produkcję tej gry odpowiedzialne jest studio Gas Powered Games, znane głównie dzięki dość wysoko ocenianej i bardzo zbliżonej pod względem mechaniki rozgrywki serii Dungeon Siege. Developer ten opracował też między innymi grę Supreme Commander. Space Siege powstał wyłącznie z myślą o posiadaczach komputerów osobistych.

Podstawowym elementem odróżniającym opisywany produkt od obu tytułów z serii Dungeon Siege jest prezentowana tematyka. Akcja opisywanej gry rozgrywa się bowiem w odległej przyszłości. Nie jest to oczywiście pierwsza próba wydania gry z gatunku hack?n?slash, w której odwiedzałoby się stacje kosmiczne, czy walczyło z Obcymi. Wystarczy bowiem przypomnieć sobie takie gry jak Space Hack, czy Harbinger. Space Siege w założeniach ma być jednak bardziej złożony od większości reprezentantów tego gatunku. Oznacza to między innymi dynamiczną strukturę fabuły, zależną od podejmowanych przez gracza decyzji. Może mieć to wpływ zarówno na dalszy rozwój wydarzeń, jak i nastawienie postaci niezależnych do sterowanej przez gracza postaci.

Akcja Space Siege rozgrywa się w okolicach XXII stulecia. Ludzkości udało się przystąpić do procesu eksploracji kosmosu, wysyłając kolonizatorów na wiele różnych planet. Na jednym z takich globów rasa ludzka natrafia jednak na wrogo nastwioną rasę Kerak, której udaje się zlokalizować Ziemię oraz niemal doszczętnie wyniszczyć gatunek ludzki. Gracz wciela się w postać Setha Walkera, dowódcę jednego ze statków kolonizacyjnych, o nazwie Armstrong. Walker nie znajdował się oczywiście na Ziemi w momencie jej zniszczenia, aczkolwiek nie udało mu się też opuścić Układu Słonecznego. Obcym istotom udało się ponadto zlokalizować jego okręt. Jak można się więc łatwo domyślić, znaczną część rozgrywki spędzamy na eksterminacji Obcych, próbujących przejąć kontrolę nad tą latającą jednostką.

W przeciwieństwie do gry Dungeon Siege, w której dowodziło się złożoną z wielu postaci drużyną, w Space Siege działamy w zasadzie w pojedynkę. Duży nacisk położono bowiem na ukazanie rozwoju głównego bohatera. Jedynym wyjątkiem jest robot HR-V, który odgrywa jednak zdecydowanie drugoplanową rolę. W trakcie zabawy zajmujemy się kolekcjonowaniem zarówno standardowego ekwipunku, jak i cybernetycznych implantów. Pozwalają one oczywiście na dokonanie wymiany wybranych narządów ciała ? rąk, nóg, oczu, a nawet płuc. Wszystko to ma za zadanie uczynić bohatera silniejszym, szybszym i sprytniejszym. Otrzymuje się też dodatkowe umiejętności. Gracz musi jednak mieć na uwadze współczynnik człowieczeństwa, tak aby w wyniku przeprowadzonych zmian nie stać się bezdusznym robotem.

W grze nie zabrakło oczywiście multiplayera, rozgrywanego zarówno w sieci lokalnej, jak i Internecie. W zabawie może brać udział maksymalnie czterech graczy. Mowa tu oczywiście o trybie kooperacji. Na potrzeby multiplayera przygotowano zupełnie nowe scenariusze. Świat gry ukazany jest w zbliżony sposób choćby do Dungeon Siege?e II. Jest to więc odmiana rzutu izometrycznego. W trakcie zabawy odwiedzamy głównie kolejne pomieszczenia statku kosmicznego. Są to przeważnie niewielkie, ale ciekawie zaprojektowane pokoje.

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
.

#2 watermark

watermark

  Expert Rank

 • Na emeryturze
 • 3611 postów
 • Lokalizacja:piąty wymiar

Napisano 21 07 2008 - 14:58

Znamy wymagania sprzętowe Space Siege

Znamy już oficjalne wymagania sprzętowe Space Siege, najnowszej produkcji studia Gas Powered Games. Na szczęście dla fanów gatunku, autorzy Dungeon Siege przygotują tytuł o przyjaznych dla większości graczy wymaganiach.
Oficjalne wymagania Space Siege pochodzą od polskiego dystrybutora gry, firmy CD Projekt.

Minimalne wymagania systemowe to: Microsoft Windows XP; Service Pack 2/Vista, Procesor 2.6 GHz, 512 MB RAM, 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym, Karta graficzna 128 MB wideo RAM lub lepsza wraz z DirectX 9 z obsługą Vertex Shader/Pixel Shader 2.0 (Nvidia 6800/ATI 9800 lub lepsza)

Rekomendowane wymagania systemowe: Microsoft Windows XP; Service Pack 2/Vista, Procesor 3.0 GHz Intel lub równoważny AMD lub lepszy, 1 GB RAM lub więcej, 3 GB wolnego miejsca na dysku twardym, Karta graficzna 256 MB wideo RAM lub lepsza wraz DirectX 9 z obsługą Vertex Shader/Pixel Shader 2.0 (seria Nvidia 8000 lub lepsza) System requirements pod literą "S"

Space Siege z założenia ma być następcą popularnego Dungeon Siege. Akcja gry rozpoczyna się na statku Armstrong, w wielkim transportowcu będącym jednym z nielicznych bastionów ludzkości, pozostałych po ataku nieznanej rasy obcych. Użytkownicy otrzymają możliwość wcielenia się w postać Setha Walkera, inżyniera, który poświęcił swe życie dla ratowania rasy ludzkiej. Seth zmodyfikował swoje ciało cybernetycznymi elementami. Utracił przez to człowieczeństwo, ale zyskał moc by stawić czoła obcym.

Space Siege PC ukaże się na polskim rynku w cenie 99,90 zł w polskiej, kinowej wersji językowej w sierpniu tego roku.

źródło
Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.
- Miłego dnia - @watermark™

#3 watermark

watermark

  Expert Rank

 • Na emeryturze
 • 3611 postów
 • Lokalizacja:piąty wymiar

Napisano 01 09 2008 - 20:18

Space Siege w sklepach

Space Siege, najnowsza produkcja studia Gas Powered Games, jest już na półkach sklepowych. Gra powinna zainteresować przede wszystkim wszystkich fanów Dungeon Siege oraz miłośników kosmicznych strzelanin.
Space Siege miał być z założenia następcą popularnego Dungeon Siege. Akcja gry rozpoczyna się na statku Armstrong, w wielkim transportowcu będącym jednym z nielicznych bastionów ludzkości, pozostałych po ataku nieznanej rasy obcych.

Użytkownicy otrzymują możliwość wcielenia się w postać Setha Walkera, inżyniera, który poświęcił swe życie dla ratowania rasy ludzkiej. Seth zmodyfikował swoje ciało cybernetycznymi elementami. Utracił przez to człowieczeństwo, ale zyskał moc by stawić czoła obcym.

źródło: www.idg.pl


Nie jestem skryty ale o pewnych rzeczach nie mogę mówić i nie mogę powiedzieć dlaczego.
- Miłego dnia - @watermark™
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych