Skocz do zawartości


tablety.pl

"Rippery" tekstur / dźwięków / obrazów (np. z plików gier)
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 26 09 2006 - 17:07

Dragon UnPACKer

Licencja: MPL (open source)

Aplikacja pozwalająca otwierać pliki gier i wydobywać z ich wnętrza obrazy, tekstury oraz dźwięki. Również możliwość konwersji niektórych typów formatów na bardziej standardowe. Wspiera ponad 80 formatów! Obsługiwane formaty gier są zlokalizowane na liście: supported games. W programie jest też wbudowany moduł HyperRipper, który umożliwia przeskanowanie nieznanych / nieobsługiwanych typów plików w celu wyłowienia standardowych śladów obiektów.Placio74 jeszcze podrzucił: Multi Ripper, Jaeder Naub. Ogólna kompletna lista narzędzi ekstraktujących dla gier tutaj:

http://wiki.xentax.com/index.php/Extraction_tools.

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 02 10 2006 - 04:23

BitmapRip

Platforma: Windows / Linux
Licencja: freeware do użytku niekomercyjnego


Narzędzie służy do ekstraktowania z dowolnego typu pliku wpuszczonych na stałe obrazów (JPG, PNG, GIF, TIFF) których nie da się "wypakować" tradycyjnymi sposobami. Przykład z forum: Plik EXE prezentacji pokazu slajdów. BitmapRip skanuje dany plik w poszukiwaniu nagłówków i sygnatur rozpoznawczych takich wmontowanych bitmap. Napotykane wyciąga do singli. Jest to narzędzie konsolowe. Dla ułatwienia można je umieścić w katalogu system32, by polecenie nie wymagało podawania pełnej ścieżki dostępu do BitmapRip. Narzędzie uruchamiane z linii komend poleceniem:

bitmaprip NazwaPliku


.

#3 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 17 06 2007 - 15:33

Extractor

Platforma: Windows 9x/ME/NT4/2000/XP
Licencja: freeware


Aplikacja umożliwia wyekstraktowanie z plików ich zasobów. Ma wbudowane rozpoznawanie predefiniowanych rozszerzeń. Obecnie program przestał być rozwijany i został przelicencjonowany z wersji shareware na freeware. Program nie wymaga instalacji, ma jednak opcję integracji z systemem (w menu kontekstowym). Ma spolszczony interfejs.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych