Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie

CMD komenda pause

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 niekowalski

niekowalski

First Rank

• Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 31 08 2007 - 18:23

Witam , myślę że w odpowiednim dziale to piszę , a mianowicie chodzi mi o coś takiego żeby zatrzymać wyświetlanie komunikatów w wierszu poleceń
tylko na jakąś chwilę - powiedzmy kilka sekund , tak jak po wpisaniu komendy "pause" okienko zatrzymuje się i czeka aż naciśniemy jakiś klawisz , to chciał bym tak zrobić żeby po jakimś czasie - powiedzmy 5 sekundach samo ruszało dalej bez czekania na naszą reakcję .
Dało by się zrobić coś takiego ???

#2 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 31 08 2007 - 18:29

Mógłbyś domontować komendę Sleep (wypakować do system32). Odpowiada za powstrzymanie wykonywania skryptu na X sekund, po czym następuje kontynuacja.

#3 niekowalski

niekowalski

First Rank

• Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 31 08 2007 - 18:50

No tak ale musiał bym razem z bat załączać ten pliczek do wypakowania , a bez tego nie dało by się jakoś tego zrobić ??
Myślałem że może jest możliwe zrobienie jakiegoś odliczania lub czegoś żeby zatrzymywało okno na kilka sekund a potem ruszało dalej ale jeśli się nie da to pozostaje ten sposób .
Dzięki za pomoc
EDIT :
OK u mnie dziaa bez wypakowywania tych pliczków do systemu32
Dzięki raz jeszcze .

#4 Gość_picasso_*

Gość_picasso_*
  • Goście

Napisano 31 08 2007 - 19:03

OK u mnie dziaa bez wypakowywania tych pliczków do systemu32

Bo ona działać będzie i poza system32 tylko wtedy trzeba sprecyzować ścieżkę do komendy (lub plik BAT i Sleep muszą być w tym samym folderze). Umieszczenie w system32 było po to, że będzie się zachowywać jak natywna komenda, od razu rozpoznana w CMD bez wpisywania ścieżki do konsolówki Sleep. Ale nie wiedziałam, że ty ten batch robisz "na wynos" na inne komputery. Wtedy oczywiście umieszczanie w system32 to nie ta wersja wydarzeń.

Myślałem że może jest możliwe zrobienie jakiegoś odliczania lub czegoś żeby zatrzymywało okno na kilka sekund a potem ruszało dalej ale jeśli się nie da to pozostaje ten sposób

Nie znam żadnej natywnej komendy CMD, która tak się zachowuje. No jest jeszcze START /WAIT "program do uruchomienia". Parametr /wait powstrzymuje wykonanie następnego polecenia dopóki nie ukończy się praca programu poczęstowanego waitem. Ale to też nie dla wszystkich aplikacji działa.

.

#5 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 31 08 2007 - 19:05

Ja wtrącę swoje alternatywne trzy grosze,
@niekowalski - jak się lubisz bawić, przeżuć się na Visual Basic Script (.vbs)
masz od razu wscript.sleep xxxx który zatrzymuje pracę skryptu,
reszta bardzo podobna do cmd i plików .bat - tylko wszystko daje trochę więcej możliwości.
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#6 niekowalski

niekowalski

First Rank

• Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 31 08 2007 - 19:16

Teraz to już sobie jakoś poradzę bo trochę się nad tym nagłowiłem i nie mogłem nic wymyślić .
sprawdzę później czy z płytki z [autorunem] mi to zadziała .

Ja wtrącę swoje alternatywne trzy grosze,
@niekowalski - jak się lubisz bawić, przeżuć się na Visual Basic Script (.vbs)
masz od razu wscript.sleep xxxx który zatrzymuje pracę skryptu,
reszta bardzo podobna do cmd i plików .bat - tylko wszystko daje trochę więcej możliwości.

Dzięki za propozycję , właściwie to tak nie dawno trochę z nudów zabrałem się za te "baty" , i nie przypuszczałem że mnie to wciągnie
Można tym sobie trochę uprościć pracę . Sprawdzę ten "vbs" ,Ale to pewnie coś instalować trzeba ?

#7 niekowalski

niekowalski

First Rank

• Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 06 09 2007 - 08:49

Jeszcze jedną prośbę mam odnośnie komend bo nie wiem czemu ten sam bat umieszczony na pulpicie działa bez problemów a gdy go przeniosę na inny dysk
lub na płytę czy dyskietkę i próbuję stamtąd odpalić to już nie może znaleźć ścieżki .
Moje pytanie więc będzie takie : jakiej komendy użyć w pliku bat odpalanej z dyskietki aby skopiować jakiś plik z dyskietki na pulpit i odwrotnie ???
Próbowałem czegoś takiego np. :
" cd %homedrive%%homepath%\Dane aplikacji\Coś tam
copy plik.txt A:\ "
albo :
" copy plik.txt %homedrive%%homepath%\Pulpit\ " // tutaj plik txt znajduje się na dyskietce i chcę go przenieść na pulpit .
Ale nie działa zarówno odpalane z płyty jak i z dyskietki , a gdy tę samą komendę umieszczę w pliku bat umieszczonym na pulpicie to działa normalnie .
Może zależnie od lokalizacji trzeba używać jakichś innych poleceń ???

#8 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 06 09 2007 - 09:28

Nie stosuje się %homedrive%%homepath%\ razem - wystarczy %homepath%
tak samo z cd - jak mu ustawisz zagmatwaną ścieżkę to jak ma znaleźć plik .txt, użyj tylko:

copy plik.txt %homepath%\Pulpit\
(plik.txt musi być obok twojego pliku .bat żeby się przekopiował)

Hmm czekaj bo i ja się zamotałem : /

Powinno być tak:
copy plik.txt "%homedrive%%homepath%\"
mooo! [:

#9 niekowalski

niekowalski

First Rank

• Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 06 09 2007 - 09:40

Nie stosuje się %homedrive%%homepath%\ razem - wystarczy %homepath%
tak samo z cd - jak mu ustawisz zagmatwaną ścieżkę to jak ma znaleźć plik .txt, użyj tylko:

copy plik.txt %homepath%\Pulpit\
(plik.txt musi być obok twojego pliku .bat żeby się przekopiował)

Niestety to również nie działa , właściwie to już chyba tego próbowałem wczoraj bo trochę się namęczyłem metodą prób i błędów
ale niczego satysfakcjonującego nie osiągnąłem
A ten %homedrive%%homepath%\ pisany w taki sposób działa bez zarzutu kiedy plik bat znajduje się na pulpicie lub w folderze moje dokumenty itp.
ale dlaczego nie chce działać z dyskietki i z płyty to już nie wiem .

#10 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 06 09 2007 - 09:41

Przeczytaj wcześniejszy post bo się edytowałem ; )
Problem w %homedrive%%homepath%\ - weź to w cudzysłów:

mooo! [:

#11 niekowalski

niekowalski

First Rank

• Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 06 09 2007 - 09:45

Przeczytaj wcześniejszy post bo się edytowałem ; )
Problem w %homedrive%%homepath%\ - weź to w cudzysłów:

No właśnie już sprawdziłem i działa . Dzięki

Tteraz mam takie pytanie : jak skopiować z danego folderu wszystkie pliki z rozszeżeniem txt i zapisać ich do jednego pliku tekstowego ???
Jeśli istnieje taka możliwość oczywiście .
ok już doszłem

#12 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 08 09 2007 - 16:00

jak skopiować z danego folderu wszystkie pliki z rozszeżeniem txt i zapisać ich do jednego pliku tekstowego ???

Do jednego pliku tekstowego (?) to raczej nie - chyba że chodzi Ci tylko o .txt z danego folderu do innego folderu:

copy C:\222\*.txt C:\333\
lub move który przenosi pliki, a tak jak by co to jest też help
który wyświetli Ci wszystkie dostępne polecenia i parametr /?
dzięki któremu sprawdzisz co dokładnie daje i jak korzystać z danego polecenia
np. move /?
mooo! [:

#13 niekowalski

niekowalski

First Rank

• Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 09 09 2007 - 11:00

jak skopiować z danego folderu wszystkie pliki z rozszeżeniem txt i zapisać ich do jednego pliku tekstowego ???

Do jednego pliku tekstowego (?) to raczej nie - chyba że chodzi Ci tylko o .txt z danego folderu do innego folderu:

copy C:\222\*.txt C:\333\
lub move który przenosi pliki, a tak jak by co to jest też help
który wyświetli Ci wszystkie dostępne polecenia i parametr /?
dzięki któremu sprawdzisz co dokładnie daje i jak korzystać z danego polecenia
np. move /?

Da się to zrobić , dużo się bawie ostatnio tymi "batami" , trochę długo mi schodzi zanim coś osiągnę bo najczęściej dochodzę do wszystkiego metodą prób i błędów , oczywiście bez pomocy specjalistów takich jak z tego forum np. robił bym to o wiele wiele dłużej więc dzięki za pomoc .
A sposób na skopiowanie plików tekstowych do jednego pliku to coś takiego : "copy D:\folder\*.txt.* C:\czytaj.txt "
albo coś takiego : "copy "%userprofile%\Moje dokumenty\"*.txt.* C:\czytaj.txt"
Pozdrawiam

#14 Gregis

Gregis

First Rank

• Użytkownicy
  • 37 postów

Napisano 09 09 2007 - 16:29

tak sobie czytam .. i co do odliczania uruchamiania czegos tam .. bez SLEEP'a mozesz zrobic cos takiego

z polecenia time /t pobierz zmienna czas1 ( FOR'em w taki sposob zeby godzina 17:34 to byla zmienna o wartosci 1734 ) i ustal sobie zmienna czas2=czas1+cos_co_chcesz
nastepnie w petli sprawdzaj czy odczytywana aktuazlnie zmienna czas = czas2 :(

#15 niekowalski

niekowalski

First Rank

• Użytkownicy
  • 50 postów

Napisano 10 09 2007 - 16:36

tak sobie czytam .. i co do odliczania uruchamiania czegos tam .. bez SLEEP'a mozesz zrobic cos takiego

z polecenia time /t pobierz zmienna czas1 ( FOR'em w taki sposob zeby godzina 17:34 to byla zmienna o wartosci 1734 ) i ustal sobie zmienna czas2=czas1+cos_co_chcesz
nastepnie w petli sprawdzaj czy odczytywana aktuazlnie zmienna czas = czas2 ;)

Jak byś mógł to podaj jakieś przykłady , bo do "pętli" jeszcze nie doszłem , wogule to narazie nie używam polecenia "FOR" bo z tego co opisuje o nim w windowsie to nie wiele mogę zrozomieć , musiał bym mieć kilka przykładów rzebym lepiej zrozumiał jak to działa .

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych