Skocz do zawartości


tablety.pl

Kodeki - filtry - dekodery
  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 21 12 2008 - 17:19

ffdshow

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: GPL (open source)


ffdshow - filtr DirectShow i VfW dla formatów audio-wideo, wykorzystujący bibliotekę libavcodec i inne rozwiązania open source. Dekoduje m.in. MPEG-4 (kodowane przez DivX, Xvid, 3ivx), Flash Video, H.263 i VP6 (charakterystyczne dla YouTube), H.264/AVC, WMV. Potrafi też dekodować audio, m.in. MP3, AAC, Dolby AC3, WMA i formaty Vorbis. Posiada szerokie możliwości manipulowania obrazem poprzez zestaw filtrów postprocessingujących np. wyostrzanie. Może manipulować ścieżką dźwiękową przez dodawanie efektów specjalnych takich jak np. equalizer, dekoder Dolby, reverb, pluginy Winamp DSP etc. Część rozwiązań postprocessingu jest zapożyczona z projektów MPlayer i filtrów AviSynth. ffdshow może być stosowany w koniunkcji z edytorami video typu VirtualDub lub AviSynth w dwojaki sposób: do edycji przy wykorzystaniu swoich post-processingowych filtrów (bez potrzeby instalacji kodeków przez konfigurację ustawień VFW), oraz do kompresji (jako encoder). Poza tym ffdshow umożliwia wyświetlanie / nakładanie napisów, włączanie / wyłączanie wbudowanych kodeków, robienie zrzutów ekranu z filmów, kontrolę klawiaturową. Pre-konfiguracja odbywa się już podczas instalacji, m.in. adresowana problematyka niekompatybilności. O ogólnej konfiguracji można poczytać w polskim opisie Konfiguracja ffdshow.
Oryginalnym założycielem projektu był Milan Cutka. Obecnie filtr jest rozwijany przez zespół programistów i kontynuowany pod nazwą kodową "ffdshow tryouts". Z głównego linka można pobrać najnowszą stabilną wersję oficjalną. Jest dostępnych jednak kilka wariacji, w tym buildy beta i eksperymentalne x64:

Dołączona grafika "Oficjalna" beta
Dołączona grafika Kompilacje clsid
Dołączona grafika Kompilacje xxl

Wersja dla Windows 98/ME:

Dołączona grafika ffdshow rev2322


#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 21 12 2008 - 19:38

CCCP

Platforma: Windows 2000/XP/Vista i 7 (częściowo)
Licencja: freeware


Combined Community Codec Pack - Wbrew nazwie jest to wg proporcji bardziej nieingerencyjny zbiór filtrów do odtwarzania audio-video, bazujący w dużej mierze na ffdshow, aniżeli rzeczywisty pak kodeków. Stworzony z myślą o anime, ale z powodzeniem można z niego korzystać w wymiarze ogólnym. Zgrabna propozycja gwarantująca kompatybilność i spójne odtwarzanie. Zaglądnąć do FAQ oraz na instalowane komponenty i ewentualne modyfikacje koderskie TUTAJ. W skład paczki wchodzi też odtwarzacz Media Player Classic oraz Zoom Player, o czym można przy instalacji zadecydować (proszę popatrzyć na listę kompatybilności playerów TUTAJ). W kwestii odtwarzania formatów QuickTime i Real: należy się zaopatrzyć w opisane poniżej paczki QT / Real Alternative. CCCP nie zawiera też żadnych komponentów do odtwarzania Windows Media, gdyż składniki te powinny być natywnie obecne w systemie. W przypadku ich braku można to uzupełnić instalując Windows Media Player lub Windows Media Format SDK. Jeżeli ktoś nie chce montować kompleksowych paczek Microsoftu, może z FAQ CCCP pobrać specjalne wyekstraktowane biblioteki bazowe. Na platformie Windows 7 należy podjąć dodatkowy krok konfiguracyjny: klik. Z tej samej stajni dodatkowy programik CCCP Insurgent do diagnozowania problemów z odtwarzaniem.


Wersja dla Windows 98/ME:

Dołączona grafika CCCP 2007-02-22
#3 Gość_Unicorn_*

Gość_Unicorn_*
  • Goście

Napisano 24 01 2009 - 19:02

QuickTime Alternative

Platforma: Windows XP/Vista
Licencja: freeware


Paczka zawierająca kodeki QuickTime umożliwiające odtwarzanie formatów QuickTime (.qt, .mov, .3gp) bez konieczności instalowania oficjalnego QuickTime Player. Pakiet zawiera pluginy do przeglądarek internetowych umożliwiający streaming oraz odtwarzanie osadzonych na www mediów QuickTime. Dostępny w dwóch wersjach Full i QT Lite, a jedyne co je różni to obecność Media Player Classic.RealTime Alternative

Platforma: Windows 2000/XP/2003/Vista
Licencja: freeware


Paczka kodeków do odtwarzania tych strasznych plików formatu RealMedia: (RA, RPM, RM, RAM, RMVB, RT, RP, RNX, SMI, SMIL) bez konieczności instalowania oficjalnego RealPlayera / RealOne nadźganego szpiegowskimi dodatkami. Również wtyczki pod przeglądarki i dwie wersje Full i Lite różniące się obecnością Media Player Classic. Paczka ta w przeciwieństwie do "starszego" brata nie zasypie nas reklamami i innymi dodatkami:) Jest także o wiele mniejsza i szybsza.
Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych