Skocz do zawartości


tablety.pl

Efekty "exposé" i "flip" otwartych okien
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 18 10 2006 - 05:04

WinExposé

Platforma: Windows NT/2000/XP/Vista
Licencja: freeware


http://www.matiasmor...ar/en/WinExposé

Jest to sklonowanie na Windows funkcji Expose właściwej MacOsX. Dostęp do otwartych okien przez klawiaturę, wyświetlanie otwartych okien jako miniatur, szybkie ukrywanie wszystkich otwartych okien. Rozwiązanie bardzo dynamiczne. Sami sprawdźcie: ALT+Tab - pooglądać efekcik - klik prawym by wycofać "prezentację". W opcjach można przypisać oczywiście inny skrót klawiaturowy. Program nie wymaga instalacji.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 12 08 2007 - 21:24

SmartFlip

Platforma: Windows Vista
Licencja: freeware


http://www.neowin.ne...howtopic=529816

Darmowa aplikacja dla Windows Vista zastępująca jej natywną funkcję flip 3D ulepszonym i bardziej konfigurowalnym odpowiednikiem w stosunku do oryginalnego flipa. Okna można wybierać myszą lub z klawiatury a nawet zamienić fukcję pod hotkeyem Win+Tab (tak że zamiast funkcji wbudowanej w Windows pojawi się SmartFlip). Okna układają się nie skośnie w perspektywie lecz w "elipsie" (to wygląda bardziej jak układ z MacOS). Zresztą program podciągnął parę funkcji ala "Expose" z platformy MacOS X. Performance? Trudno powiedzieć jak program wpłynie na wykorzystywanie zasobów systemowych. Opinie są skrajne. A sama Vista nie koliber..... Bardzo podobny motyw robi Switcher

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 06 11 2007 - 20:43

WinFlip

Platforma: Windows XP
Licencja: freeware


http://tokyodownstai...11/winflip.html

Japoński program do tworzenia na Windows XP efektu flip 3D Visty. Udana imitacja, i mniej pamięciożerna niż odpowiednik tej funkcji realizowany w komercyjnym TopDesk. Efekt wchodzi przez: Winkey + TAB = 3D przewijane do przodu, oraz Winkey + SHIFT + Tab = efekt przewijany "odwrotnie". W zasobniku systemowym z ikony jest dostęp do różnych opcji konfiguracyjnych m.in. odpowiedzialnych za jakość wyświetlania (Anti-Alias, Texture Quality) oraz typ zachowania (przekonfigurowanie skrótów klawiaturowych, operacje myszką w tym m.in. gest myszkowy). Podstawowe wymagania: XP z DirectX 9, oczywiście grafa musi być nienajgorsza. Ze strony można też pobrać ikonki pod docki. Podobną aplikacją do generowania flip 3D Vista na XP jest koreański Shock Aero 3D.


.

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 16 01 2008 - 23:07

DExposE2

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: freeware


http://devrexster.go...es.com/dexpose2

Nowa aplikacja emulująca MacOS-owy efekt "expose" otwartych okien w Windows. Dostępna w wersji instalacyjnej oraz portable.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych