Skocz do zawartości

tablety.pl
Zdjęcie
- - - - -

transfer dc-proszę o pomoc

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 bart2000

bart2000

First Rank

• Na emeryturze
  • 3 postów

Napisano 19 09 2007 - 23:38

Witam .Używam program dc+ od około 4 lat i nigdy nie miałem z nim większych problemów.Internet mam z multimediów [prędkość 1,4 albo coś takiego].Kiedy ściągałem pliki od kogoś to łączna prędkość ściągania wynosiła nawet 128kb.Jednak od około 4-5 miesięcy można było ściągać z przyzwoitą prędkością tylko w nocy, natomiast od 2 tygodni kiedy włączam dc w nocy[w dzień wogóle nie próbuję nawet]to transfer zaczyna gwałtownie spadać do zera lub do kilku kb/s-w każdym razie łączna prędkość ściągania nie przekracza ok 20kib/s ,a i tak najczściej spada do zera po kilku minutach.Dzieje się tak z KAŻDYM użytkownikiem ,od którego ściągam.Początkowo transfer jest wysoki[30,40 ,50 80 a nawet 120],jednak natychmiast zaczyna spadać do kilku kb/s lub do zera.Na komputerach znam się słabo.Dzwoniłem do multimediów ,ale powiedzieli mi ,że wszystko jest ok.Kazali mi wejść na ich stronę i ściągnąć plik , który szedł z prędkością 120-no i powiedzieli ,że wszystko "gra".Zrobiłem format ,ale nic nie pomogło.Pytałem na chatch dc co może być tego przyczyną,ale kazdy mówi ,że jemu dobrze działa.Nie wiem ,czy przyczyna tkwi w multimediach ,czy też moze któryś z administratorów dc+ coś mi zablokował,bo za dużo ściągałem[nie wiem czy to mozliwe].Ograniczenia w multimediach nie mam.Poza dc+ internet pracuje dobrze.Zupełnie nie mam pojęcia o co chodzi.Proszę o pomoc.

#2 bart2000

bart2000

First Rank

• Na emeryturze
  • 3 postów

Napisano 20 09 2007 - 11:40

Prosze o ppmoc, bo nie wiem czy mam zrobić awanturę w multimediach czy nie.

#3 lukaszgl

lukaszgl

First Rank

• Użytkownicy
  • 16 postów

Napisano 20 09 2007 - 17:30

Jeżeli wszystko poza DC++ chodzi dobrze to raczej nasuwa się jeden wniosek, że wina stoi po stronie dostawcy internetu.

Co do Twojego pytania odnośnie tego czy admin danego serwera DC może Ci zmniejszyć prędkość ściągania to nie było takiej możliwości z tego co się orientuje. Może jedynie zablokować Ci całkowicie szukanie, a co za tym idzie i ściąganie, ewentualnie wyciąć Twoje IP bezpośrednio na serwerze (co jest przeważnie karą za próbę ataku) lub zbanować.

Prędkość zależy tylko i wyłącznie od prędkości Twojego łącza i prędkości uploadu tego od którego pobierasz.

#4 bart2000

bart2000

First Rank

• Na emeryturze
  • 3 postów

Napisano 20 09 2007 - 18:45

Jeżeli wszystko poza DC++ chodzi dobrze to raczej nasuwa się jeden wniosek, że wina stoi po stronie dostawcy internetu.

Co do Twojego pytania odnośnie tego czy admin danego serwera DC może Ci zmniejszyć prędkość ściągania to nie było takiej możliwości z tego co się orientuje. Może jedynie zablokować Ci całkowicie szukanie, a co za tym idzie i ściąganie, ewentualnie wyciąć Twoje IP bezpośrednio na serwerze (co jest przeważnie karą za próbę ataku) lub zbanować.

Prędkość zależy tylko i wyłącznie od prędkości Twojego łącza i prędkości uploadu tego od którego pobierasz.

dzieki bardzo

#5 premiero

premiero

First Rank

• Użytkownicy
  • 2 postów

Napisano 23 10 2007 - 18:09

Potwierdzam że na 100% Multimedia coś robi aby ograniczyć ruch P2P. Zamierzam zacząć z nimi małą wojnę. Mam w tej chwili dwóch dostawców - Espol i Multimedia. Wkładam kabelek z Espolu - myk i DC++ zasuwa na maxa przepustowości - przepinam na Multimedia - i transfery rzędu 3-4 KB/sek. Listy hubów wczytują się strasznie długo lub w ogóle totalna masakra. Jedynym lekarstwem an razie był Azureus - który nie zawsze ale dosyć często dawał sobie radę dzięki szyfrowaniu. Niestety sieć Bittorentowa nie jest dla mnie przyjazna, wolę sieć DC, jakoś zawsze więcej można było znaleźć rzeczy których się szukało.
A testowanie DL z www można sobie w buty włożyć, bo co z tego że ze stronki się pięknie ciągnie jak P2P chodzi jak krew z nosa?

#6 kuraki

kuraki

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 28 10 2007 - 16:14

Witam!

Mam od 2-och tygodni ten sam problem z multimediami. Transfery spadają po chwili do zera lub utrzymują sie na poziomie 3-4 kb i potem tez spadają. Wcześniej było ok. Zmiana z dnia na dzień. Wiadać że wina leży po stronie multimediów. Czy da się to jakoś obejść?

#7 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 28 10 2007 - 16:15

Czy da się to jakoś obejść?

Nie, a przynajmniej nie w tym programie.

Pytanie: na pewno ty nic nie zmieniałeś?
Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
mooo! [:

#8 kuraki

kuraki

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 28 10 2007 - 17:26

Czy da się to jakoś obejść?

Nie, a przynajmniej nie w tym programie.

Pytanie: na pewno ty nic nie zmieniałeś?

Nic nie było zmieniane. Zmiana nastąpiła z dnia na dzień. Oczywiście jakikolwiek inny download ma dobry speed. Tylko p2p nawala

#9 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 28 10 2007 - 17:54

@kuraki w podobnych tematach - szukać programów
(większość klientów torrent, eMule), które mają możliwość
szyfrowania protokołu. To w większości pomaga :(
mooo! [:

#10 kuraki

kuraki

First Rank

• Użytkownicy
  • 3 postów

Napisano 28 10 2007 - 18:01

Najciekawsze jest to, że sprawdzałem z kumplem transfer przez DC++. Oboje mamy multimedia. I tutaj co ciekawe transfer jest odpowiedni. Dość wyskoki i przede wszystkim stabilny. Naprawdę dziwne.

#11 Heniek

Heniek

Expert Rank

• Użytkownicy +
  • 8194 postów

Napisano 28 10 2007 - 18:03

@kuraki - zawsze jest możliwość że dany element sieci nie wyrabia,
nie wiem na jakiej zasadzie są te ograniczenia i czy naprawdę są konieczne,
ludzie skarżą się często, a wygląda to mniej więcej na zasadzie wysoki pan A
założył, a ludzie pod nic nic nie wiedzą (bądź nie mogą) wiedzieć na ten temat.
mooo! [:

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych